Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen Bibliát használ az...

Milyen Bibliát használ az Adventista Egyház?

Figyelt kérdés

Vagy milyen fordítást fogad el?

A protestáns egyházak Szentírása olyan, hogy az Ótestamentumnak csak azon könyveit fogadják el, amelynek meg vannak az eredeti héber változatai (tehát Judit, Sirák, a Makkabeusok v. Tóbiás nincs náluk).

Az Adventisták is ugyanezt az elvet követik?



2018. nov. 29. 14:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%

Adventisták Károlit használják, de a páli levelek helyett Ellen White teológiáját alkalmazzák, pontosabban arra építik az újszövetségi teológiát.

Tehát Károli féle ószövetséget használják a Bibliából + az evangéliumokat.

2018. nov. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Az általad említett könyvek többségének is megvannak az eredeti héber és arám változatai, tehát ezt a kitételt nem is értem a kérdésedben.


Egyébként a bibliatársulat új fordítását használják, de vannak apróbb eltérések náluk. Például a amikor a jobb latorral beszél Jézus, akkor máshova teszik azt a bizonyos vesszőt.

2018. nov. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%

Mint (nem aktív) adventista egyháztag válaszolnék:


A többség bizonyára még mindig az 1908-as Károlit használja, főleg a KERAK-ban.


1-esnek:


Mások meg más tanítók teológiáját alkalmazzák a Bibliára. Ne hidd, hogy a te vallásod (vagy egyéni, eretnek) értelmezése helyesebb, mint White-é. Ő legalább mondott értelmes dolgokat is, ez mára a keresztényekre nem jellemző.

2018. nov. 30. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezőnek még valami:


Lehet katolikus fordítást is vinni az adventista egyházba. Én egyszer azt használta prédikációnál. Értelemszerűen a deuterokanonikus könyvekből nem olvastam fel.


Tóbiás könyvéből meg találtak kumránban arámi és héber nyelvű töredékeket.

2018. nov. 30. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek még valami:


lehet katolikus fordítást is használni, én egyszer abból prédikáltam. Értelemszerűen a deuterokanonikus könyvekből nem olvastam fel.


Kis érdekesség:


Tóbiás könyvéből találtak héber és arám nyelvű töredékeket kumránban.

2018. nov. 30. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

#5

Tóbiás könyve mellett héber nyelven íródott Sirák fia könyve, Báruk könyve, Judit könyve, Makkabeusok I. könyve is például.

2018. nov. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
# 4/6 Tóbiásból találtak, Juditból viszont tényleg nem
2018. nov. 30. 10:24
 8/16 anonim ***** válasza:
30%

#7

Ennek egyébként mi a jelentősége? Például felhozták a Károlyi-féle fordítású Bibliát. Károlyi eredetileg lefordította és beletette ezen könyveket a Bibliába (pontosabban inkább nem vette ki), és csak szó szerint a holttestén át (halála után) vették ki belőle.

Szerintem sokkal fontosabb, hogy Jézus és az apostolok elfogadták-e ezeket a könyveket, vagy sem, mint az, hogy milyen nyelvű töredék maradt fent. Márpedig a református Kálvin kiadó szerint az újszövetségi szent írók és Jézus 327 alkalommal idéznek ezen művekből. Hozzáteszem, én magam nem számoltam meg, de ha ők állítják, akkor minimum annyi helyen egyezésnek kell lennie.

2018. nov. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%

"Mások meg más tanítók teológiáját alkalmazzák a Bibliára. Ne hidd, hogy a te vallásod (vagy egyéni, eretnek) értelmezése helyesebb, mint White-é. Ő legalább mondott értelmes dolgokat is, ez mára a keresztényekre nem jellemző."


Ezzel akkor elismered, hogy az adventista teológia hamis. Ez jó pont. Viszont nem adtál sok esélyt nekem, mert ha egyháztag vagyok, akkor hamis a teológia, amit elfogadok, ha meg nem vagyok egyháztag, akkor eretnek vagyok. Gyönyörű:)

De nem vagyok egyháztag, kizárólag a páli teológiát fogadom el, ami a Bibliában van. Meg persze a többi apostol pogányokra való tanításait, tehát csak a Bibliát.


"Ő legalább mondott értelmes dolgokat is, ez mára a keresztényekre"

Pl a vizsgálati ítélet?:))

Vagy, hogy aki nem lesz vegán, az elkárhozik? Vagy hogy a zsidó szombat még kötelező?

Vagy amikor látomásban látta a világvége dátumát, majd mivel ez elmaradt, rákente IStenre, hogy Isten keze kitakarta a dátum egy részét?:)


"Ne hidd, hogy a te vallásod (vagy egyéni, eretnek) értelmezése "

Melyik értelmezésemet tartod eretneknek? Gondolom nem csak úgy írtad...


"Ő legalább mondott értelmes dolgokat is, ez mára a keresztényekre nem jellemző."

És ezért én felelek szerinted? Vagy miért vágod személyeskedően a fejemhez?

Tudod, nem fogadom el a karizmatikus teológia egyes részeit, de még Németh Sándor is mond jókat. Sokkal több jót, mint White. Úgyhogy ezzel a logikával te akár hitgyülis is lehetsz, hisz ezzel a logikával mérlegelsz


Tehetek róla, hogy a szombatiskolán nem Pál alapján magyaráztok, hanem White alapján? Ezért van vita még mindig alapvető teológiai kérdésekben


"Mások meg más tanítók teológiáját alkalmazzák a Bibliára."

Tudom, és nem írtam, hogy ez jó. De vannak azért jó teológusok is. White nagyon nem értette az Újszövetséget, és így az adventisták sem

2018. nov. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%

9-es:


Ezt így nem bölcs dolog kijelenteni, hogy az adventista teologia hamis, hiszen akkor pl a Szentlélek személyére vonatkozó tanítasuk is az. Inkább van olyan benne, ami hamis, és van olyan, ami igaz. De ez véleményem szerint az ÖSSZES keresztény egyházra igaz. Vannak akik nagyon tevelyegnek, de vannak, akik kevésbé.


A közhiedelemmel ellentétben az összes kereszteny felekezetben van tévtanítas. Én így làtom.


White-ról meg csak annyit, hogy én őt annak ellenére is szívesebben olvasom, hogy nem értek vele egyet mindenben. Inkább az ő írásai, mint a jehovista vagy pünkósdista szemét, amivel még a kukát sem bélelném kim

2018. nov. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!