Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nevezhetjük e Jézust teremtő...

Nevezhetjük e Jézust teremtő Istennek?

Figyelt kérdés
2018. dec. 22. 13:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
9%
Nem.
2018. dec. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%

Mivel a Szentírás azt mondja, hogy minden Krisztusért és Krisztus által lett, ezért igen.

"Mert benne teremtett mindent a mennyben és a földön: a láthatókat és a láthatatlanokat, a trónusokat, uralmakat, fejedelemségeket és hatalmasságokat. Mindent általa és érte teremtetett."


Ez az idézet annyiból figyelmet érdemel, hogy még a leghatalmasabb angyalokat is Krisztus teremtette. Tehát Mihály és a többi angyal fejedelem is Krisztus által lett és Krisztusért. Nem véletlen írja a Szentírás, hogy Krisztust az angyalok leborulva imádják.

2018. dec. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%
Persze. Bővebben kifejtve a kettes válaszban. Ugyanezt írtam volna én is. Annyira egyértelmű, hogy bolond aki tagadja.
2018. dec. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%
Ha a Bibliát vesszük alapnak, akkor egyértelműen, hisz a Szentírás annak nevezi.
2018. dec. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem.

Teremtő nem lehet, hiszen van kezdete a létezésének.

Amit Ő maga is az Atyjának tulajdonít.

Az tény, hogy részt vett a teremtésben, és senki nem is tagadja.

Ahogy az emberek is bizonyos értelemben, "teremtenek", amikor gyermeket nemzenek.

De ettől függetlenül, sem Mi, sem Jézus nem Isten, s abban az értelemben pedig nem teremtő, hanem inkább, részt vett abban.

Így az általa, és nélküle, ezt jelenti, ami nem hivatott egyenlőség jelet tennni a teremtés Isteni fázisában.

2018. dec. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%

Te aztán Coco nem vagy semmi. Azt is meg tudod magyarázni, hogy az "általa" nem azt jelenti, hogy általa, és a "minden" sem azt jelenti, hogy minden.

Neked kellett volna írnod a Szentírást, nem ezeknek az "analfabétáknak", akik ennyire "helytelenül" használják az adott szavakat. Szörnyű, hogy még kifejezni se tudták magukat ezek a szent írók.

2018. dec. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2018. dec. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 KZitus ***** válasza:
17%

Szia

A Bibliában ilyeneket olvashatsz róla:

Máté 27:54

"Mikor pedig a katonatiszt, és akik vele együtt őrizték Jézust, látták a földrengést és a történteket, nagyon megijedtek, és ezt mondták: „Bizony, Isten Fia volt ez!”

Cselekedetek 17:31

" Kitűzött ugyanis egy napot, amelyen igazságosan ítélkezik majd a lakott föld felett egy férfi által, akit kinevezett, és minden embernek biztosítékot adott azáltal, hogy feltámasztotta őt a halottak közül.”

János 4:21

"Jézus ezt mondta neki: „Hidd el nekem, asszony, hogy eljön az óra, amikor nem ezen a hegyen, és nem is Jeruzsálemben imádjátok az Atyát..."

Máté 16:16

"Simon Péter így válaszolt: „Te vagy a Krisztus, az élő Isten Fia.”

János 6:38

Mert én nem azért jöttem le az égből, hogy a saját akaratomat cselekedjem, hanem annak az akaratát, aki küldött engem."

Kolosszé 1:15–17

"Ő pontosan olyan, mint a láthatatlan Isten, és ő az egész teremtés elsőszülöttje, mert általa lett megteremtve minden más az égben és a földön, a láthatók és a láthatatlanok, legyenek azok trónok vagy uralmak vagy kormányzatok vagy hatalmak. Minden más őáltala és őérte lett megteremtve. Ezenkívül ő már minden más előtt létezett, általa lett létrehozva minden más,"

János 10:25-30

„Amiket az Atyám nevében teszek, azok tanúskodnak rólam. Ti azonban nem hisztek, mert egyikőtök sem az én juhaim közül való. Az én juhaim hallgatnak a hangomra és én ismerem őket, ők pedig követnek engem. És én örök életet adok nekik, és soha semmiképpen nem pusztulnak el, és senki sem fogja elragadni őket az én kezemből. Amit az Atyám nekem adott, az mindennél nagyobb és senki sem ragadhatja el azt az Atya kezéből. Én és az Atya egyek vagyunk”

János 14:28

" Hallottátok, hogy ezt mondtam nektek: »Elmegyek, és visszajövök hozzátok.« Ha igazán szerettek engem, örültök, hogy elmegyek az Atyához, mert az Atya nagyobb nálam."

Ítéld meg magad, CSAK ebből néhány idézetből.

2018. dec. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ti tanúk magasról tesztek a Bibliára, ugye? Beteg állatok.
2018. dec. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Tudod kik tesznek a Bibliára?

elmondom.

Akik arra sem éreznek lelkiismeret furdalást, hogy a megváltó királyuk születésének időpontját, egy Biblia ellenes ünnep kedvéért, meghamisítják, csak hogy emberek kedvében járva, népszerűségnek örvendjenek, ahelyett hogy Isten tetszését keresnék, ami maradandóbb.

Akik képtelenek a szeretetet kifejleszteni Jézus Tettéért, és azt oktatják a Biblia határozott utasítása ellenére, hogy nem kell bűntelenül élned, mert Jézus halála fedezi a bűneidet.

Szégyellik azt, hogy szüzen kell házasodni.

azok akik megőrülnek attól a gondolattól, hogy tiszán lépjenek házasságba, kimutatva, mennyire nem értékelik Jézus késéreit, és nem is igazolják evvel, a keresztényi mivoltjukat....Miközben köpködnek azokra, akik Isten parancsát megtartva szeretnék kimutatni a szeretetüket Istennek.

Csak mert Isten első szülöttje és az Atya között nem tesznek egyenlőséget.

2018. dec. 23. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!