Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám vallású országokban,...

Az iszlám vallású országokban, és a zsidóknál is van időszámításunk előtt és után?

Figyelt kérdés

Ezek szerint akkor elismerik Jézust?

Illetve a zsidók úgy tudom nem hiszen abban, hogy Jézus a Földön járt és még mindig várják az eljövetelét.


2019. jan. 11. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Ők is használják a nemzetközi szabvány dátumot, de ettől még nem ismerik el Jézust. Nekik ez csak egy szám.


Ez olyan, hogy mi is latin betűs írást használunk, de ez nem azt jelenti, hogy a Római birodalom alá tartozunk.

2019. jan. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A muszlimok elismerik Jézust, bár nem teljesen úgy mint a keresztények. A zsidóknak tudtommal van saját időszámításuk, de világ nagy része átvette a keresztény időszámítást és egyetemesen mindenhol azt használják.
2019. jan. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Zsidóknál nyilván nincs. Ott még csak 6000 éves a föld. Az előtte részről meg nincs semmilyen infó.
2019. jan. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Alex Fly ***** válasza:
Az iszlám országok egy részében -mily meglepő- az iszlám időszámítást használják, amelynek kezdőpontja a hidzsra. Nyilván az azelőtti időpontokat hasonlóan jelölik, mint mi (i.e.)...
2019. jan. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A nemzetközi időszámítást is használják, bár nem tudom, hogy ott melyik időszámítás szerint tanulják a történelmet. Ebben van i. e. és i. sz, a hidzsra szerintiben is. A világ teremtésétől számított időben nincs szükség i. e. időpontokra. Az őskorral foglalkozók úgyis mindig a jelenből számolnak vissza, mint például 20 ezer évvel ezelőtt.
2019. jan. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve a zsidók úgy tudom nem hiszen abban, hogy Jézus a Földön járt és még mindig várják az eljövetelét."

A zsidók nem azt nem hiszik el, hogy Jézus élt, hanem azt, hogy ő a Messiás (a Szabadító, akit Isten megígért). A Messiás eljövetelét várják.

2019. jan. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Izraelben 5779 van.

Az muszlimoknal meg az 1300as evek vege.


Átváltogatnak, nem nehez

(De az... egy perzsa haverom aki muvelt is raadasul kepes volt megkerdezni tolem h Bonaparte Napoleon volt-e az I. VH oka. Elszámolt egy száz évet.)............... de sorolhatnam en mit nem tudtam a kozel keletrol. Puff

2019. jan. 13. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
„a zsidók úgy tudom nem hiszen abban, hogy Jézus a Földön járt” ‒ azt nem hiszik el, hogy akit ők képesek lennének a messiásuknak hinni, az járt volna a Földön. Jézussal, mint ilyen nevű emberrel kapcsolatban még elhiszik, hogy élt kétezer éve ilyen nevű ember.
2021. nov. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!