Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jelenések 12: ki hogy értelmez...

Enkidu kérdése:

Jelenések 12: ki hogy értelmezi? És miért a földre vetették a sátánt? És ha már ide, akkor nekünk embereknek miért kell itt lennünk, akkor amikor ő is itt van? Elég egyenlőtlen küzdelem, nem?

Figyelt kérdés

2019. jan. 12. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Isten sem tud kihúzni a gödörből, ha előtte nem lök bele.
2019. jan. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt elfelejted, hogy a látomásban Isten hathatósan segíti az Egyházat, például két sasszárnyat kap, hogy elrepüljön előle, vagy a kilövellt vizet elnyeli a föld.

A sátán földre vetése annak legyőzését jelképezi. Ez vagy a teremtés előtt történt, "Láttam a sátánt: mint a villám, úgy zuhant le az égből.". Vagy Jézus halálával és megdicsőülésével, "Ítélet van most e világ felett, most fogják kivetni ennek a világnak a fejedelmét.".

2019. jan. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
15%

Azért, mert Jézus először, a királyságának, vagy országának a székhelyét tisztította meg az oda nem való személyektől.

Ez jelzi, hogy Jézus elfoglalta a Trónját, és elkezdődtek az utolsó napok. De eközben, a földön, folyamatban van, az általa elkezdett begyűjtő munka, ami a világméretű prédikáló, és tanítványképző munkát jelenti, ez is része az utolsó napok jeleinek:

(Máté 24:14) 14 És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.

(Máté 28:19, 20) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


Jézus támogatja ezt a munkát, ahogy ígérte a vers utolsó szavaiban.

Ezért azoknak akiket támogat a Király, azoknak nem egyelőtlen küzedelem. s mindenkit támogatna, csak akarni kell.

2019. jan. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
14%

"miért kell itt lennünk, mikor Ő is itt van"

(János 17:15, 16) 15 Nem arra kérlek, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy őrködj felettük a gonosz miatt. 16 Ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak.

Az embernek a Föld a rendeltetési helye, nem az ég, ezért itt kell lennie az embernek.


A keresztényeknek, itt kell kitartaniuk, a keresztény élet, nem séta galop.Úgy könnyű lenne kitartani, ha nem lenne probléma. De akkor hogyan bizonyítja valaki Istenhez való hűségét?

2019. jan. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!