Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik, hogy az egész világon...

Létezik, hogy az egész világon csak két ember van, egy nő meg egy férfi, és Isten őket teszi próbára ezzel az élettel?

Figyelt kérdés
Amikor az Éden kertben volt az első emberpár, és bűnbe esetek, akkor Isten megteremtette ezt a jelenlegi univerzumot a jelenlegi világgal. Azért, hogy próbára tegye a két embert. Előtte csak azért imádták Istent, mert a teremtőjük ezt mondta. Most, hogy megtapasztalták ezt a világot, most már érteni fogják, hogy miért kell Istent választani a bűn helyett. Lehet, hogy az egész világ egyetlen emberpárt tesz próbára? Egy nőt, meg egy férfit? Mindenki más lélek nélküli élőlény, akik feladata, hogy betöltsék a világot, és hogy egyik részről jóval, másik részről rosszal bombázzák ezt a két személyt, ezzel tesztelve őket, és készen álljanak belépni az édenkertbe?
2019. jan. 1. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Lehet, persze.
2019. jan. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
Kár volt ma ide fellépni. Kérdező, ezt a hülyeséget honnan szedted?
2019. jan. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 hollófernyiges ***** válasza:
79%
Most olvastad Az ember tragédiáját?
2019. jan. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
egy omnipotens istennek halal felesleges lenne probara tenni barkit, mivel teljesen tisztaban van a proba kimenetelevel.
2019. jan. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy részről a szerettei felől azzal bombázzák őket, hogy legyenek jók, és hogy fogják vissza magukat. A világ felől meg megtapasztalják, hogy milyen kegyetlen az emberiség. Főleg velük. Egyrészről elvárják tőlük, hogy legyenek jók, más részről az emberek így is úgy is a ranglétre aljára sorolják be őket.
2019. jan. 1. 17:49
 6/9 A kérdező kommentje:
Utálják őket, és nem úgy bánnak velük mint a társadalom többi tagjával, hiszen mindig is ők voltak a kísérleti nyulak. A valódi életüket mindenki titkolta, és mindenki kívülállóként tekint rájuk. Másrészt sokan irigyek rájuk, hogy ők ketten vannak a középpontban, irigykednek, akármilyen szar is az élete ennek a két személynek. Helyet nem cserélnének velük, hiszen olyan életet nem akarnak, mint ami nekik van, de azért irigykedni irigykednek! A gonosz, mocskos társadalom ezt a két személyt lesorolja a ranglétra aljára. Ők azok, akiknek nem szabad tudniuk semmiről, ők azok, akiket ki kell hagyni mindenből, ők azokat, akiket ki kell röhögni, és el kell nyomni.
2019. jan. 1. 18:04
 7/9 anonim ***** válasza:

Váó! Most magadat és a párodat próbálod a "kiválasztottnak" gondolni, esetleg regényt írsz vagy tényleg most vettétek Az ember tragédiáját?

Nos, ha ez így van, akkor te nem létezel csak biodíszlet vagy az én történetemben, mert én biztosan tudom, hogy létezem, bár számodra ez nyilván nem bizonyíték. Szerintem ne ebből az elgondolásból próbáld meg definiálni a létezésed értelmét. A körülötted lévő emberek is élnek és élik a saját életüket, írják a saját történetüket, amiknek ők a főszereplői, a körülöttük lévők pedig mellékszereplők. Így mindenki egyszerre fő és mellékszereplő is egyben. Amúgy meg teljesen mindegy, mert az én szemszögemből lényegtelen, hogy csak nekem kell teljesítenem a próbát vagy körülöttem mindenkinek.

Ha pedig Ádámnál és Évánál tartunk, akkor elmondom, hogy semmi Bibliai alapja ennek az elméletnek.

2019. jan. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van kifejezetten egy ilyen elmebetegség, amikor azt képzeled, h csak te vagy valódi érző ember, a többiek meg lélektelen robotok. Asszem az empátiás elmeműködés kóros zavara ez.
2019. ápr. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
8 as nemar en kis koromban mindig ezt hittem😂 akkor elmebeteg vagyok?
2022. júl. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!