Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a szeretteink a pokolba...

Ha a szeretteink a pokolba kerülnek, akkor kapunk majd helyettük másikat?

Figyelt kérdés
Vagy ki lehet őket hozni valahogy?

2018. dec. 29. 16:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy az ember lelkének egyik része a mennyekbe száll fel, másik része pedig a pokolba száll alá?
2018. dec. 29. 16:24
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Mind a két kérdésedre a válasz, Nem lehetséges.

S nem kapsz senki mást helyette.


Isten a szavában leíratta, hogy egyetlen lehetőség van a feltámadásra, vagy is, hogy valaki vissza kapja az életét.

Ez pedig Jézus megváltó halálának értéke. De ez is azokra lesz érvényes, akik a tökéletlenségük ellenére, megfeszített erővel küzdenek a szűk kapun bejutni.

Az az, minden tőlük telhetőt megtesznek, hogy a felállított "házirend" szerint éljenek.

2018. dec. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
(Zsoltárok 49:7–10)  7 Senki nem válthatja meg még testvérét sem, Nem adhat érte váltságot Istennek  8 (Lelkük megváltási ára oly magas, Hogy időtlen időkig kifizetetlen marad),  9 Hogy tovább éljen, mindörökké, és ne lássa meg a sírgödröt. 10 Mert bizony látja, hogy a bölcsek is meghalnak, Együtt vész el ostoba és oktalan, Másokra kell hagyniuk javaikat.
2018. dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sok olcsó bort ittál Luci karácsonykor? Egyre eszementebb kérdéseket írsz ki.
2018. dec. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ami azt illeti én csak a drága borokat szeretem, mivel a gyomrom nem nagyon bírja a bort, így a savas pocsolyától már pár korty után is kidőlnék, hát0000 elég rossz értelemben...

Nem tudom egyébként, hogy miért csinálom ezt. Csak jön ötlet és érdekel. Minél biztosabb választ kapok, annál erősebb lesz a hitem. Minden más nézetet, ami nincs megalapozva, pedig lerombolok.

2018. dec. 29. 19:30
 6/9 A kérdező kommentje:

Nekem csak a szorongást enyhíti az alkohol egy korsó sör erejéig. Nem lesz tőle jobb vagy rosszabb semmi. Annak meg semmi értelme, hogy forogjon a világ és rosszul legyek.

Múltkor pedig ittam abszintot, de utána sem lettem jobb vagy rosszabb. Úgy álltam a koncerten, mint egy biztonsági őr vagy CIA ügynök.

Tudom nem ez a téma, csak most bontottam egy búza sört és eszembe jutott.

2018. dec. 29. 20:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Èn úgy tudom a bűnös,gonosz lelkek eltűnnek örökkè.
2019. jan. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
isten szereti szopatni az embert
2019. jan. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 világvége1 ***** válasza:
Teljesen igazságos, hogy a gonoszok a pokolba kerülnek. Nem kell őket kihozni. A lelkünk sajnálhatja, hogy elveszít egy általa kedvelt lelket, dehát ez van. A szelleme a helyére megy.
2020. máj. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!