Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az anorexia bűnnek számít a...

Az anorexia bűnnek számít a keresztények körében?

Figyelt kérdés

2018. nov. 23. 19:16
1 2
 1/12 anonim válasza:
76%
Nem vagyok semilyen vallásnak a híve , de mivel az anorexia részben betegség ezért szerintem nem .
2018. nov. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem még lehet erény is. Régen ugye azt tarották, hogy minnél rosszabb az itteni léted, annál boldogabb leszel utána. Sokan korbácsolták magukat, hogy ezzel is vezekeljenek stb.

Az, hogy megtagadod magadtól az ételt az csak nem lehet bűn. Ráadásul az egy betegség. Szóval full keresztényi felfogásba, Isten terentett így.

2018. nov. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 tgt ***** válasza:
91%
Az anorexia nem bűn, hanem betegség.
2018. nov. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Csatlakozom, az anorexia betegség, és lehet kezelni.
2018. nov. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Az anorexia betegség, és kezelni kell.
2018. nov. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Inkább kérdezted volna azt, hogy a bulimia az torkosság és mohóság-e. Mert a 7 főbűn egyike.

Persze ez hülyeség. Csak több értelme lenne.

2018. nov. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%

2: a vezekelés, étel megtagadás azoknak van, akik súlyos bűnöket követtek el, és megbánták.

Azok korbácsolták magukat, akik öltek, vertek gyűlöltek, nekik való a vezeklés, nem a kamaszlányoknak, akik félnek, hogy egykét kilóval többek, mint ahogy elképzelik.

Ha valaki megtagadja maga elől az ételt, hogy vezekeljen Isten előtt a bűneiért, az dícséretes.

Viszont ha valaki anorexia betegségébe esett, mert fogyni akar, az teljesen más téma.

2018. nov. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Téged lehet, hogy egy démon gyötör, ha jobban belegondolok. Ez csak a bűneid következménye.

Persze ez is hülyeség.

Amúgy miért nem eszel?

2018. nov. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Az anorexia nem bűn, hanem betegség.


Persze mint minden betegségnek ennek is az oka lelki okokra vezethető vissza.


Ebből a betegségből pedig nem meggyógyulni kell, hanem megtérni.



"Drága Gyermekem!


Ha hiszed, ha nem, e földi sorsodat te választottad azért, mert akkor, amikor még a szellemvilágban tisztán látattad, akkor azt láttad legjobbnak, ha előző életeid sok-sok görcseit, egyszerre veszed magadra, hogy végre ne kelljen többé megjárnod a földi élet poklát.


Azok a próbálkozásaid, amelyekkel könnyíteni akarsz magadon, csak akkor vezetnek eredményre, ha szíved mélyén elsősorban nem meggyógyulni, hanem megtérni akarsz. Ez akkor fog megtörténni, ha komolyan veszd a Velem való kapcsolatodat. E kapcsolat akkor élő, ha nemcsak kérő imát mondasz, hanem megtanulsz hálálkodni is. Ne gondold, hogy nincs miért hálálkodnod! Adj hálát azért, hogy van hited! Adj hálát azért, hogy bár téged eddigi férjeid elhagytak, de Én, Jézus, a te Istened, soha nem hagytalak el! Adj hálát azért, hogy neked is helyet készítettem a mennyek országában, és téged is szeretettel várnak a szeretet birodalmában. Adj hálát azért, hogy van lehetőséged levezekelni eddigi életeid botlásait ebben az egyetlen földi életedben. És még sorolhatnám, hogy miért kellene hálát adnod. Nagyon fontos ez, mert a hálaima által tisztulni fog benső látásod, és jobban meg fogod érteni, hogy az a kegyetlen sors, amit hordanod kell, az nem szeretetlenség Isten részéről, hanem lehetőség számodra, hogy megfelelő önismeretre jutva, megfelelő alázat járja át lelkedet.


Az igazi alázat úgy tudja vállalni az élet különböző szenvedéseit, hogy mindig nyitott marad a szeretet fejlődésének irányában.


Bizony, te is akkor vállalsz Engem, Jézust, ha életed hátralévő részében a senkinek nem ártást, a mindenkinek megbocsátást, és azt a szolgáló szeretés útját teszed magadévá, amit Én magammal azonosítottam, és amit Tőlem mindenki megtanulhat, ha valóban szeret és befogad magába Engem.


Megáldalak az ÉLŐ HIT LELKÉVEL!"


Jézus; A HANG - könyv 2752

2018. nov. 24. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Lucifer-666

A bulimia is betegség, gyakorlatilag az anorexia "testvére". Szintén gyógyítani lehet, sőt, kell is!

2018. nov. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!