Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért teremtett Isten? Mi oka...

Miért teremtett Isten? Mi oka volt teremteni Istennek, ha Önmagában tökéletes?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy megtudná e mondani valaki, hogy mi oka volt Istennek a teremtésre, ha önmagában már eleve tökéletes? Miért teremtett dimenziókat, párhuzamos világokat, szellemi és anyagi világokat?

2018. dec. 20. 10:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
61%
Állítólag szeretetből. De lehet, hogy csak szórakozásból.
2018. dec. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
22%

Bár erre már kismillió választ írtunk itt nagyon sokan, de talán nem olvastad, vagy nem akarod visszakeresni.


Isten a legfőbb tulakdonsága a szeretete miatt kezdett el teremteni. azért, hogy magát a létezést, az élet örömeit, érzését, megossza másokkal.

Ehez, két létformát hozott létre, aminek előbb a környezetét biztosította, azután jöttek az élőlények.


Legelőször a saját tartozkódási helyét töltötte meg élettel, és létre hozta az égi birodalmát, angyalokkal.

Majd elkészítette a légkört, és a Föld létrehozásához stükséges anyagokat, és azokat az égben levő testeket, amik szükségesek a földön levő élet táplálásához.

Majd a Földön, növényeket, és egyéb anyagokat hozott létre, ami az élő világ számára a táplálkozást biztosítja, és ezek a állatok, a legfőbb teremtményét, az embert szolgálja, illetve jó kedvre derítse.

S amikor minden adott volt ehhez, akkor létrehozta az embert, majd a társát.

A Teremtést pedig lezárta, és innen azt a feladatot kapta az ember, hogy a továbbiakban, Ő is vegyen részt a föld fentartásában, és benépesítésében.


Így egy nagy család szülője lett, akikkel eyütt örvendezhettek 'volna" örökké boldogan és békében.

2018. dec. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Meglehet.


Én a napokban szembesültem ezzel a kérdéssel, és igen elgondolkodtatott. Azért tettem fel ezt a kérdést, mert kíváncsi vagyok mások véleményére, meglátására. Én is gondolkodom a helyes válaszon, de remélem fogunk még itt olvasni jó-néhány gondolatot.

2018. dec. 20. 11:05
 4/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Igen, magával a teremtéssel és a folyamattal teljes mértékben tisztában vagyok, de az igazi "MIÉRT" megválaszolásával még nem találkoztam.


Az rendben van, hogy szeretetből, és hogy megossza a szeretetét, de több "eget" "dimenziót" is teremtett, ahol az alsóbb nem tud a felette valóról, ahogy az ember van legalul és nem tud a felette lévő többiről.


Az angyalok sem tudnak mindent.


Ez itt már nem teljesen csak a szeretetről szól szerintem, hanem valami sokkal mélyebb és bonyolultabb dologról is. Én erre lennék kíváncsi és erre szeretnék egy kielégítő választ.

2018. dec. 20. 11:14
 5/29 anonim ***** válasza:
Magányos volt.
2018. dec. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Jó párszor volt már a kérdés... nézd csak vissza.
2018. dec. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 pelgrim ***** válasza:
20%

Isten nem egy valaki, Isten egy valakinél, egy személynél minden tekintetben végtelenszer több, nagyobb, hatalmasabb, bölcsebb, stb., stb. Isten maga a hatalom, a bölcsesség, a szeretet kimeríthetetlen forrása.

Isten az Eredeti Ihlet, a Vezérlő Alapelv mindenben, Mindennek Kezdete és Forrása. Az ihletre pedig a közlésre, a kifejezésre, a létre, a kinyilatkoztatásra, az ön-megvalósulásra …. törekvő hajlam a jellemző. Ez az ihlet lényege, Isten következetesen nem tehet mást mint önmagát folyton kifejezésre juttatni fejleményeiben.

Az Eredeti Ihlet e hajlamát jelképesen a Biblia a „LEGYEN...!” paranccsal fejezi ki.

Isten nem teremtett semmit, Isten mindenné fejlődött. Az élőlények (Isten előbbre haladt fejleményeinek) az élethez való ragaszkodása, a lenni akarás ennek a „Legyen !” parancsnak, vagyis az Eredeti Ihlet kifejezésre törekvő hajlamának való engedelmesség.

2018. dec. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Az isteni szeretet egy mélységes mély titok, amit mi emberek legjobban Jézus Krisztus beszédeiből és tetteiből érthetünk meg.
2018. dec. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 jdfGabrella ***** válasza:
7%
Szorakozasbol
2018. dec. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
35%

Isten azért teremtett szellemi-lelkeket, hogy a boldogságát megossza gyermekeivel. Tehát boldogságra teremtett bennünket az Isten! Olyan boldogságra, melyet Ő meg is tud adni, de csak Ő tudja azt megadni.


Ahhoz azonban, hogy boldogságát meg tudja osztani velünk, az Ő gyermekeivel, már a mi beleegyezésünk is kellett, hiszen nem bábunak, hanem szabad szellemi lénynek vagyunk teremtve, akik el is fogadhatják, de vissza is utasíthatják az Isten felkínált boldogságát.



"Isten szabadon, mindenkitől függetlenül teremtett meg téged. De mivel saját boldogságára teremtett, ezt már csak a te beleegyezéseddel érhette el. Igen. Szeretni csak szabad döntés alapján lehet! Két lény között a boldogság – és ez Isten és szellemi teremtményeire is áll – a különbözőségek dinamikus harmóniája. Ez áll természetesen két szellemi teremtmény kapcsolatára is.


Azokat a szellemi lényeket, akik igent mondtak az Isten által felkínált boldogság befogadására, angyaloknak nevezitek. Akik pedig nem-et mondtak erre, azok a bukott angyalok.


A bukott angyalok közül azok, akik megátalkodtak a nem-et mondásukban, ördögöknek nevezitek. Ezek vezérét és természetesen csapatát is láttam lehullani az égből (Lukács 10:18).

Miután azok számára, akik a nem-et mondó döntésüket megbánták, lehetővé vált a földi élet megteremtése után az, hogy valós bűnbánatuk igazolása jeléül vállalják azt, hogy a Földön visszaszeressenek Engem, Jézust, aki minden rászorulóban ott vagyok (Máté 25:42-46)!


Az eredeti bűn tehát, amelyet Ádám és Éva bűne szimbolizál – az önzés és a felelősség áthárítás –, valójában a ti személyes bűnötök! Olyan Isten nincs, aki más bűnéért bárkit is, s főleg szent Fiát vonná felelősségre! Aki ezt nem fogadja el, az ugyancsak nem meri használni az Istentől kapott értelmét!

Aki ezt nem fogadja el, az Istent még egy átlagembernél is gonoszabbnak gondolja!


Tehát azok, akik a megtérés, tehát a gondolkodás-átalakítás szándékával születnek a Földre – vagyis vágykeresztséggel –, lehetőséget kapnak arra, hogy a Szentlélek által újjászülessenek.

A mennyek országába csak azok juthatnak, akik újjászülettek! (János 3:3)! Mindaddig újra kell születnetek, amíg újjá nem születtek! Ez alól kivétel nincsen! Veletek és értetek mindent, de helyettetek semmit!

Ne áltassátok magatokat! A szeretetnek igazságban, az igazságnak szeretetben kell megnyilvánulnia ahhoz, hogy Isten Lelke által új szellemi lények legyetek!

Nem elég hát az, hogy valaki kijelenti: „Jézus! Elfogadlak megszabadítómnak!” Ezt igazolni is kell! Nem elég Engem, Jézust elfogadni igazságnak és életnek! Valójában csak az fogad el Engem, aki ÚTNAK, IGAZSÁGNAK ÉS ÉLETNEK fogad el! Az UTAT nem lehet elsíbolni!

A soha senkinek nem ártani, a mindig mindenkinek megbocsátani és a lehetőség szerint másokat szolgáló szeretettel segíteni, nem maradhat ki azok életéből, akik valóban újjászülettek!


Az ALAPALÁZAT és az UNIVERZÁLIS HIT nélkül senki sem juthat az Atyához! Az van az ALAPALÁZAT birtokában, aki a felismert jó mellett kiáll, de ugyanakkor nyitott a jobb irányában. A JOBB pedig csak Én, Jézus lehetek! Nem Pál, nem Mózes! Csak Én! Csak arról mondható ez el, aki tudja, hogy nem a Biblia a forrás, mivel a Bibliában minden benne van, meg az ellenkezője is! Szinte minden felekezet a Bibliára hivatkozik, és marjátok egymást! A FORRÁS a Szentlélek, akinek segítségével a józan ész határán belül igaznak tudjátok elfogadni az Én, a te Jézusod evangéliumaiban elmondott szavaimat.


Azok, akik nem rangsorolnak a Bibliában, soha nem fognak tisztán látni.! Nem, mert képtelenné teszik magukat az UNIVERZÁLIS HIT befogadására. Azért teszik képtelenné magukat az UNIVERZÁLIS HIT befogadására, mert nincsenek az ALAPALÁZAT birtokában. Azért nincsenek, nem lehetnek ennek birtokában, mert nem vagytok bábuk, s így minden Istentől jövő sugalmazásba magatokat is beleviszitek. Ezért oly fontos, hogy evangéliumaimat helyezzétek mindenek elé, és úgy értelmezzétek ahogy mondottam, a józan ész határán belül!


UNIVERZÁLIS HITE annak van, akik hisz abban, hogy ő ember, és joga van ahhoz, hogy mások is embernek nézzék őt. Ugyanakkor tudja, hogy ezt mindenki elmondhatja magáról. Tulajdonképpen az ALAPALÁZAT tartalma az ELSŐ FŐPARANCS. Az UNIVERZÁLIS HIT tartalma pedig a második FŐPARANCS! Igaz, hogy ezt egyetlen speciális hit – ilyenek a különböző vallások – sem cáfolja, de a gyakorlatban egyik sem fogadja el.

Azért nem fogadja el egyetlen speciális hit, tehát vallás sem, mert ha elfogadná, akkor megbillenne az alá-fölé rendeltség, az engedelmeskedtetés alapja!

Bizony a gyakorlatban nem fogadják el, nem fogadhatják el – csak elméletben – azt, hogy ti mindnyájan egymásnak testvérei vagytok!


Minden speciális hitet valló vallás a többi ilyen vallás hibáiból és a Bibliából él úgy, hogy azonos súlyúnak mondja Pál vagy akármelyik próféta szavait az Én, a te Jézusod szavaival!

Bizony az Általam, Jézus által Földre hozott égi béke csak akkor és ott valósulhat meg, ahol az egymás szeretését az Én új parancsom megvalósítása által igyekeztek megélni (János 13:34), és emellett engeditek, hogy mindenki úgy imádja Istent, ahogy akarja! "


Jézus; A HANG- könyv 4505

2018. dec. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!