Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogyan ünneplitek a karácso...

Ti hogyan ünneplitek a karácsonyt? A vallásotoktól függetlenül?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor speciális módon teszitek azt?
2018. dec. 11. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ünnep az, hogy hazamehetek és a családdal tölthetem az időt. Maga a arácsony körüli giccsparádé egy egészen más történet, amitől a rosszullét kerülget. Nálunk nincs rokonságon végigrohanás, olyanokal jópofizás, akiket a hátunk közepére se kívánunk, nincsenek hatalmas összejövetelek, nincs az a mindenkinekmegkellfelelni típusú kényszer, ami az évnek ebben a szakszában eluralkodik a legtöbb emberen - tudjátok, mindenkit ajándékozni KELL lakókzösségben, munkahelyen, baráti körben, rokonságban -, ez az ünnep nálunk nem erről szól, hanm arról, hogy végre van egy kis idő, amit nem kellett sehonnan lopni, munkától vagy más kötelezettségtől elvenni, ami után nem kell rohanni sehova, és egyszerűen csak együtt lehetünk. Távol élek a szülőktől, ezért fontos nekem ez az időszak: ha törik, ha szakad, szenteste otthon vagyok.
2018. dec. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Nehezen tudnám a karácsonyt a vallásomtól függetlenül ünnepelni... Bár lenne helyette fenyőünnep vagy kólás Santa Claus.

Nem tudom, hogy mennyire speciális, de amíg gyerekek voltunk, elvittek minket 24-én a betlehemes játékra. Most feldíszítjük a fát, elolvassuk az evangéliumot, imádkozunk, átadjuk az ajándékokat, vacsorázunk, majd elmegyünk az éjféli misére. Annyiban speciális, hogy 25-én reggel is megyünk a szentmisére, mivel én zenélek és a kórussal éneklünk akkor.

Mivel nekünk nincs rokonságunk, ezért nem utazunk el.

A karácsony ünneplése valójában 8 napon át tart, maga az ünnepkor pedig január 6-án, vízkereszttel zárul.

2018. dec. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ünnepnap és nem egytucat, így is bánunk a karácsonnyal. Fények, dísz, finom vacsora együtt. Hitem szempontjából nézve is olyan ünnep, amit szeretek, mert bár ki tudja mikor született Isten emberként, hogy elhozza nekünk azt, amit magunktól nem tudnánk elérni, de legalább van egy nap, amikor közösen lehet erre emlékezni és ünnepelni.
2018. dec. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

24.: Ebéd / délután fele a rokonság összegyűlik. Van vallásos része is a dolognak mivel van Bibliaolvasás, vallásos énekek éneklése, ilyenek. (Én nem vagyok vallásos de nem bánom hogy így van... ha a vallás az ami összetartja ilyen szépen a rokonságot mint ahogy nálunk van, akkor ám legyen!) A karácsonyfa alatt ajándékozás.


25.: Délelőtt templom, ebéd pedig olyan rokonokkal akikkel nem találkozunk 24.-én.

2018. dec. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Evéssel. De tényleg.
2018. dec. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sehogy. Miért ünnepelném egy olyan illető születésnapját, akit nem is ismerek. Orbán, Putyin, Trump születésnapját sem ünneplem, akkor Jézusét miért kellene?
2018. dec. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Meg kellene ismerned utso mert nem akarki ez a Jézus.
2018. dec. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ö Isten aki ertem született meg, de érted is eljött ha akarod
2018. dec. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Viccesen fogalmaztál, utolsó.☺
2018. dec. 16. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!