Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek milyen a pokol,...

Szerintetek milyen a pokol, illetve ti milyennek képzelitek a mennyországot?

Figyelt kérdés

2018. dec. 27. 23:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Én személy szerint a poklot egy fekete, üres, hang nélküli térnek képzelem, ahhol csak lebegünk az örökkévalóságig. A mennyországot pedig egy olyan helynek, ahhol találkozunk a szeretteinkkel, minden jó ott van, mi meg abban az alakban vagyunk, amiben életünkben a legboldogabbak vagyunk, a szeretteinket meg úgy látjuk, ahhogy leginkább szeretnénk/szerettük.
2018. dec. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
60%
A pokol meleg és sötét. A mennyország meg olyan mint Hawaii-szigetet.
2018. dec. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
34%

Nem fizikai helynek, hanem tudatállapotnak.

A mennyország olyan mint az ecstasy hatása, a pokol pedig mint egy nagyon durva és állandó szorongás/pánikroham

2018. dec. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

A poklot annak,hogy a hibáim miatt folyton visszaszuletek a földre,és újra és újra le kell itt élnem egy életet.

A mennyet meg úgy,hogy a helyes cselekedeteim miatt továbbléphetek egy magasabb tudatszintre,ami persze már nem itt a földön van...

2018. dec. 28. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A pokolnak fordított kifejezés, az ember sírját jelenti, ahova a halottat eltemetik. az az a kiásott sír a Föld egy téglalap alakú része.


Isten lakhelye, amit mennyországnak nevezünk, nem úgy néz ki mint a Föld. Ott angyalok milliárdjai szolgálnak, illetve élnek, Isten fennhatósága alatt. nincsenek fák, állatok, házak, nem születnek gyermekek, mert más a létezésük rendeltetése.

Mivel Isten közelségében élnek, hatalmas fényesség, és energia veszi őket körül. Biztos, hogy Ők isélvezik az életet, csak más formában.

lehet, hogy szoktak "fogócskázni", csak nem szaladgálva, hanem repkedve, illetve bujócskáznak is,,... :)

2018. dec. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 demokrácia válasza:
Én is hiszek (sőt némi bizonyíték is van) a túlvilágba, és egyfajta igazságszolgáltatásba. Az érzések kívülről jönnek, az érzésmezöböl, a halál ezzel kapcsolódik össze a lélek,amelynek anyagi kiteljesedése alig van, tudata csak annyi "én vagyok" - de egyfajta kellemes vagy kellemetlen összevont érzést érez. Mindez az atom alatti természetes mechanizmus, és nem ördögök, angyalok műve.
2018. dec. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 demokrácia válasza:
Én is hiszek (sőt némi bizonyíték is van) a túlvilágba, és egyfajta igazságszolgáltatásba. Az érzések kívülről jönnek, az érzésmezöböl, a halál után ezzel kapcsolódik össze a lélek,amelynek anyagi kiteljesedése alig van, tudata csak annyi "én vagyok" - de egyfajta kellemes vagy kellemetlen összevont érzést érez. Mindez az atom alatti természetes mechanizmus, és nem ördögök, angyalok műve.
2018. dec. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Én is hiszek (sőt némi bizonyíték is van) a túlvilágba, és egyfajta igazságszolgáltatásba."


És mi lenne az IGAZSÁG? A TE igazságod, vagy MÁSOK igazsága? Definiáld légy szíves az abszolút JÓ és az abszolút ROSSZ fogalmát!

2018. dec. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

Abszolút jó: Isten

Abszolút rossz: bűn

2018. dec. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Abszolút rossz: bűn"


Definiáld a bűn forgalmát! Mi számít bűnnek, kivel szemben, milyen mérce szerint, honnan veszed, hogy az általad használt mérce hiteles?


Minden "bűn" abszolút rossz, nincsenek fokozatok? Mert ha vannak fokozatok, akkor már nem egyértelmű a definíciód.


Azt írtad, hogy az abszolút jó Isten. De az általa teremtett világnak részesei azon lehetőségek is, amiket a Biblia "bűnként" említ (amitől még egyáltalán nem hiteles ez a besorolás, csupán annyit tudhatunk, hogy 2000 éve a Bibliát író emberek valamilyen vélt vagy tényleges hatások következtében azt gondolták, hogy ezek a dolgok talán bűnnek számítanak Isten szemében).


Ha Isten az abszolút jó, akkor a teremtése is abszolút jó, mivel ez a Forrás minősége is. Ha Isten tévedhetetlen (mert mindenható), nem teremthetett hibás dolgokat, tehát ezek a lehetőségek is az abszolút jót képviselik.


A teremtésbe Isten akarata ellenére csak egy másik Teremtő lenne képes belenyúlni, de akkor már több Istenről beszélünk és akkor az abszolút jó definíciója nem állja meg a helyét, mert nem tudhatod, hogy melyik Isten az abszolút jó, ha különféle minőségeket képviselnek.

2018. dec. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!