Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan teológia egyetem...

Van olyan teológia egyetem amelyet több egyház működtett közösen vagy ahol több egyház tanárai is megtalálhatóak?

Figyelt kérdés

2019. jan. 3. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemből eleve alig néhány darab van, például a Pázmány (katolikus), Debreceni (református). Az egyházi fenntartású felsőoktatási intézmények többsége főiskola, vagy még az sem (akadémia néven fut).

De nem tudok olyanról, ahol vegyes oktatás folyna. A kis felekezetek oktatási intézményeiben pedig igazából teológiai képzés sincs, csak bibliaismeret és lelkész/hitoktató képzés.

2019. jan. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Te hallottál olyan lakatos szakiskoláról, ahol felében asztalosságot tanítanak ?
2019. jan. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszem Svájcban van felekezetmentes, de nem tudom a nevét.
2019. jan. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Erdélyben is van ilyen tudtommal. Én támogatnám az ilyen intézmények létrehozását.
2019. jan. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első, kissé hiányos az ismereted :D


Teológiai református egyetemből pl. négy van az országban, Debrecenben, Budapesten, Pápán és Sárospatakon. Egyetemi diplomát ad, 5+1 év! :) Ki lehet próbálni, jópáran elvéreznek rajta már elsőben! Az "akadémia" elnevezés azért maradt meg Pápán és Sárospatakon, mert ez hagyomány több száz évvel ezelőttről, de a diplomába ugyanúgy mesterképzési szak van írva, egyetemi végzettségnek felel meg!


A kérdezőnek: én jártam ilyen teológián, méghozzá Délvidéken, csak már nem tudom, melyik városban. Magyarok és szerbek is tanultak, de főleg magyarok, a dékán is magyar volt. Ő mondta, hogy többféle vallású tanuló van, de mind keresztyén, természetesen. Hogy kiből mi lett, és ez a gyakorlatban hogy csinálták, az előttem is rejtély maradt! Egy kis létszámú felsőoktatási intézmény volt.

2019. jan. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Nézd lehet van mesterképzés, de azért a főiskolák és egyetemek közt még mindig van különbség. Akadémia nevet pedig azért használják, mert nem kapták meg az egyetemi rangot. Az nem úgy van, hogy csak magamtól elnevezem az intézményemet egyetemnek.

Egyébként két példát hoztam, de valóban van több, igaz nem sokkal.


Ebből meg nem kell szimpátia kérdést csinálni, az egyetem az egyetem, a főiskola az főiskola, ami meg alatta van, kapta a jól csengő akadémia nevet.

2019. jan. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

:D


Akkreditált egyetemek, amiket fentebb felsoroltam :D

Nekem is van teológiai EGYETEMI diplomám! :)) A fizetésem is ennek megfelelő, bocs :)

Ha gondolod, nézz utána neten, telefonon.


Ne haragudj, hogy megmosolyogtalak, nem csak te nem tudod ezt, vannak még páran, de attól a tény tény marad. :)

2019. jan. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Baptista Teológiai Akadémia is államilag elismert egyházi főiskola.
2019. jan. 5. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!