Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Márfi Gyula veszprémi érsek...

Márfi Gyula veszprémi érsek miért hazudik az iszlámról és miért uszít muszlimok ellen? Miért jó ez a katolikus egyháznak?

Figyelt kérdés

Legutóbb az alábbi kijelentést tette:


"Az iszlám nagyon hasonlít a nácizmusra, melynek alapja a fajelmélet, és a kommunizmusra is, melynek alapja az osztályelmélet."


Az egyházi vezetőknek el kellene határolódniuk az ilyen gyűlöletbeszédtől, ő viszont élen jár ebben ami ha jól tudom ellentétes a keresztény tanítással. Az iszlám vallás nem tesz különbséget etnikai alapon. Ezt bizonyítják Mohamed próféta szavai is:


"Az egész emberiség Ádámtól és Évától származik.Nem felsőbbrendű egy arab ember a nem arabnál, és a nem arab sem felsőbbrendű az arabnál.Nem jobb a fehér ember a feketénél, és a fekete sem a fehérnél, kivéve, ha vallásossága és jó cselekedetei jobbá teszik."


Tehát az iszlám szerint a jó cselekedeteid által lehetsz jobb ember.

Osztályelmélet sincs az iszlámban vagy bármilyen osztály. Az viszont igaz hogy a társadalmi egyenlőség, szegénység felszámolása az iszlám egyik alapja.


Egyébként is a nácizmus és kommunizmus keresztény kultúrkörben alakult ki és a követőik is többnyire keresztények közül kerültek ki. Az iszlámnak semmi köze ezekhez.

Vajon mi okból hazudozik és uszít a Márfi Gyula? Hogy nem a szeretet vezérli az egész biztos.



2018. dec. 5. 11:54
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
58%
Teljesen igaza van az érsek atyának.
2018. dec. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
85%
Nézd, van az elmélet és van a gyakorlat. Te szépen leírtad az elméletet és van a gyakorlat, ami meg mást mutat. Például írtad a társadalmi egyenlőséget, szegénység felszámolását. Ez olyan jól hangzik. A gyakorlat pedig az, hogy sok iszlám országban a keresztényeket üldözik, másodrangú polgárok, a Föld leggazdagabb országai pedig az arab királyságok. Látod, a gyakorlat szöges ellentétét mutatja annak, amit te leírtál, mint elmélet.
2018. dec. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
77%
Nézd, kedves kérdező, Mohamed próféta hat éves felesége nem hiszem, hogy megérdemelte azt, hogy egy öreg vénember rámásszon. Bocs. De muszáj megnézni, hogy ki mondja azt, amit. Másrészt eleget gyilkolta a nem muszlim embereket ahhoz, hogy hiteltelen legyen.
2018. dec. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 A kérdező kommentje:
2-es, Márfi Gyula egyértelműen az iszlám vallásról beszél nem egyes emberek tetteiről. Ennyi erővel akkor a keresztény vallás pedig engedi a pedofíliát hiszen sok keresztény pap gyerekeket ront meg. Ez a megállapítás is helyes szerinted?
2018. dec. 5. 13:30
 5/63 anonim ***** válasza:
86%
Én nem egyes mohamedán emberekről írtam, hanem olyan országokról, ahol az iszlám a törvény. Egy mohamedán pedig jobb ha nem beszél pedofíliáról, ahol a vallásalapító maga is pedofil volt.
2018. dec. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 A kérdező kommentje:

3-as, Ez ugyanolyan hazugság mint amiket az érsek összehordott. Valójában nem lehet tudni pontosan hogy Mohamed próféta felesége hány éves volt akkor. Korán nem írja, a másodlagos forrásokban pedig több, egymásnak ellentmondó információ olvasható. A kedves, jóindulatú keresztények kiragadták azt ami szerint 6 éves volt, és úgy adják elő mint tény. De még ez a forrás sem írja hogy rámászott. Ez a keresztények fantáziaszüleménye.

Továbbá Mohamed próféta nem gyilkolt meg senkit.

2018. dec. 5. 13:34
 7/63 A kérdező kommentje:

Megtaláltam Márfi Gyula veszprémi érsek korábbi nyilatkozatát:


"a kereszténység áldozatait néhány ezerre tehetjük csupán, addig a nácizmus hatmillió, a kommunizmus százmillió, az iszlám pedig 270 millió embert pusztított el."



Nem tudom melyik nagyobb hazugság. Hogy a kereszténység áldozatait néhány ezerre tehetjük vagy hogy az iszlám 270 millió embert pusztított el :) Szerintem nincs tisztában a számokkal. Lehet úgy érti naponta öltek meg néhány ezer embert a kereszténység nevében? Ez közelebb lenne az igazsághoz. Arra is kíváncsi lennék, szerinte muszlimok hol és mikor ölek meg 270 millió embert? :) A két világháborúban haltak meg kb 80 millióan.

2018. dec. 5. 13:43
 8/63 Andizsuzsi ***** válasza:
44%

"Mohamed próféta hat éves felesége nem hiszem, hogy megérdemelte azt, hogy egy öreg vénember rámásszon. "


Azért ebből messzemenő következtetést ne vonj le. A korra jellemző volt _ a keresztény világban is _, hogy a lányokat gyerekkorukban férjhez adták, ezzel biztosítva a jövőjüket illetve szerződésként a két (gyakran uralkodó) család között. Ezeket a házasságokat azonban a pubertáskor előtt nem hálták el.

2018. dec. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
83%

Történelmi tényt tagadsz kérdező. Azt csinálsz, amit akarsz, de az iszlám egy fertő, ami pusztítani akar, ahogy az elmúlt évezredek alatt többször megpróbálta. Lásd miért is történtek a keresztes háborúk.


Andizsuzsi tőled nem ezt vártam. A pubertás kor általában 9-10 évesen kezdődik a déli népeknél, szerintem te is tudod és azzal védeni egy pedofil disznót, hogy de hát máshol is szokás volt, miközben te is anya vagy, undorító.

2018. dec. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
94%

"A korra jellemző volt _ a keresztény világban is _, hogy a lányokat gyerekkorukban férjhez adták"

Ez nem igaz, csak eljegyezték őket, elég nagy a különbség. Ráadásul nem vén öregemberekkel, mint Mohamed, hanem leginkább kb. egykorú gyerekekkel.

2018. dec. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!