Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mitől érezhetem, hogy szüksége...

Mitől érezhetem, hogy szükségem van Istenre?

Figyelt kérdés
Minden alkalommal, amikor beszéltem a hitoktatómmal, jobban éreztem, hogy Isten valóban létezik (ateista voltam), és hinnem kell benne. Nem gondolom, hogy ez agymosás féle lenne. AZ órákon én vagyok az egyetlen, aki logikusan tud válaszolni a kérdésekre, én értem meg szinte egyedül, mit szeretne a tanár mondani. Mitől lehet ez?

2019. jan. 9. 19:13
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
illetve, azt elfelejtettem, hogy nem kérem a "Nincs isten" és ehhez féle hozzászólásokat.
2019. jan. 9. 19:18
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem te vagy a kiválasztott.
2019. jan. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Vannak, akik az élet szinte minden területén sikertelenek, viszont az a tudat, hogy létezik egy nagy hatalmú istenség, aki úgymond kiválasztja őt, megnyugtatja őket, hiszen akkora ők különlegesek.


Szóval az első válaszoló jót is írt, meg nem is. Nem vagy kiválasztott, de az egód szeretné ezt éreztetni veled. Tulajdonképpen ez az egyik leggyakoribb oka az istenhitnek és a vallásosságnak.

2019. jan. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Skizofrén vagy. Ők szoktak képzeletbeli baráttal beszélgetni.
2019. jan. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%

Isten nem képzeletbeli barát, csupán rejtőzködő Isten amióta megszakadt a bizalmi kapcsolat közte és az ember között az édenben.

Ezt a bizalmi kapcsolatot lehet helyreállitani azzal, hogy nem látjuk Istent, de amit kinyilatkoztat magáról a Szentírásban azt hittel elfogadjuk. Annak ellenére bízunk a beszédében, az igéreteiben és az evangéluim hitelességében, hogy csak hallottunk ezekről. "Boldogok akik nem látnak és hisznek".-Jézus Krisztus


1Pét 1:8 Akit, noha nem láttatok, szerettek; akiben, noha most nem látjátok, de hisztek [benne], kibeszélhetetlen és dicsőült örömmel örvendeztek:

1Pét 1:9 Elérvén hitetek célját, a lélek üdvösségét.

2019. jan. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

"Mitől lehet ez?"

Elkezdtél bízni és szeretni. Jó úton haladsz.

2019. jan. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egyszerű: hinni AKARSZ.

Ilyen a természeted, és most megtaláltad azt a helyet, ahol hihetsz.

2019. jan. 10. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A ok gyökere nem racionális. A neveltetésed, magánéleti, érzelmi háttered, valamint a tudatalattidra ható, általad befogadott kulturális médiatartalmak meghatározzák és befolyásolják az irracionális énedet. Már-már közhelynek számít, hogy a hitünket nem mi választjuk, hanem ő választ minket. Ezt azzal egészíteném ki, hogy nem a tudatos énünk választja.
2019. jan. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azt hiszem eddig némi ingerültséggel és előítélettel írogattam ateista hozzászólóknak. Persze maga isten is haragszik az ateizmusra, de nem magára az ateistára haragszik, őket is szereti.

De be kell valljam, árnyaltabb a kép, mint először hittem. Az igazi ateista kimondja, hogy nincs Isten.

Aki azt mondja, hogy nem hiszek Istenben, ezzel már kimondta, hogy van Isten, csakhogy ő nem bízik (hisz) benne. Ez sokszor annak a kifejeződése, hogy abban az istenképben nem hisz, amit az általános vallásos világ közvetít Istenről.

Hát meg kell mondja, abban én sem hiszek, hiába van becsomagolva szép cirádás csomagolópapírba.

Nyilván ilyen felületesen ismerve a hitedet és a hitoktatódat nem tudom, hogy miért érzed most jobban, hogy szükséged van rá, csak remélni tudom, hogy a hitoktatód egy reális képet festett Istenről neked, amit te készségesen befogadsz. Ennek nagy jutalma van a Biblia szerint. Keresd csak tovább az igazi Istent teljes szívvel, és megtalálod, ezt maga Isten ígéri, nem egy bizonytalan ember.

Lásd Jeremiás 29:11-14


üdv

Stefán

2019. jan. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Az igazi ateista kimondja, hogy nincs Isten."

Mármint ezt az erős ateista mondja (kis betűvel: isten).


"Aki azt mondja, hogy nem hiszek Istenben, ezzel már kimondta, hogy van Isten, csak"

Egy fenét!

Ez azt jelenti, hogy LEHETNEK istenek. Nem azt, hogy vannak is!

2019. jan. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!