Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol a legszebb az éjféi mise...

Hol a legszebb az éjféi mise Budapesten?

Figyelt kérdés
Szeretnénk ellátogatni egy éjféli misére szenteste a kedvesemmel. Eddig a Bazilikán meg a Mátyás-templomon gondolkoztunk, de azért kiírom ide hátha másnak vannak már tapasztalatai jobban budapesti éjféli misékről, ami különlegesebb! Köszi a válaszokat!

2018. dec. 23. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztos mindenhol nagyon szép, nálunk például fél órával kezdete előtt a kórus karácsonyi énekeket ad elő, melyek között több olyan is van, ami bár nagyon szép, még sem azok a megszokott sokat hallgatott énekek.

De most egy kicsit offoltam, mert nem Budapesten lakom, hanem picit távolabb, remélem azért nem gond :)

2018. dec. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Én ugyan nem vagyok pesti, de ha az lennék, mindenképp a Bazilikába mennék vagy a Mátyás-templomba :)
2018. dec. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A szentmise ugyanolyan mindenhol. Bár vidéki vagyok, de nálunk az éjféli mise kb. 45 perc. Persze, megvan a maga varázsa, ami az, hogy pont éjfélkor van. De nem olyan ünnepélyes, mint mondjuk a 25. délelőtti (ahol kórus van, ünnepibb a liturgia, stb.). Az oka egyszerűen az, hogy már mindenki fáradt olyankor, általában nagyon hideg van és nem érdemes túl mélytartalmú prédikációval és nyolcezer kórusművel elhúzni. Úgysem figyel végig senki. Ráadásul az atya 25-én még ünnepi miserendet tart, ami délelőtt 2 vagy 3 mise, plusz egy esti. Igaz, ez Pesten lehet, hogy más, mert több pap szolgál egy plébánián.

Egyébként ízlés dolga, de biztos, hogy nem olyan frekventált templomot választanék, mint a Bazilika vagy a Mátyás-templom (sajnos ilyenkor az ilyen templomokban az egy négyzetméterre jutó viselkedni nem tudók száma is megnövekszik). De akárhová is mentek, előtte mindenképp nézzetek utána az adott templom honlapján, hogy valóban éjfélkor kezdődik-e az éjféli mise. Mert vannak templomok, ahol korábban.

2018. dec. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!