Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy érti azt a biblia hogy...

Enci100 kérdése:

Hogy érti azt a biblia hogy aki valójában meglátja istent meghal mármint ember mert isten rettenetes ezt nem értem?

Figyelt kérdés
2018. nov. 25. 06:28
1 2
 1/11 anonim válasza:
Én meg azt nem értem ez a kérdés mit keres a számítástechnika kategóriába.
2018. nov. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem ide akartam elhibaztam
2018. nov. 25. 06:52
 3/11 anonim ***** válasza:
20%

Isten hatalmánál, és rendeltetésénél fogva, okkal van elrejtve az ember szemei elől.

(2Mózes 33:20) . . .„Nem láthatod arcomat, mert nem láthat engem ember úgy, hogy életben maradjon.”

Istent, olyan dicsőség és ragyogás övezi, amely a fizikai szemek, illetve az ember fizikai rendeltetése számára elviselhetetlen.

Gondolj bele, hogy az csillagokat, a Napot, stb Ő hozta létre.

A napba sem tudsz úgy belenézni szabad szemmel. Hát mennyivel inkább Arra, aki létrehozta azt.

Isten az embereket nem teszi ki ilyen hatásnak.

Mózes csak egy részét látta Jehova dicsőségének,Mi volt ennek a hatása? Mózes arca egy ideig ’sugárzott’. Az izraeliták még attól is féltek, hogy közvetlenül Mózes arcára nézzenek

Szeretnél a nap közvetlen közelébe kerülni? Aligha! A legtöbb ember még arra is vigyáz, hogy ne nézzen bele, illetve hogy ne tegye ki a bőrét hosszú időre az erős napsugaraknak. Magjának a hőmérséklete mintegy 15 000 000 Celsius-fok

Ez a termonukleáris kemence mintegy négymillió tonnányi anyagot alakít át energiává másodpercenként. Ennek csak töredéke ér a földre hő és fény formájában, mégis ez a mennyiség tartja fenn itt az életet.

Teremtőnek félelmetes ereje van

2018. nov. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 pelgrim ***** válasza:
29%

Jó helyre tetted a kérdést ez itt a vallás kategória, csak annyit hibáztál hogy ebben a szövegkörnyezetben az Isten szót nagybetűvel írjuk.

Jóllehet a biblia szerzője talán nem is értette hogy mit ír, csak egyszerűen leírta azt ami őt megillette, (helyesebben megihlette).

Isten nem rettenetes, csak hatalmas mert mindenre kihat. A biblia szerzői valamilyen okból fontosnak találták félelmet kelteni az emberekben Isten iránt.

Az igazság szerintem ebben az, hogy az embernek Istennel azonossá kell válni, hogy Istent „megláthassa” azaz lényét megérthesse. Ahhoz pedig számtalanszor újjá kell születnie, újabb és újabb testben, újabb és újabb személyiséggel, mindaddig míg el nem éri a tudatnak azt a minőségét vagy színvonalát, melyen már nem kényszerül újabb inkarnációra.

2018. nov. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Az előttem szólónak:


Isten nem ad újraszületési lehetőséget, ez teljesen Isten ellenes tanítás. Ádám sem születhet újra, és Éva sem.

Ez egyedül azoknak adatik majd meg, és csak egyszer, akik elfogadják Isten vezetését, és a megváltó halálát, valamint összhangban élnek Isten szándékaival.


Nem tudom az előző milyen tanítást követ, de ez nem összeegyeztethető Isten oktatásával, vagy szándékaival.

2018. nov. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Aki megszűnik én lenni, vagyis meghal személyként, az megszületik Istenben. Anyagelvű felfogással nehéz lesz ezt érteni.
2018. nov. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez abból ered, hogy Istent élő ember nem láthatja. Halandó élő ember nem lenne képes elviselni fölségét. Jézus színeváltozásakor csak egy kicsit mutatott meg dicsőségéből és már az is mekkora hatást váltott ki az apostolokból.
2018. nov. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Isten megjelenhet emberként, vagy más alakban is, ekkor láthatnánk Istent, és beszélhetnénk vele. De a dicsőségét élő ember nem láthatja, szavakkal ki nem fejezheti.
2018. nov. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A 6. Válaszhoz:


"A puszta tudás hajszolása a bölcsesség velejáró értelmezése és a vallásos tapasztalás szellemi rálátása nélkül végül borúlátáshoz és emberi kétségbeeséshez vezet. A kevés tudás tényleg zavarba ejtő."


Forrás: [link]

2018. nov. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 whiteno ***** válasza:
Kezdjuk ott,isten nem lathatoo ezert amelyik "isten"nek adja ki magad legyen az barmi legy nem o,hogy tudna isten(szeretet) mindossze egy alakba betomorulni?a szeretet bennunk van es mindenhol,ez isten nem valami fizikai szarsag😂😂lenyegeben azert hal meg aki latja "isten" mert elhitte hogy isten mikozben nem az es hinni fog barmit parancsol(amit a szeretet nem tenne) es amit parancsol nem szeretetbol jon😕
2018. dec. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!