Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Vallás

A kérdés
enkidu nevű felhasználó kérdése:

Jelenések 12: ki hogy értelmezi? És miért a földre vetették a sátánt? És ha már ide, akkor nekünk embereknek miért kell itt lennünk, akkor amikor ő is itt van? Elég egyenlőtlen küzdelem, nem?

Keress kérdéseket hasonló témában: jelenés

jan. 12. 13:53  Privát üzenet  

A válaszok
Isten sem tud kihúzni a gödörből, ha előtte nem lök bele.

A válasz 69%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont jan. 12. 15:45 Privát üzenet

Azt elfelejted, hogy a látomásban Isten hathatósan segíti az Egyházat, például két sasszárnyat kap, hogy elrepüljön előle, vagy a kilövellt vizet elnyeli a föld.

A sátán földre vetése annak legyőzését jelképezi. Ez vagy a teremtés előtt történt, "Láttam a sátánt: mint a villám, úgy zuhant le az égből.". Vagy Jézus halálával és megdicsőülésével, "Ítélet van most e világ felett, most fogják kivetni ennek a világnak a fejedelmét.".

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont jan. 12. 16:45 Privát üzenet

Azért, mert Jézus először, a királyságának, vagy országának a székhelyét tisztította meg az oda nem való személyektől.

Ez jelzi, hogy Jézus elfoglalta a Trónját, és elkezdődtek az utolsó napok. De eközben, a földön, folyamatban van, az általa elkezdett begyűjtő munka, ami a világméretű prédikáló, és tanítványképző munkát jelenti, ez is része az utolsó napok jeleinek:

(Máté 24:14) 14 És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.

(Máté 28:19, 20) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”

Jézus támogatja ezt a munkát, ahogy ígérte a vers utolsó szavaiban.

Ezért azoknak akiket támogat a Király, azoknak nem egyelőtlen küzedelem. s mindenkit támogatna, csak akarni kell.

A válasz 28%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 21%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont jan. 12. 16:52 Privát üzenet

"miért kell itt lennünk, mikor Ő is itt van"

(János 17:15, 16) 15 Nem arra kérlek, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy őrködj felettük a gonosz miatt. 16 Ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak.

Az embernek a Föld a rendeltetési helye, nem az ég, ezért itt kell lennie az embernek.

A keresztényeknek, itt kell kitartaniuk, a keresztény élet, nem séta galop.Úgy könnyű lenne kitartani, ha nem lenne probléma. De akkor hogyan bizonyítja valaki Istenhez való hűségét?

A válasz 21%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 21%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont jan. 12. 16:55 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hol van a menny? Mit jelelent az isten kifejezés? Lehet e a tudatom angyal v demon? Van e valodi igazság? Mi a célunk a földön? Egyedül vagyok e ha beteg vok? Kovácsolhatom e mások életét is?
Ha olyan nagy küzdelem folyik értünk a szellem világban Isten és Sátán között miért nem érzékelünk ebből szinte semmit?
Háború és Kereszténység?
Ha Isten valóban igazságos, akkor az emberek miért indulnak neki az életnek ennyire egyenlőtlen esélyekkel?
Keresztények, a démoni támadással mit tudok kezdeni?
Kinek van meg eladásra Jeff Rovin: Mortal Kombat Halálos küzdelem című könyve?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Vallás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!