Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki nem vallásos, nem hisz...

Aki nem vallásos, nem hisz Istenben, azt hogyan temetik el?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és egész egyszerűen nem hiszek ezekben a dokgokban. Viszont ma temették a dédimamámat, aki habá meg volt keresztelve, szerintem egész életében annyit járt templomban. Mégis római katolikus pap temette szertartás szerint a kántorral.

Ezalatt végig azon gondolkodtam, engem hogy fognak eltemetni? Nem akarok semmilyen papot, semmilyen imádkozást meg bármilyem vallási szertartást sem. Hogyan zajlik az ilyen emberek temetése?


2019. jan. 2. 20:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg a végrendeletedbe, hogy mit szeretnél, hogyan legyen.
2019. jan. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A temetkezési vállalatnak van alkalmazottja, aki búcsúztat. Vele egyeztet a család a szöveget illetően.
2019. jan. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, Stephen Hawking nem volt az a hithű buzgó vallásos, de a Westminsteri apátságba temették el.

Persze lehet kérni pap nélküli világi temetést is.

2019. jan. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%

Ha meg vagy keresztelve és valamelyik élő családtagodnak majd ez a vallási szertartásos temetés fontos lesz, akkor

ha előre nem beszéled meg velük, pap fog temetni.


Amúgy történt olyan is, ismeretségi körben, hogy a hamvasztás után elvitték az urnát és a szűk család jelenlétében egyszerűen beleöntötték a Dunába - elég durva szerintem meg tilos is - viszont olcsó.

2019. jan. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4

Valóban tilos, urnát is kötelező "temetni", tehát se szétszórni, se otthon tartani nem lehet.

2019. jan. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%

Sok opció van. Ha Odinban hiszel, akkor egy tutajra raknak és tüzes nyilat lőnek bele, ég a hajó amíg le nem esik egy vízesésen.


Van akihez nem pap jön, hanem fizikus, aki elmondja, hogy tudományos tekintetben mi az anyag, mi történik veled.


Nem hallottam még ilyenről, de simán lehet, hogy nincs pap, csak a sírásók, meg a család.


Utána kell nézni, szerintem mindenre van lehetőség manapság már.

2019. jan. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A mi családunk nem vallásos, ebböl következöen nincs pap egyetlen temetésen sem.

A temetkezési vállalatoknak van búcsúztató embere, aki beszédet mond a sír mellett, elbúcsúztatja a halottat kicsit hasonló módon, mint a "papos" temetésnél szokás.

A beszédet ilyenkor is a családdal egyeztetve írják meg, azaz csak olyasmi kerül bele, amit szeretnének, és a fogalmazást is jóvá kell hagyni, ha valamit nem úgy írtak, ahogy akarnák, akkor lehet módosíttatni.

A halott ugyanúgy fel van ravatalozva, mint minden más esetben, ugyanúgy onnan kísérik a sírhoz, ahol elmondja az illetö a búcsúztatót, és utána ugyanúgy behantolják a sírt.

2019. jan. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
13%

Miért nem akarsz imádságot? Értem, hogy nem hiszel, de akkor miért zavar? Akkor ott ha már hulla vagy nem fog zavarni hidd el, ki és mit imádkozik, ha neked van igazad.

De ha nekem, akkor meg azért nem fog zavarni, mert elkárhozott a lelked evvel a hozzáállással. Szóval ne ezen pattogj, inkább éld az életed.

2019. jan. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mért és aki hisz azt hogy temetik el, mindkettőt vagy hamvasszák vagy temetik végrendelet, pénz és család dönt, bár szívesebben rohadnék el egy fa tövébe valami szép helyen :/
2019. jan. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Őszinte együttérzésem a dédi miatt.

Létezik "polgári" temetés. Ott van egy "gyászhuszár", aki elmondja a halott életútját meg néhány verset, meg amit a hozzátartozók akarnak, aztán ugyanúgy kimennek a sírgödörhöz, beleteszik a koporsót/urnát, ott is mond néhány verset és elássák. Egyszer voltam ilyen temetésen, borzasztó üres, közhelyes.

Egyébként az egyházi temetés sem elsősorban halottért van. Nyilván olyan szempontból, hogy meg kell adni a végtisztességet, de ő már túllépett a földi kereteken, így a szertartás maga inkább a családnak szól.

2019. jan. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!