Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, nektek mi az...

Jehova Tanúi, nektek mi az életetek értelme?

Figyelt kérdés

Miért érdemes szerintetek élni?

Nem kérek se bibliai, se máshonnani idézeteket.



#élet #értelem #jeohva tanúi
2019. jan. 1. 16:17
1 2
 1/16 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Életünk értelme, hogy Istennek tetsző életet éljünk.

Hogy ez miből áll, és miért ez az értelme, a Bibliából tudnám igazolni, de mivel nem kéred......

2019. jan. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ennyi?

Miért nem az, hogy világot lássatok? Hogy kalandokat éljetek át? Hogy az álomszakmátokat dolgozzátok?

2019. jan. 1. 16:55
 3/16 KZitus ***** válasza:
0%

Ennyi?

Amit leírtál, az mind benne van, csak az időrend más.

Ez az ének is jól tükrözi az életem célját, ha a Bibliából nem, talán így látva-hallva érthetőbb.

[link]

2019. jan. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
És például mennyire vagy nyílt más kultúrákkal kapcsolatban? Beülnél egy indiai imádságra?
2019. jan. 1. 17:23
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Világot látni, majd a messiás király uralma alatt lesz érdemes. De ez nem zárja ki, hogy most ne utazzanak a Testvérek külföldre.

Mi is szoktunk menni, sőt tudom, hogy vannak akik minden évben máshova mennek pihenni, Pl. Görögországba, Marokko, Usa, stb

2019. jan. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Miért akkor? Szerinted mi lesz más akkor?

Összeségében, ha kivenném a hitedet az életedből, mi maradna?

2019. jan. 2. 13:03
 7/16 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Érdekelnek más népek szokásai, kultúrája, irodalma, művészete. De ez nem jelenti azt, hogy azon népek vallásához bármilyen közöm legyen. "Beülnél egy indiai imádságra?" - nem, erre Krisztus szava a mérvadó, akit szeretnénk követni(utánozni) amennyire tőlünk telik. "Mert meg van írva: »Jehovát, a te Istenedet imádd, és egyedül neki végezz szent szolgálatot«” Máté 4:10; innen idézte krisztus: 5Mózes 6:13.

Ádám anno Sátánra hallgatott. Krisztus CSAK azt tette, amit az Atyja elvárt tőle. Nekünk is ez a célunk. Az egész életemmel bizonyítani szeretném Istennek, hogy az Ő alapelvei irányítják még az apró döntéseimet is. pl. mit olvasok, amit nézek, hogyan kapcsolódok ki....

Ez a világ(Sátán) rengeteg csodálatos dolgot kínál az embernek - de vajon mit vár cserébe? Sátán semmit nem ad ingyen! Lehet egy külföldi nyaralásért 1-2 évet keményen kellene dolgoznom, elhanyagolni a gyülekezeteket(a túlóra miatt), kevesebbet vennék részt a szolgálatban, a családdal kevesebb időt tölthetnék.....de mindezt megkapom ingyen Jehovától, csak kicsit türelmesen várnom kell rá, ahogyan Krisztus is várt a Királyságára amelyet az Atyjától kapott, és visszautasított a Sátán ajánlatát, aki AKKOR, RÖGTÖN kínálta neki a királyságokat....szóval másként gondolkodunk erről. Úgy ahogyan Krisztustól tanuljuk.

Viszon szeretjük a kikapcsolódást, és családonként, barátokkal is annyiben veszünk részt, amennyiben az időnk, a lehetőségeink engedi...de szerintem ezzel minden ember hasonlóan érez :-)

2019. jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy legalább egy idézet lesz. XD

Nem tartod amúgy rád nézve aggasztónak, hogy egész életedben megpróbálsz megfelelni valakinek, akit nem is láttál és a létezése sem bizonyított? Mint egy elhagyott, csalódott ex.

Akkor mondjuk Trónok Harcát se nézel, mert az meg más vallásokat emel ki? Vagy mit takar az, ami megengedett és mi az, amit nem.

A szabadidődben csak jehovista programokra mész el?

2019. jan. 2. 15:11
 9/16 KZitus ***** válasza:
13%

Ha szeretek valakit (és én Jehovát az életemnél is jobban szeretem, hiszen azt is neki köszönhetem), nem nehéz a kedvében járni, és vigyázni arra, hogy ne bántsam meg tudatosan. Attól, hogy nem látom Istent, számomra annyira valóságos, mint te, akit soha nem fogok látni, de teljesen bizonyos vagyok abban, hogy létezel, mert írtál nekem.

Isten egy 66 könyvből álló Bibliát íratott le nekem, akkor hogy hogy ne higyjek a létezéében? És ez csak egyetlen példa.

2019. jan. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 KZitus ***** válasza:
0%
bocsánat az idézetért, nem volt tudatos, csak hát én azzal élek, ahogyan írtam is...
2019. jan. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!