Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet-e mennyegzőt tartani...

Lehet-e mennyegzőt tartani egy még nem bemerített baptista tagnak a baptista egyháznál?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy baptista egyházhoz járok, tartozom úgymond, de még nem vagyok bemerítve. A párom meg más vallásból származik. A kérdésem az lenne, hogy az egyház így össze tud-e adni bennünket, vagy csak, ha valemelyikünk kötelezően be van merítve? Köszönöm a válaszokat előre is.

2019. jan. 5. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
A párod milyen vallású?
2019. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyébként ha nem vagy megkeresztelve, akkor nem vagy egyháztag sem, ami feltétele egy egyházi esküvőnek. Legalább az egyik félnek mindig megkereszteltnek kell lenni.
2019. jan. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem, ez nagyon hasznos információ. Köszönöm szépen.

Egyébként római katolikus.

2019. jan. 5. 13:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak úgy egyszerűen beleegyezett, hogy ne katolikus szertartás szerint legyen az esküvő, esetleg te erőltetted rá? Mert utóbbi nem lenne túl helyes dolog. Egyébként lehet esküvőt ökumenikus szertartás szerint is tartani, javaslom azt. Bár te akkor sem vagy megkeresztelve még.
2019. jan. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem baptista egyházhoz jársz, hanem baptista imaházba. És az imaházban bármikor meg tudod kérdezni a lelkipásztort.
2019. jan. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem erőltettem rá, magától egyezett bele.

Imaház az csak egy közösség, én összeségében kérdeztem, hogy mi a helyzet általában. Mondjuk az ökumenikus szertartásokról még nem hallottam, utána nézek annak is. Köszönöm.

2019. jan. 8. 08:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor is BA jársz, nem HOZ, bárhogy hiszed, hogy csak egy közösség. És akkor is a lelkipásztor tud segíteni, nem pedig a gyakori kérdések közössége.
2019. jan. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jól van, le lehet nyugodni, én csak véleményt kértem, nem a megváltást. De Isten őrizzen manapság az ilyesmitől, hisz ez 2019.
2019. jan. 9. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!