Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Közeledik Miklós nap vagyis...

Közeledik Miklós nap vagyis Szent Miklós ünnepe, a JW hogyan ajándékozza még a gyerekeket?

Figyelt kérdés
2018. dec. 4. 21:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Te is tudod, hogy sehogy.
2018. dec. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem azzal van a baj, hogy nem ajándékozzák meg. Ettől még szeretheti a gyereket. Nem muszáj naphoz kötni az ajándékozást. Meg lehet oldani, hogy a gyereknek ne fájjon a szíve, ha mindene megvan egyébként. (meg nem is az ajándékról szól minden).

Sokkal nagyobb probléma, hogy bűnnek állítják be, elítélendőnek, démoninak, halálos bűnnek.

2018. dec. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Szent Miklós püspök felpofozott egy ariánus püspököt. Nos, Jehova Tanúi ariánusok, a pofont nem tudják megbocsátani.
2018. dec. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

Sehogy számukra ez bálványimádás, ha nagyon szeretnéd, még valami kifacsart példát is keresnek rá a Szentírásban. Ráadásul egy katolikus hagyomány, számukra maga a fertő.


"Szent Miklós püspök felpofozott egy ariánus püspököt."

Ez csak egy későbbi legenda, tudtommal egy akkori feljegyzés sem ír ilyenről.

"Jehova Tanúi ariánusok"

Ez sem teljesen igaz, mert Ariusz püspök csak az egylényegűséget tagadta, közel sem a Szentháromságot teljesen. Az arianizmus teológiája és a jehovásoké között ég és föld a különbség.

2018. dec. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

"3

"Jehova Tanúi ariánusok, a pofont nem tudják megbocsátani."


Jehova Tanúi Keresztények, és nem ariánusok. S ha valaki nem tud megbocsátani, az nem keresztény. S annak sem lesz megbocsátva.

2018. dec. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
6%

Jézus azt mondta, hogy: (János 17:17) . . .a te szavad igazság.

Ezért ami a Biblián kívül van, az nem lehet igazság, kétféle igazság nem létezik.

Mindazon által, néha elgondolkodhatnál azon, hogy sem az Izraeliták, sem a keresztények idejében, nem engedtek más szokásokat belekeverni abba, amit Isten elvárt tőlük. Az Izraeliták idejében, ezért halált járt.


Ha akkor éltél vlna, és ilyen gondolatokat hangoztattál volna, akkor halálra köveztek volna.

az első században pedig kiközösítették azt, aki más eszméket, és tanításokat kezdett a gyülekezetbe vinni.

2018. dec. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Engem nem zavar, hogy máshogyan gondolják, de az érdekelne, hogy mit mondanak ilyenkor a gyerekeiknek. Hogy kerülik ki az ovis vagy az áruházi Mikulást, és mit mondanak a gyerekeik azoknak a gyerekeknek, akik hisznek a Mikulásban mert az ő szüleik így nevelik őket?

Szóval hogy konkrétan egy 4 éves gyerek aki nem kap Mikuláscsomagot mit mond a többi 4 évesnek akik meg kaptak, hogy ő miért nem?

2018. dec. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Metionin ***** válasza:

Sehogy. Nem ajándékoznak.


Előző: nálunk sem volt Mikulás, pedig nem vagyunk vallásosak vagy ilyesmi. Az ovis mikulásról mindvégig tudtam, hogy egy random ember beöltözve és hogy a karácsonyi ajándékot a szülők veszik. Egy kicsit le is néztem azokat a gyerekeket, akik hittek ebben, a szüleiken meg csodálkoztam, hogy miért hazudnak nekik. Amúgy nem zavart hogy nem kaptam ajándékot otthon, az oviban úgyis mindenki kapott csomagot. Lehet hogy ezeknek a gyerekeknek is elmagyarázzák hogy Sanyika és Józsika hisz a Mikulásban, de nekik is a szülei veszik a cuccost.

Bár arra kíváncsi lennék, hogy amikor a gyerek az oviban és a suliban kapja a csomagot, azt hazaviheti-e, megeheti-e. Vagy amikor van az iskolában a névhúzás, engedik-e a szülők hogy a gyerek adjon ajándékot annak akit húzott.

2018. dec. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon vicces vagy :D

Amúgy nálunk pl. szinte minden nap van valami nasi véve, úgyhogy hidd el, nem okoz a gyerekben lelki törést a Mikulás csomag hiánya.

Amúgy most olvastam épp egy cikket a Mikulásról:

[link]

Olvasgassatok :)

2018. dec. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

De a többi gyereknek azt fogja mondani, hogy ez nem is a Mikulás, amivel végül is ugyanúgy nem tartja tiszteletben mások hitvilágát, merthogy annak a gyereknek a szülei ebben a hitben kívánják tartani azt a gyereket, vagy úgy kell tennie, mintha igazi lenne, amivel meg hazugságra van kényszerítve? 4 évesen nem tudom, hogy ezt hogy tudja feldolgozni egy gyerek. Hogy nincs, de mond azt, hogy van, vagy ne mondj semmit, csak tegyél úgy... Mert ez ugye nem egyszerű "szokás" itt ugyanúgy van vagy nincs kérdés van mint mondjuk az Istenhitnél.

Ha nincs Mikulás, akkor a szülők hazudnak a gyerekeiknek, és az én szüleim ezt hagyják nekik. Szerintem ez jön le belőle egy 4 évesnek.

2018. dec. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!