Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért annyira fideszes a...

Miért annyira fideszes a magyar református egyház, hogy a vasàrnapi gyülekezeti összejovetel utàn fideszes szorolapokat osztogatnak az ajtòban?

Figyelt kérdés
Aprilisban amikor a lelkèsz a kormány eredmènyes munkàjáról prèdikált fogtam magam ès kimentem a templombol...
2018. dec. 6. 10:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Mert az egyházak nem önellátóak, hanem az államtól jelentős támogatást kapnak, tehát a főnök kegyét keresik. Ez azonban több más egyházzal is így van.
2018. dec. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%
Semmi jót nem jelent ha megfordul az ékezet. Ez a sátán jele! XD nem unjátok még? 😂😂😂😂
2018. dec. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Ennyit a vallásról.
2018. dec. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
A fidesz a sátán pártja. XD
2018. dec. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Jó csak viccőtem na
2018. dec. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok református, de úgy tudom, hogy ők nem annyira centralizáltak. Fölösleges egy esetről az egész egyházat kárhoztatni. Balog is ref. lelkész, de ettől még nem minden református olyan, mit ő.

És ha nem tetszik a lelkész, akkor le lehet váltani. Reformátusoknál szabad lelkészválasztás van. Ha nem tetszik, akkor válasszatok másikat, ne pampogjatok magatokban.

2018. dec. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Istennek nem tetszik, hogy Orbán elfoglalnà euròpàt.
2018. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az a lelkész volt csak fideszes, remélem. Menj máshová, ha több helyen is ezt tapasztalod, na akkor kezdj el aggódni.
2018. dec. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A természet felső erőit aztán lehet tisztelni otthon is. A Kereszténység is addig lehetett tiszta, szép dolog, amíg azt nem a politika űzte államvallás szintjén. Az egyház mindig is arra lett kitalálva, hogy szolgáljon. Szolgálja a Habsburg-félék politikai és gazdasági érdekeit. 1000-ben is, 1686-ban is, 1989-ben is. Amíg a nép jól elnagymagyarkodik egy idegen Közel-Keleti vallással, és csak a migránsokat számolja, addig észrevétlen lehet a kitartott rendszerváltó bábjaikkal nyeretni a tendereket, és számolatlanul hordani befelé a Habsburg-félék ipari és mindenféle termékeit, az egykor konkurens árokba lökött magyar vállaltokat meg gyorsan telekárban szétdózeroltatni. Mérnököket, gondolkodókat meg elszívni. Nyilvánvaló, hogy ez a migránsozó kapányfogás is valamelyik nyugat-európai nácinak a fejében született meg (akik kitartják az ittenieket), magyar nácinak azt hiszem, eszébe se jutott volna, hogy ilyen is van. Pedig mennyivel jobb lenne, ha ez az ország a saját problémáival is foglalkozna egyszer öt percet.
2018. dec. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Mivel a fidesz jobboldali párt, nagyon támogatja az egyházat.
2018. dec. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!