Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondta Sátán Krisztusnak...

KZitus kérdése:

Miért mondta Sátán Krisztusnak azt, hogy "Ha Isten fia vagy. "?

Figyelt kérdés

A Máté 4 része szerint kétszer is megkérdőjelezte a "ha" szócskával azt, hogy valóban az Isten fia-e?; de miért, amikor 40 nappal korábban a Máté 3:16 szerint Isten nyíltan kijelentette, hogy „Ez az én szeretett Fiam, akiben örömömet lelem.”, amit Sátánnak is hallania kellett.

Mi lehetett a célja, indítéka?



2019. jan. 12. 17:54
1 2
 1/13 Nagy_Manitu válasza:
79%

SZerintem csak simán hatni akart az Egojára, ami miatt az Emberek oly gyarlóak.

CSak nem vette számításba, hogy az Isteni Ego az nem éppen olyan mint az Emberi....:)

Szerintem ezért tette feltételesbe a sátán a kérdését.Egyrészt!:))

Másrészt, meg a hit ellenében kívánt a tanúbizonyságtétel elmaradásával példáuloztatni....

Szerintem!:))

2019. jan. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Ha Sátán hallotta is Isten szavát, miért kéne hinnie neki, hiszen ő a Tagadás Szelleme.
2019. jan. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

KZitus az a személy, aki feltesz egy vallási kérdés, evvel figyelmet generál. Majd hagyja egy ideig, hogy a válaszolók találgassanak, majd mikor 8-10-en ide gyűltek, leönti őket a JT-s propagandájával.


Semmi kifogásom a Jt-s verzió ellen. A kommunikációs trükkök is jól jönnek majd. Tanulékony vagyok.


Egy párszor beugrottam már neki, most nem fogok :)

2019. jan. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

Miből gondolod, hogy hallania kellett a sátánnak az Atya szózatát? A sátán nem mindenható és Isten csak az ott állóknak nyilatkoztatta ki akkor Krisztust. Ha hallotta is, akkor sem biztos, hogy értette. Valami sejtése bizonyára volt Krisztusról, de hogy pontosan kicsoda jött el, nem tudhatta biztosra. Érdekes, hogy két kísértése is egy olyan messiásnak szólt, akik a zsidók vártak. Hiszen egyszer a templomról kellett volna alászállnia, utána a föld népeinek urává akarta tenni. Ez a zsidók politikai messiásképének felel meg. Ezeket Jézus mind elutasítja.

Viszont a sátánnak se kell kétségek közt maradnia, mert sokkal érdekesebb számunkra amit Jézus ezután mond és ami azt követően történik:

"„Távozz, ördög! Meg van írva: Uradat, Istenedet imádd, s csak neki szolgálj!” Erre otthagyta az ördög és angyalok jöttek a szolgálatára."

2019. jan. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 pelgrim ***** válasza:
0%

A sátán nem mondott semmit, a sátán ugyanis nem létezik, Jézus tudta ezt nagyon jól.

De Jézus belátta, hogy képességeivel akár az egész világot hatalma alá kerítheti, és azt is belátta hogy abban az esetben elárulná hivatását, az emberiséget és saját magát. De mivel a sátán fogalma a zsidó nép tudatában oly szilárdan jelen volt, nem látta tanácsosnak azt a hiedelmet megingatni, és úgy beszélt erről a tényről, ahogy mi ma még az evangéliumban olvashatjuk.

2019. jan. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
10%

Hozzám is szólt.

Lucifer, ha te vagy sátán, akkor tagadd meg Krisztust!

Erre én mondtam, hogy nem vagyok te. Mire ő azt felelte, hogy, ja, akkor ok és bocs. Szóval ennyi volt. Nem nagy cucc az egész.

Csak beszélgetni akart, csak nem túl szociális, meg kicsit olyan nem is tudom.

Vajon Jézus tudta magáról, hogy ő kicsoda? Vagy csak belenevelték?

Teljesen logikátlan, hogy bárki rossz legyen, amikor ismeri a jót. Nem is értem az egészet...

2019. jan. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 szp72 ***** válasza:
77%

Sokszor szoktunk így beszélni:


"Ha férfi vagy légy bátor!"

"Ha nő vagy ne járj ilyen igénytelenül!"

"Ha felnőtt vagy, ne viselkedj ilyen felelőtlenül!"

"Ha katona vagy, akkor teljesítsd a parancsot!"

"Ha diák vagy akkor az a kötelességed, hogy tanulj!"

stb., stb., stb.


Amikor így beszélünk, akkor nem az állapotbeli tényállást vitatjuk, hanem az állapotbeli kötelességek teljesítésére hívjuk fel a figyelmet. Tehát a Sátán sem vitatja, hogy Jézus az Isten Fia, pusztán csak azt kívánja elérni, hogy akkor tegye meg ezeket a csodákat, hiszen az Isten Fiától elvárható, hogy csodákat tesz. Az persze más kérdés, hogy egyéb megfontolásból ez most nem lenne helyes, s ettől válik kísértéssé.

2019. jan. 13. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%

Gyakorlatilag semmi másról nem szól a dolog, mint arról, hogy a sátán Jézust azzal akarta ámítani, kísérteni, hogy csak azzal tudja bizonyítani Istenségét, mármint hogy valóban Isten Fia, ha mindenféle csodadolgokat cselekszik.


Mt.4,3.És hozzámenvén a kisértő, monda néki: Ha Isten fia vagy, mondd, hogy e kövek változzanak kenyerekké.

Mt.4,6.És monda néki: Ha Isten fia vagy, vesd alá magadat; mert meg van írva: Az ő angyalainak parancsol felőled, és kézen hordoznak téged, hogy meg ne üsd lábadat a kőbe.

Mt.27,40.És ezt mondván: Te, ki lerontod a templomot és harmadnapra fölépíted, szabadítsd meg magadat; ha Isten Fia vagy, szállj le a keresztről!

Lk.4,3.És monda néki az ördög. Ha Isten Fia vagy, mondd e kőnek, hogy változzék kenyérré.

Lk.4,9.Azután Jeruzsálembe vivé őt, és a templom ormára állítván, monda néki: Ha Isten Fia vagy, vesd alá magad innét;


Gyakorlatilag a Sátán azzal próbálkozott, hogy Jézust elbizonytalanítsa Isteni mivoltát, elhivatottságát illetően. Valamint, hogy rávegye Jézust arra, hogy használja és visszaéljen Isteni hatalmával és erejével a saját céljai és érdekei eléréséhez. Amennyiben ez sikerült volna, úgy Jézus elbukik a próbatételben.

Ha használta volna Isteni erejét és hatalmát (mert megtehette volna bármikor)ember létére, akkor elbukott volna. Sosem tudta volna meg és sosem tapasztalta volna meg, milyen valójában az emberi, testi szenvedés. Ha pedig nem tapasztalja meg, akkor az ítéletei sem lehetnek igazságosak.


Zsid.4,15.Mert nem oly főpapunk van, a ki nem tudna megindulni gyarlóságainkon, hanem a ki megkísértetett mindenekben, hozzánk hasonlóan, kivéve a bűnt.

2019. jan. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

Nem az a lényeg mit mond a Sátán ,vagy mit mondanak az emberek Jézus Krisztusról,hanem az ,hogy a Biblia mit jelent ki róla,ahogy a tanítványait kérdezte,hogy kinek mondják őt az emberek.........

Hát ti ki nek mondtok?Te vagy a Krisztus, az élő Isten Fia.”monda Péter.

Na mostmár csak azt kéne tudni ,hogy a próficiák mit írnak a Messiás eljöveteléről ,hogy ki lesz a Messiás,stb..

De sajnos ezt nem lehet egy JT. -tanúnak leírni.

Ha esik ha fúj Jézus tökéletes Isten ,és tökéletes ember,Ja és a Szent Szellem személy ,és nem valami befolyás vagy mi a csoda..

2019. márc. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
31%

KZITUS,érdekel még a kérdésre a válasz?

A Biblia nem a kíváncsiságodat támogatja.

Jehova aszt szeretné ,ha hinnél az Ő Fiának nevében,és hidd el hogy Jehova megjelent emberi formában Jézusban.

Jehovának minden lehetséges.

A baj veled van ,hogy nem hiszel neki.

Jehova az Atyában a Fiúban és a Szent Szellemben van,és ez a három egy.

Ha eszt majd elhiszed akkor érted meg a kérdésedet is.

2019. máj. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!