Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol ír a biblia a Szentháromsá...

Hol ír a biblia a Szentháromságróla?

Figyelt kérdés

2018. dec. 17. 15:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%
Hol írja a Biblia, hogy nem használhatod az oldalon a keresőt?
2018. dec. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
59%
Számtalan helyen, javaslom, hogy olvasd el a Újszövetséget.
2018. dec. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
62%

Mondjuk Máté Evangéliuma így végződik:

"És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.

Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,

Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!"


Jézus Istenségével kapcsolatban is létezik számos igehely. Sőt, konkrétan azért feszítették keresztre Jézust mert Istennek mondta magát...

2018. dec. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 KZitus ***** válasza:
50%

3-as hszóló

Idézted a Máté 28:19, 20as verseit

""És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.

Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,.." - mint a "szentháromság" igazolását.

Leírnád hol látod ebben a "szentháromságot"?

2018. dec. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, hogy konkrét választ kapok,ès erre jobban kètsègek közè szorítottatok,már mint az amelyik tèvesen idèztt a kèrdèsre.Ès erre három nem odaillő nevet kapok.De remèlem valaki tudja a konkrèt választ.
2018. dec. 17. 23:14
 6/23 anonim ***** válasza:
54%
Ne aggodalmaskodj, már régen trollkodtál úgy is ugyan ezen kérdéssel, annál jobban most sem leszel kétségek közé szorítva.
2018. dec. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
30%

Sehol nem írja.

Jézus az Atyját határozottan EGYEDÜLI igaz Istennek nevezi. Sőt kijelenti, hogy az Ő Atyja, az emberek Atyja is.

2018. dec. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
27%

Jézus soha nem állította magát Istennek. Ezt a Zsidók találátk ki. Mint ahogy azt is, hogy tiltja az adó fizetését, pedig ez sem igaz.

(János 14:31) 31 De hogy a világ megtudja, hogy szeretem az Atyát, úgy cselekszem, ahogy az Atya parancsolatot adott rá nekem. . . .

Mindig azt mondta, hogy szereti az Atyját. S ha valaki szereti a szülőjét, az nem jelent saját magáról ki ilyet, ha Ő lenne a "szülő is"

2018. dec. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
29%

(János 10:17) 17 Azért szeret engem az Atya, mert én odaadom a lelkemet, hogy vissza is kapjam.

Ha Jézus a mindenható Isten akkor hogyan lehet iyet mondani?

(János 10:18) 18 Senki sem vette el tőlem, hanem a magam kezdeményezéséből adom oda. Van hatalmam odaadni, és van hatalmam visszakapni. Az erre vonatkozó parancsolatot az Atyámtól kaptam.”

Mindig az Atyjára hívta fel a figyelmet, soha sem sajátmagára.

(János 12:49) 49 mert én nem önmagamtól indíttatva szóltam, hanem maga az Atya, aki küldött engem, ő adott nekem parancsolatot, hogy mit mondjak, és mit beszéljek.


Egy mindenható Isten hogyan kap parancsot a másik Atyai személyíségétől, aki szereti a Fiui személyiségét.

Hát fantasztikus....

Egy Isten nem teljesít parancsokat. Mert mindenki felett áll.

2018. dec. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
35%

Azt akarják az emberekkel elhítetni a görög Filozófus pogány magyarázata szerint, hogy egy Isten személyiségei parancsokat osztogatnak egymásnak, hogy mit tegyenek, mi közben egyenjogu hatalommal bírnak....

Miközben, a legtöbb áldozatot, és tetteket, nem az Atya Teszi, hanem Fiui és a szent szellem, vagy szent lélek isten.

De azért igazából az Atya irányít....

2018. dec. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!