Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érezhetik magukat jól a...

Érezhetik magukat jól a buddhisták?

Figyelt kérdés

Úgy értem, a vilâgi életben. Buddha, azt mondja hogy a szenvedés az élet része és az ösvényre lépve, cél ezt megszüntetni. A szenvedés oka, pedig a vágy.

De ha valaki a világi életben követi ezt az ösvényt, akkor elkerulhetetlen, hogy vágy nélkül éljen. Célokat tűz ki maga elé az ember, el szeretne erni, jol szeretne magat erezni ...stb...


Meg a keresztenyseg a bűnt veszi alapul es a cel, a bunos elet elkerulese. Tehat itt direkt nem vetodik fel ilyen kerdes, hiszen valaki elhet bun nelkul a hetkoznapi eletben , de vagy nelkul nem.


Ez hogy van a buddhizmusban? A buddhistaknak nem lehetnek celjaik? Nem kovetheti az osvenyt az, aki mondjuk egy nagyobb hazra vagyik, vagy stb..


Ezt sosem ertettem meg a buddhizmusban


Koszi a segitseget, es bocsi az ekezethianyaaet



2018. dec. 1. 07:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%

Buddhista tanitasokat ember legyen a talpán, aki át tudja tenni a 21. Századi hétköznapi életbe.

Amerikában persze megpróbálták, de nézd meg mennyivel másabb, eltorzult a nyugati buddhizmus, mint a Tibeti.

Ez olyan, mint az Ószövetség tanításai, sok helyen egyszerűen nem illik bele a mai világképbe. Látszik is mennyien bírálják.

Amúgy meg a vágyat még a legnagyobb buddhisták sem tudják kitépni a szívükből, mint ahogy a bűnt a legszentebb keresztények sem.

Ilyenek vagyunk, ezen segíteni lehet, de megszüntetni nem. Ezért nem szabad annyira mindig a világi életre koncentrálni, mint ahogy manapság az emberek teszik.

2018. dec. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

kis pontosítás: Buddha nem azt mondja, hogy a szenvedés az élet "része". A négy nemes igazságból az első: Bhava duukha. A létesülés szenvedés. A szenvedés radikális megszüntetését célozza a többi dogma (ez tant jelent, nem a megromlott értelmezésben használják) Az egyetlen "vágy", ami megtartható (inkább akarati mint érzésbeli dologról van szó), hogy kikerüljön a gyakorló az örvénylő létforgatagból. Ez egyben "cél " is- bár ez szintén nem a mai szóhasználat szerint van.

"Nem kovetheti az osvenyt az, aki mondjuk egy nagyobb hazra vagyik, vagy stb.."

Bizony nem.

A boldogság: nem a vágyak elérésében van - hiszen az újabb vágyakat szül (elértem valamit, de meg is kell tartanom, félek, hogy elvesztem, rögtön egy egy újabb vágy lép a helyébe). A boldogság madarát nem kergetjük, mert az mindig tovaszáll. Letisztult, "kiüresített" tudattal élni - az a "boldogság". Minél mélyebbre jutni a megismerésben. Egy zavaros tóban a Hold képe összetöredezett, nem is látszik - egy letisztult nyugodt tó hű képet ad a Holdról, a valóságról- a megismerés útján a "tiszta tó" tudattal lehet haladni. A buddha-tudatállapot felé. Ezt átélheti egy gyakorló és "boldog" - vagyis értelmét látja a gyakorlásnak. De nem cél, mert akkor zavaros és türelmetlen lesz a tudata, és görcsös a tevékenysége. Musotoku - cél nélkül, hátsó gondolat nélkül, előítéletek és prekoncepciók nélkül - Hát nem könnyű.

2018. dec. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 jdfGabrella ***** válasza:
77%
Igen
2018. dec. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon is át lehet ültetni a buddhista tanításokat a nyugati életvitelbe.Egyénileg persze.És nem mindet.

2-s jó példa rá, hogyan nem érdemes.

2018. dec. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%
Hogyan mondád, 4es fiacskám?:D
2018. dec. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nem lényegítetted át a buddhizmust a nyugati kultúrához.Nyersen dobod elénk.😁
2018. dec. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
41%
jaj, de disznó vagyok:D
2018. dec. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
58%
Sündisznó, igen.😂
2018. dec. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%
Vaddisznó. A tradicionális létszemléleteket nem lehet háziasítani, sajnos. A buddhizmus, mint létszemlélet (tehát nem mint vallás): metafizikai tradíció.
2018. dec. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%
Én csak arra kennék kíváncsi, hogy te miből élsz?
2018. dec. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!