Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért érzek ürességet és az...

Miért érzek ürességet és az Istentől való távolságot, mialatt a Károli G. Bibliát olvasom?

Figyelt kérdés

A célom az volt a Biblia olvasásával,hogy közelebb kerüljek Istenhez, de ezt én nem érzem, miért van ez így?

Alapjába véve római katolikusnak vagyok megkeresztelve, de évekkel ezelőtt kiábrándultam belőlük, most nemrég voltam egy református gyülekezeten, de ott sem éreztem a Szent Lélek jelenlétét. Miért lehet ez?



2019. jan. 10. 16:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%

Lehet veled van a baj?

Egyébként van számos másik fordítás, nekem a Káldi tetszik a legjobban, leggyakrabban azt használom.

2019. jan. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mással ez hogy van, hogy került közelebb az Atyához?
2019. jan. 10. 17:05
 3/22 anonim ***** válasza:
78%
Talán csak nehéz számodra a nyelvezete, hiszen egy archaikus fordításról beszélünk. Válassz inkább egy mai nyelvezetűt, én a Szent István Társulat bibliafordítását szeretem, ha a protestáns fordításhoz ragaszkodsz, akkor a revideált Károlit javaslom. :)
2019. jan. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
én is erre gondolok,hogy a nyelvezete nem a mai és ez miatt lehet, de ha jobban belegondolok, ez még nem ok arra, hogy távolságot érezzek az Atya és én köztem inkább fordítva kellene lenni, nem?
2019. jan. 10. 17:10
 5/22 anonim ***** válasza:
22%

Én akkor ábrándultam ki, amikor már nem csak templomba jártam, hanem megpròbáltam mindent megérteni, hogy mi miért van. Olvastam a Bibliát, nem azt kaptam amire számìtottam. Akkor azt mondta a plébános, hogy ez azért van, mert a Bibliát nem ùgy kell olvasni, mint egy másik könyvet, azaz nem az elejétől a végéig, hanem bele-bele olvashatva.

Őszintén szòlva nem győzött meg, 5-6 éve nem is járok templomba...

2019. jan. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Lemaradt a vége:

De aztán néha-néha történik valami, ami meggyőz Istenről, csak nem tudom hova menjek vele...

2019. jan. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
én is most próbálom megtalálni a megfelelő gyülekezete, ahol közösen imádhatjuk az Atyát, de nem egyszerű megtalálni azt, ahol a Bibliával azonos értékrendeket vallanak , képviselnek.
2019. jan. 10. 17:22
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

Na jó, elég egyértelmű és egyszerű, hogy mi az alapvető probléma. Te sosem fogod megismerni az Atyát, ha így folytatod. Miért? Erre Jézus válaszol:

"Jézus azt felelte neki: »Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csak általam."

"Atyám mindent átadott nekem, és senki sem ismeri a Fiút, csak az Atya, s az Atyát sem ismeri senki, csak a Fiú, és az, akinek a Fiú kinyilatkoztatja."


Mondod

"távolságot érezzek az Atya és én köztem"

Hát valószínűleg ezért érzed a távolságot.

2019. jan. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
11%

A Baptista vallás helyes vallàs.Tetszett.

Imádkozz sokat ès kèrd Isten,hogy legyen közelebb a szìvedhez,mert Te nem èrzed.

Èn kiìrogattam cetlikre kedvenc ìgèket ès egyellőre csak azokat olvasom,mert már egyszer kiolvastam a bibliát.

"Isten a szeretet"

Talán a sátán nem engedi, hogy èrezd.

Probalj meg szent lenni,ahogy kèr is Isten...minden kèrèsèt ès ìgèjèt szìvből tartsd be ès meglásd vágyakozassal fogsz tekinteni Isten felè,hogy büszke legyen rád.

Tudnod kell,hogy èdesapád is ès szeret ❤😊ès büszke akar lenni fiára.

2019. jan. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
47%

Nem vagy egyedül, én is sokszor csak pislogok, amikor előveszem a mamám Károli féle Bibliáját. A nyelvezete, főleg az Ószövetségé sok helyen értelmezhetetlen számomra, vagy jelentésében mást sugall, mint az újabb fordításban.

Magyar Bibliatársulat revidetált új fordítását ajánlom, semmi olyan nincs benne, amit a katolikusok elvetnének.

Gyülekezettel kapcsolatban meg annyit, hogy ebben is hasonlóan vagyok mint te, én is katolikusként vagyok keresztelve, a családom is katolikus, de protoestáns gyülekezetbe járok, és annak is tartom magam :)


"most nemrég voltam egy református gyülekezeten, de ott sem éreztem a Szent Lélek jelenlétét"


Ez alapján karizmatikus gyülekezetet tudnék ajánlani egy próbára, ahol oldottabb a hangulat, mint egy templomban, de mélyrehatóbb az imádság, ahol érezheted is Isten jelenlétét. Hitgyülitől mégis óvva intelek, de van otthon élet a hitgyülin túl is karizmatikus közösségek terén :)

2019. jan. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!