Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Vallás

A kérdés

Lukács ev.19,23. "Miért nem adtad hát oda pénzemet a pénzváltóknak, hogy megjövet kamatostul kaptam volna vissza? " Átvit értelemben ma kik a pénzváltók?

Egyházak, segélyszervezetek, szegények?

jan. 3. 20:20  Privát üzenet  

A válaszok

Egyik sem szerintem. Ebben a példabeszédben a pénz nem más, mint az Istentől kapott adományok. Rajtunk áll, hogy ezekkel hogy sáfárkodunk. Isten azért adja az adományait, hogy jóra használjuk és sok gyümölcsöt teremjünk ezek által. Halálunkkor pedig majd számot adunk, hogy miként használtuk fel ezeket.

A pénzváltók itt nem szimbolizálnak így szerintem senkit sem.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont jan. 3. 20:28 Privát üzenet

Azok a személyek, akiket Jézus megbíz, hogy a rájuk bízott feladatot kamatoztassák, vagy is tegyenek meg minden tőlük telhetőt, hogy végezzék a prédikáló és tanítványképző munkát.

A szövegkörnyezetet megvizsgálva, ez arra utal, hogy ne váljanak restté abban a munkában, amit rájuk bízott. Hanem végig kikell tartani Jézus által kapott feladatok végzésében. S ez mindenkire vonatkozik azonban a Jézus által kinevezett Hű és bölcs szolgára utalt ezzel elsősorban

A válasz 33%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 20%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont jan. 3. 20:47 Privát üzenet

"Isten azért adja az adományait, hogy jóra használjuk "

Milyen érdekes, hogy az első keresztények, nem csak azt használták amit kaptak, hanem elmentek evangéliumot is hírdetni, és tanítottak másokat, hogy azok is tovább adják ezt a feladatot.

S mivel ezek az ajándékok megszüntek, maradt egy feladat, amit az emberek szégyelnek csinálni, és azzal mentegetőznek, hogy csak némelyek tehetik, az egyszerű emberek nem.

Pedig bizony az első tanítványok is kétkezi munkások voltak.

A válasz 40%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 20%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont jan. 3. 22:56 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi ennek a számnak a neve? Mehettek harcolni * mert beszedem a pénzem én kamatostul
Ha a pénzváltóknak arcuk kezelési költséget fölszámolni 0.3% ot azért, mert összeszámolják a pénzt 3mp alatt, akkor ezt én miért nem tehetem meg?
Én egy munkaügyis központos képzésre járok és ha meghalok véletlenül akkor kit fognak zaklatni azzal hogy fizessen vissza mindent kamatostul?
Én most egy munkaügyi központos képzésre járok, ha én most meghalnék és ez miatt nem végezném el a képzést akkor kitől követelnék hogy fizessen vissza minden pénzt kamatostul?
Tényleg jár visszamenőlegesen minden egészségügyi dolgozónak a kafetéria kamatostul?
Amikor munkanélküli voltam nem volt tb ellátásom, egy évvel ezelőtt a nav követelt tőlem 50 ezret, aztán kértem hogy engedjék el, és kaptam egy levelet amiből azt értelmeztem...

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Vallás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!