Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak Tanuk közül most...

Vannak Tanuk közül most olyanok, aki hátrányt, üldöztetést, börtönt szenvednek a hitük gyakorlásáért?

Figyelt kérdés
Kérem segítségeteket, szeretnék írni egy cikket az ülsözött keresztényekről, pontos hivatkozásokat kérnék, sok múlhat rajta, hálásan köszönöm!
2018. dec. 31. 15:54
1 2
 1/18 KZitus ***** válasza:

[link]


[link]


mindkét helyen találsz "anyagot" a "....hátrányt, üldöztetést, börtönt szenvednek a hitük gyakorlásáért?

2018. dec. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de olyasmit kellene idéznem ami ellenörizhető, pl. Magyaroszág, Bogumil faluban XY-kirugták a mert nem ment be dolgozni az Úr napján, vagy egy szegedit bántalmaztak mert nem fogadta el az egészségügyi segítséget, tehát személyes legyen, megfogható, utánajárható, de akár nyugati sajtóból is, gondoltam vannak kapcsolataitok a külföldi testvéreitekkel?
2018. dec. 31. 17:40
 3/18 KZitus ***** válasza:

Értem

De Magyarországon nincsen (úgy tudom) ilyen fajta üldözés. Viszont itt rengeteg olyan írást találhatsz amelyben "hátrányosan" megkülönböztetik a hívő embereket.

2018. dec. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Már nagyon régen volt, hogy Magyarországon, börtönbe mentek a Testvérek. Nem egy ilyen testvért ismerek, de nem hiszem, hogy publikálni szeretné az adatait. S azt hogy Ő ezt elszenvedte, nem akarjannyira népszerűsíteni, ne ezen csámcsogjanak az emberek.

egyébként is, az egyik ember csoport örülne annak, mások meg kitudja mire használnák az adatokat....

Bocsáss meg kedves kérdező, de így is amikor ilyesmiről van szó, akkor azt mondják, hogy mi Mártírnak akarjuk feltüntetni magunkat.

Hát nem akarjuk sem a sajnáltatást, sem az ellenszenvet.

2018. dec. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
2018. dec. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Dózsa László (1942. –)
2018. dec. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Jehova Tanúi 1996 évkönyv 66-115. oldalon.

/Magyarország/

2018. dec. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet én értettem félre a kérdést, de abban az szerepel, hogy "most" üldözést szenvednek.

Ha Magyarország érdekel, akkor ilyen jelenleg nincs.

2018. dec. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Magyarországon jelenleg, nincs hátrányos megkülönböztetés, ami ennyire drasztikus lenne. Azonban, vannak nem ennyire látványos fizikai, vagy érzelmi kiszolgáltatottságúak.


Egy jó pár évvel ezelőtt, egy fiatalembert a szülei kizárták az otthonukból, akit testvérek fogadtak be.

Mára családja van gyermeke van. s a szülei is enyhültek, talán az unoka kedvéért, mert felkeresték a gyermeküket.

2019. jan. 1. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
Nem voltam tanú, de engem is kiraktak terhesen, mára békében, boldogan, Istenben élek a családommal. Na bumm. Azt hiszed ez csak tanúval történik meg?
2019. jan. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!