Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A dél-koreai jehova tanúi...

A dél-koreai jehova tanúi inkább börtönbe mennek a sorkatonaság helyett?

Figyelt kérdés
Ugyebár Dél-Koreában kötelező sorkatonaság van, minden férfinak be kell vonulnia a hadseregbe 30 éves koráig, és ez kötelező, nincs alternatíva, a megtagadásáért börtönbüntetés jár. A jehova tanúk vállalják a börtönt ilyenkor, vagy inkább bevonulnak azért?
2019. jan. 4. 12:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
6: azt állítják, hogy világméretű prédikáló munkát végeznek, és tudtommal Észak Korea is a világ része.
2019. jan. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
#11, ja azt mondják. Nincs is annyi ország, amennyiben ők prédikáló munkát végeznek. :D
2019. jan. 4. 15:05
 13/25 KZitus ***** válasza:
51%

Szia

idézet:

"Dél-Korea. Több mint 800 Jehova Tanúja még mindig börtönben van Dél-Koreában, mivel lelkiismereti okokból megtagadta a katonai szolgálatot. 1950 óta több mint 16 000 Jehova Tanúját börtönöztek be ugyanezen okból, összesen több mint 31 000 évre. Miért foglal állást ilyen szilárdan ez a sok fiatal?

Mindenki, aki megtagadja a katonai szolgálatot, a lelkiismeretére hallgatva maga hoz döntést. Kim Dzsikvan például ezt mondta a tárgyalásán: „Nagy hatással voltak rám az olyan bibliai tanítások, mint az, hogy »hadakozást többé nem tanulnak«, vagy »szeresd felebarátodat, mint önmagadat«. Azt is megtanultam, hogy ha az alapelveken nyugvó szeretet vezet bennünket, akkor még az ellenségeinket is képesek vagyunk szeretni. Egyebek közt ezeket a bibliai gondolatokat és a szilárd meggyőződésemet figyelembe véve döntöttem úgy, hogy megtagadom a katonai szolgálatot” (Ézs 2:4; Máté 5:43, 44; 22:36–39).


Jelenleg Dél-Koreában a fiataloknak nincs lehetőségük alternatív, polgári szolgálatra. A helyzet megoldása végett tíz ügyet terjesztettek az Alkotmánybíróság elé. 2010. november 11-én az Alkotmánybíróság tárgyalást tartott. Többek között arról volt szó, hogy Korea megsérti-e az állampolgárai jogait azzal, hogy nem biztosít lehetőséget alternatív szolgálatra azoknak, akik a katonai szolgálatot lelkiismereti okokból tagadják meg.


2011. március 24-én az ENSZ Emberi Jogi Bizottsága (UNHRC) olyan ítéletet hozott, mely szerint Dél-Korea megsértette a nemzetközileg elismert emberi jogokat, amikor bebörtönzött 100 Jehova Tanúját, akik lelkiismereti okokból megtagadták a katonai szolgálatot. (Ez a 100 testvér az UNHRC-hez fellebbezett a bebörtönzése miatt.) Ezenkívül a Koreai Alkotmánybíróság elé terjesztették az EJEB Nagykamarájának a Bajatjan testvér ügyében hozott kedvező ítéletét (lásd az örményországi beszámolót a 34–35. oldalon), hogy vegyék figyelembe a tíz összevont ügyben, melyekben még nem született döntés. Ennek ellenére 2011. augusztus 30-án az Alkotmánybíróság – az UNHRC döntését teljes mértékben semmibe véve – helybenhagyta a katonai szolgálatról szóló törvényt, és azt, hogy a katonai szolgálatot lelkiismereti okokból megtagadók maradjanak börtönben. A kilenc bíró közül kettő nem értett egyet a döntéssel, és felszólaltak az alternatív, polgári szolgálat bevezetése mellett, azzal a megjegyzéssel, hogy a katonai szolgálatról szóló törvény nem egyeztethető össze a lelkiismeret szabadságának alkotmányos elismerésével."

forrás:

[link]

2019. jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Vállalják a Börtönt. Erről olvashatsz is a jw.org honlapon a sajtó szoba fűl alatt.

[link]

[link]

[link]

2019. jan. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Lillus1562 válasza:

Én ismertem személyesen jehova tanúkat még mikor koreában éltem

Mindegyik férfi bevonul a börtönbe önként katonaság helyett. Ők mondták személyesen. És ugye amiatt nem is vállalhatnak ilyen rendes nagyvállalatnál munkát. Csak ott ahol nem nézik a piros csikot ami ugye azt jelzi hogy ült börtönben.

2019. jan. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 KZitus ***** válasza:

5-ös hszóló

Azt írtad: "Én inkább Észak Koreára lennék kíváncsi"

Nos ott biztosan nincsen alternatív szolgálat :-(

Ha van kedved, olvasd el ezt a cikket, és megérted miért: [link]

2019. jan. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Az anabaptisták pacifista ága már az 1500as évek elején megtagadta a katonai szolgálatot, de őket nem bebörtönözték, hanem kivégezték. Mivel ők előbb voltak, mint a kitalált jehova szó imádói, ezért ők az igaz vallás. Pont.
2019. jan. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Molnár Sándorné ***** válasza:

Szervusz!

Igen, inkább vállalják a büntetést, de nem szegik meg Isten törvényét. Itt Magyarországon is a 70-es évek végéig kb. ugyan ez volt. A tanu fiatalemberek nem vonultak be katonai szolgálatra. Inkább vállalták a börtönbüntetést, ami akkor 2-vagy 3 évet jelentett.

Ha megszegnék Isten törvényét, akkor nem lehetne elmondani azt, hogy ők 'valóban keresztények'. Nem alkudhatunk meg a hitünkben. Be kell tartanunk a törvényeket, de csak addig, amig az nem ütközik Isten törvényével. Mert ilyen esetben inkább Istennek engedelmeskedünk. Üdvözlettel: Judit!

2019. jan. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 KZitus ***** válasza:

A kérdező kommentje:

#11, ja azt mondják. Nincs is annyi ország, amennyiben ők prédikáló munkát végeznek. :D


Mi nem érthető a számodra ebből?: "Jelentést adó országok és más területi egységek: 240" ?

Itt ellenőrizheted: [link]


Köszönöm ha elmondod.

2019. jan. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ, érdekes volt.


#19


240 ország nem semmi, amikor összesen 193 nemzetközileg elismert ország létezik. :D Nem értem, hogy jött ki a 240.

2019. jan. 9. 18:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!