Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Anyukám három hónapja halt...

Anyukám három hónapja halt meg. Isten miért nem mentette meg? Pedig csak 62 éves volt. Apukámmal éjjel-nappal imádkoztunk érte amikor intenízv osztályra került.

Figyelt kérdés
Ha lehetne kérni egy kívánságot akkor azt kérném, hogy Isten hozza vissza őt az életbe. Vajon visszatudná hozni?

2018. dec. 16. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Isten nem létezik.
2018. dec. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
igen, visszatudná, de ez nem így működik, az élet soxor igazságtalan, reméljük, halálunk után van igazságszolgáltatás
2018. dec. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

Most milyen választ vársz?


Tudod, hogy mit fognak írni: Isten útjai kifürkészhetetlenek...


Csak abban bízom, hogy a szektás pünkösdisták, akik verik a mellüket, hogy gyógyítanak meg halottakat támasztanak fel, nem írnak majd ide valami sértő dolgot.


Részvétem amúgy!

2018. dec. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Ha Isten minden hozzá imádkozó embert megmentene, aki imádkozik hozzá, akkor nem halnának meg az emberek.
2018. dec. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
2%
Mert ha van is Isten, akkor nem szeret.
2018. dec. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%

A kimondott szó még mindig nem képes a súlyos betegségek gyógyítására.

A mindenható, mindent tudó, ámde soha egy pillanatra elő nem bukkanó öreg kaporszakállú meg csak a mesékben létezik.

2018. dec. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%

Először is részvétem. Nem tudom, hogy hány éves vagy, de ha jól sejtem, akkor nem vagy már gyerek.

Sajnos az élet nem válogat, a halálnál a kor nem számít. A múlt hónapban halt meg testvérem, ő még csak a harmincas évei legvégén járt, mégis mennie kellett. Pedig egyedül nevelte a lányát, aki még csak általános iskolába jár.


A kérdésed többi részére csak annyit szeretnék válaszolni, hogy egyet értek az elsővel.

2018. dec. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Őszinte részvétem, a hozzánk közel állók elvesztése mindig mély fájdalommal jár.

Bár azt mondjuk, hogy Isten mindenre képes, az nem jelenti azt, hogy mindent végre is hajt. Így nem fogja szeretett rokonainkat visszahozni a halandó életbe, nem fogja egy csapásra megszüntetni az éhínséget és lottón se súgja meg mit jelöljünk be. Helyette sokkal nagyobb ajándékot adott az embernek, örök üdvösségre hív minket. Amit hívőként tehetünk, hogy bízunk a feltámadás reményében, hogy Isten dicsőségében viszont látjuk szeretteinket. Ebbéli reményedet és kérésedet pedig imában is kifejezheted Isten felé, imáidat felajánlhatod szeretett édesanyádért.

2018. dec. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
Azért mert isten jobban tudja, hogy minek kell megtörténnie mint mi. Én például sírva könyörögtem neki, hogy elmehessek egy országba. Úgy éreztem hogy ezen múlik az életem. Még csak választ sem kaptam.Csalódott voltam. Aztán rövid időn belül olyan politikai helyzet lett abban az országban ami életveszélyes. Keresztény szempontból a halál inkább jó, mint rossz dolog. Viszont ha ti nem hisztek csak a rossz helyzet miatt fordultatok hozzá, akkor nyilván számotokra ez nem vigasz. Nabeel Quershi evangelizátor 2013-ban halt meg rákban. Sokáig imádkozott, majd kimondta: legyen meg a te akaratod! 32 éves volt. Boldogan halt meg. A muszlim családja felé az volt az utolsó kívánsága hogy térjenek meg. Lehet enélkül soha nem lett volna esélyük megismerni istent..a biblia azt írja hogy a földi élet az égihez képest jelentéktelen, és hogy a jódolgú embereket nem érdekli isten. Ha belegondolsz, lehet hogy anyukád által kaptaok egy esélyt egy más életre. Tehát lehet hogy nem meghalt egy ember, hanem megmenekült három. Ti a gyász, ő pedig a haldoklás miatt fordultatok hozzá.Isten megbocsátó. Amikor elfordultam tőle mert, nem teljesítette az akaratom, még akkor is segített rajtam. Nem ez az igazi élet! Az a halál után jön! Hallottam, hogy egy hatalmas hang szól a trónus felől: „Íme, az Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakni, ők pedig népei lesznek, és maga az Isten lesz velük; 4és letöröl minden könnyet a szemükről, és halál sem lesz többé, sem gyász, sem jajkiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak. Ha te és ő is istennel van, annál nincs erősebb kapcsolat.
2018. dec. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
Mindenki meghal egyszer. Te is. Én is. Mindenki. Miért kellett volna anyukádnak lenni a kivételnek?
2018. dec. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!