Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lukács ev.19,23. "Miért nem...

Lukács ev.19,23. "Miért nem adtad hát oda pénzemet a pénzváltóknak, hogy megjövet kamatostul kaptam volna vissza? " Átvit értelemben ma kik a pénzváltók?

Figyelt kérdés
Egyházak, segélyszervezetek, szegények?
2019. jan. 3. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem szerintem. Ebben a példabeszédben a pénz nem más, mint az Istentől kapott adományok. Rajtunk áll, hogy ezekkel hogy sáfárkodunk. Isten azért adja az adományait, hogy jóra használjuk és sok gyümölcsöt teremjünk ezek által. Halálunkkor pedig majd számot adunk, hogy miként használtuk fel ezeket.

A pénzváltók itt nem szimbolizálnak így szerintem senkit sem.

2019. jan. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25%

Azok a személyek, akiket Jézus megbíz, hogy a rájuk bízott feladatot kamatoztassák, vagy is tegyenek meg minden tőlük telhetőt, hogy végezzék a prédikáló és tanítványképző munkát.

A szövegkörnyezetet megvizsgálva, ez arra utal, hogy ne váljanak restté abban a munkában, amit rájuk bízott. Hanem végig kikell tartani Jézus által kapott feladatok végzésében. S ez mindenkire vonatkozik azonban a Jézus által kinevezett Hű és bölcs szolgára utalt ezzel elsősorban

2019. jan. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
31%

"Isten azért adja az adományait, hogy jóra használjuk "


Milyen érdekes, hogy az első keresztények, nem csak azt használták amit kaptak, hanem elmentek evangéliumot is hírdetni, és tanítottak másokat, hogy azok is tovább adják ezt a feladatot.

S mivel ezek az ajándékok megszüntek, maradt egy feladat, amit az emberek szégyelnek csinálni, és azzal mentegetőznek, hogy csak némelyek tehetik, az egyszerű emberek nem.

Pedig bizony az első tanítványok is kétkezi munkások voltak.

2019. jan. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!