Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha te lennél Jézus, akkor...

Ha te lennél Jézus, akkor meghalnál az emberekért? Ha nem te vagy Jézus, miért lennél méltó a Mennyországba menni?

Figyelt kérdés
Jézus már a földön is bűnösökkel vette körül magát. Lehet, hogy a Mennyországban is ezt akarja tenni?

2018. dec. 2. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lucifer mint bukott angyal azonosulva egy halandóval ilyet kérdez? Mert a logikád kijátszható.
2018. dec. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt most nem értem. Nem is vagyok bukott angyal 😄
2018. dec. 2. 13:55
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok Jézus.

Majd Isten eldönti, méltó vagyok-e rá.

2018. dec. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

De tényleg az milyen kérdés, hogy ha te lennél Jézus? :D

Nem elsősorban bűnösökkel, hanem emberekkel vette körül magát, akik nem tudnak nem bűnösök lenni amellett, hogy van bennük jóság és képesek a jóra törekedni.

Nem tudom mit akar a Mennyországban.

Nyilvánvaló hogy jelenleg egyikünk se méltó rá hogy oda menjen.

2018. dec. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom igen, ha csak én és csak így tudnám őket megmenteni. Viszont ha például a világévnek a végéhez közelednénk, lehetséges, hogy nem, dee, valszeg igen, akkoris, mert akkor még van valamilyen cél idelent; ha még talán nem ért teljesen az a 26920 év véget.


Amúgy hát persze, hogy mindenki méltó a Mennyországba menni; mindenki az. Onnan születtünk le ide játszani, különböző szerepeket kipróbálni, kirándulni. Az az otthonunk. Csak gondolom talán vágytunk le megtapasztalásokat gyűjteni, vagy valami.


Valaki mondta egy előadásban, hogy olyan nincs,hogy bűnös ember; szal hogy, na várjál , nem pont így; tehát, amikor volt olyan, hogy volt egy ember, akit a közösség valamiért kinézett maguk közül. És akkor volt egy jelenet, hogy ez az ember, akit kinéztek, ott sírt Jézus vállán; és akkor a tanítványok , vagy nemtom, kik voltak körülötte, ott kérdezték a Jézust, hogy dehát mit foglalkozik vele, ő ilyen meg olyan. És akkor Jézus ő azt mondta, hogy nincsen rossz ember, csak tudatlan, a tudatlanokat pedig meg kell tanítani dolgokra. Szal aki valami teszem azt nem jót elkövet, azt nem gonoszságból teszi, hanem azért, mert tudatlan.


A másik meg, hogy Isten direkt akarta ezt a bolygót , ezt a színteret kétpólusúra, hogy legyen benne jó is , meg rossz is, hogy legyen benne ilyen dualitás, hogy a bőséget is meg a szegénységet is meg tudják tapasztalni az emberek; mer ugye a Mennyben ott minden megvan; meg pl asszem ott csak fényből van mindenki, tehát nem kell táplálkozniuk .Szóval, hogy a két pólust meg lehessen tapasztalni. És direkt célja volt talán, hogy úgy teremtette meg az angyalok egy részét, hogy fellázadjanak ellene. Énszerintem. Szal kellett a jó meg a rossz is, hogy az emberek ilyen jellegű megtapasztalásokat is tudhassanak begyűjteni; és akkor ezzel ezáltal Isten is gazdagodik; meg mi is, emberek. Szóval amire Isten adott lehetőséget, az mitől lenne bűn?


Például ha valaki ellop két tojást, mert éhes a gyereke? Látod, azért van benne egy mérleg.


Tehát ha pl nem talál rá más módot , hogy a gyerekének enni adjon. De mondjuk igen, na szóval, mérleg!!:)


Meg pl ha valaki kevesebb adót fizet be, mint amennyit fogyasztott, azt nem azért talán, mert nem is akarná befizetni, hanem lehet, hogy csak nem tudja. Szóval kicsit más aspektusok is vannak. De egyébként pl hallottam olyat, hogy kisgyerek a nagymamájával lakott nem tellett fűtésre, és akkor ők inkbáb nem fűtöttek; egy másik családban meg valahogy kijött, hogy nemtom mennyi pénzzel, valami milliós nagyságrendű összeggel tartoznak, amit nem értettek; és akkor őtőlük meg kikötötték a gázt, és akkor apuka csinált ilyen kazánt vagy mit, hogy azé mégse fagyjanak meg.


Viszont valaki mondta azt, hogy csak olyat vegyél el, amit adni is tudsz; szóval pl életet visszaadni azt már nem.


De mondjuk mindenféle erkölcsi keretek vannak ígyis; de pl lehet, hogy próbálta kérni.


Pl egy előadásban hallottam egy sztorit, nem tom milyen országban játszódott, meg hogy igaz volt-e a sztori; de hogy ment a templomhoz koldulni az apuka a három gyerekével, anyuka már nem élt; a legkisebbik gyerek meg még csak egy éves volt, pólyába bugyolálva; és akkor ott hogy akik a templomban voltak, ilyen nagy gazdag gyémántgyűrűjük volt; talán több is, és akkor mondták, hogy nem adnak nekik a családnak kaját, és akkor merthogy talán "bűnösök" vagy mi; és akkor kérdezte az apuka keservesen, hogy "Ez a legkisebb is bűnös, aki még csak egy éves?" És akkor mondták, hogy rossz fa nem teremhet jó gyümölcsöt.


Egyébként szóval a Mennyországban senki nem akar elvenni senkitől semmit; mert mindenből bőséggel áll a rendelkezésre ott. Sőt, kajálni például szerintem nem kell, mert ott már csak fényből vagyunk, de amúgy amilyen ízeket leszületve az életeink alatt megismertünk, szerintem ott már föl tudjuk idézni. Amúgy pl azt hiszem, ott már lehet hogy lehet gondolattal teremteni. Pl ott legyen egy műhely, mert valaki pl pont most farigcsálni szeretne. Vagy nemtom, pl legyen ott egy virágoskert, mert az tök faja:)

2018. dec. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*az a próbálta kérni' végű az a tojásoshoz tartozik; közbe írkáltam be még dolgokat.
2018. dec. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha nem halnék meg szükség esetén, mitől lennék Jézus?

A mennybe jutás nem méltóság kérdése, hanem fejlettségé=tudás, megértés=az istrni rend megtartása.

Bűnösöket jött jóra téríteni. Aki követte("körülötte volt") , az már nem bűnözött többé.

2018. dec. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Má' mé' halnék meg? Mert az a hülye apám megparancsolta? Hát apa az ilyen?
2018. dec. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha meghalnék, akkor hogy a rákba tudnék segíteni rajtuk?
2018. dec. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Senki nem mehet be a Mennyországba, aki azt gondolja méltó rá.

Láttad az Ötödik pecsét című filmet?

2018. dec. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!