Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek ha ilyesfajta...

Mit tegyek ha ilyesfajta bűntudatom van?

Figyelt kérdés

Hivő vagyok kb 2 éve...

Dolgozok és tényleg olvasom a Biblia tanitásait, hiszek Jézusban Isten fiában!!

Mit tegyek ha munkahelyen vannak olyan emberek akik nem hisznek Istenben és ezt ki is mutatják illetve olyan dolgokat néznek youtubeon amivel kiparodizálják Istent?


Muszály volt megnéznem mivel normális emberi kapcsolatot akarok vele/velük kialakitani és nem ellenségeskedni.


Bűntudatom van hogy megnéztem egy ilyen videót!



2018. dec. 25. 21:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
De mégis, miért van ettől bűntudatod?
2018. dec. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

azthiszem hogy megbántottam Istent.

De tisztaszivemből nem akartam nézni a videót és a lelkiismeret is figyelmeztetett hogy ez nem normális amit ők néznek.

2018. dec. 25. 21:10
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Érdekes, én sosem beszélek vallásról. Mondjuk velem nem is nagyon lehet beszélgetni a munkán kívül másról.


Attól, hogy megnézted nem lesz semmilyen bajod.

Helyeselned pedig nem kell. Megmondod, hogy te nem akarsz vallásról beszélni, vagy elvicceled valamivel, hogy a pokolba kerülnek.

2018. dec. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
43%

Ezzel mégis, miért bántanád meg Istent?

Ha ő létezik, szerinted számít ez neki valamit is? :D

2018. dec. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

A kérdésedre egyszerű a válasz: bánd meg és térj meg belőle. És állítsd fel/vissza a helyes prioritást az életedben, ha hívőnek vallod magadat, amivel bizonyságot tudsz tenni a többieknek is magad körül. Sokkal fontosabb, hogy Istennel legyél békességben, mint hogy a hitetlen világgal legyél békességben, vagy te nem így gondolod?

Máté 10:34-39 "Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet hozzak a földre. Nem azért jöttem, hogy békességet hozzak, hanem hogy kardot. Azért jöttem, hogy szembeállítsam az embert apjával, a leányt anyjával, a menyet anyósával, és így az embernek ellensége lesz a háza népe. Aki jobban szereti apját vagy anyját, mint engem, az nem méltó hozzám; aki jobban szereti fiát vagy leányát, mint engem, az nem méltó hozzám; és aki nem veszi fel keresztjét, és nem követ engem, az nem méltó hozzám. Aki megtalálja életét, az elveszti azt, aki pedig elveszti életét énértem, az megtalálja azt."

2018. dec. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 KZitus ***** válasza:
93%

Szia

Van, amikor nem lehet összeegyeztetni a kettőt: vagy embereknek akarsz megfelelni, vagy Istennek.

Azért van, kaptuk Istentől a lelkiismeretet, hogy figyelmeztessen. Ezen kívül tanácsokkal is ellát, hogy mire figyeljünk oda, amikor kicsi/nagy döntéseket hozunk, a Példabeszédek 29:25-ben ez áll: „Az emberektől való félelem tőrt vet.”

Jó munkatársi kapcsolatot ápolni fontos, hiszen a napod nagy részét velük töltöd(lehet többet, mint a családtagjaiddal)de azért meg kell gondolni hol a határ, hogy bűntudat nélkül hajtsd a fejed éjszakai pihentető álomba :-)

2018. dec. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

A bűn az, amit tudva és akarva csinálunk. Tehát tudom, hogy ez a tett bűn és ennek ellenére meg is akarom csinálni, vállalva a felelősséget.

Nyilván figyelembe vehető itt, hogy nem volt 100%-ig akaratod ebben és nem örömmel nézted, nem értettél egyet a tartalommal, viszont azért az emberi gyarlóság közrejátszik, hiszen megmondhattad volna, hogy bocsi, de nekem ez nem tetszik, nincs kedvem megnézni.

Tedd jóvá a gyengeségedet, legközelebb ha ilyen van, akkor vállald fel, hogy te ebben semmi humorosat nem látsz és nem vagy rá kíváncsi. Nem kell ellenségesnek lenni, csak megmondani őszintén, szelíden a véleményedet.

2018. dec. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Kérdező! Tehát szerinted ha megmondtad volna nekik, hogy hívő vagy, akkor csupán azért kiközösítettek volna, mert te hiszel Istenben, ők meg nem? Tulajdonképpen Isten miatt bántanának?
2018. dec. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%
Tipikus hívő élet a tiéd. Nem irigyellek... 😃
2018. dec. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Kèrdező, ha kitart a hited, akkor az egész életeted úgy fogod leélni, hogy érzed és tudod Istent magad mellett. Mi a fontosabb? Valaki, aki egész életeden át melletted lesz, vagy néhány valaki, akik csak egy szakaszban? Mond el nekik, hogy hívő vagy és kérd meg őket, hogy ne hívjanak olyan videók megnézésére, amivel a hitedet gúnyolják. Ha pedig bántanak, állj fel bátran erről a munkahelyről. Drasztikus lépés, mégsem akkora áldozat vagy veszteség, mint amilyennek elsőre tűnik.
2018. dec. 26. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!