Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol van arra utalás a Bibliába...

Hol van arra utalás a Bibliában, hogy a szülők bűneiért a gyermekeik felelnek?

Figyelt kérdés
A jelzett igehely kerestetik.

2019. jan. 12. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Például itt:


Mózes 2. könyve, a kivonulásról 20:5 Ne imádd és ne tiszteld azokat, mert én, az ÚR, a te Istened, féltőn szerető Isten vagyok! Megbüntetem az atyák bűnéért a fiakat is harmad- és negyedízig, ha gyűlölnek engem.

2019. jan. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Vagy itt...


Mózes 5. könyve, a törvény summája 5:9 Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr, a te Istened, féltőn szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyedíziglen, a kik engem gyűlölnek;


van még egy pár helyen:

2019. jan. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Ez egy Istentől elég barbár dolog lenne. Lassan a Moziban több erkölcsöt tanulni, mint a templomban.
2019. jan. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%

A keresztény nincs már a Mózesi törvény alatt. Mindenki a saját tettei miatt fog élni, vagy meghalni.


Az viszony tény, hogy azon a napon azok a gyermekek, akik még kiskorúak, és a szülők a felelősek értük, azt a büntetést fogják kapni, amit a szülők.

ezért jó ha a szülők, már most változtatnak az életükön, és Isten oktatása, és alapelve szerint nevelik a gyermekeket, és maguk is úgy élnek.


a vers pedig így hangzik:

(Malakiás 4:1) . . .Megemészti őket az eljövendő nap — mondja a seregek Jehovája —, nem hagy rajtuk sem gyökeret, sem ágat.

2019. jan. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az viszony tény, hogy azon a napon azok a gyermekek, akik még kiskorúak, és a szülők a felelősek értük, azt a büntetést fogják kapni, amit a szülők."


Tehát ha egy négy éves kisgyereknek az apja halomra öldös egy csomó ártatlan embert, akkor a négy éves kisgyermek is tömeggyilkosságért fog bűnhődni örök időkig azon a napon?

Ennyire azért ne legyünk már elmeroggyantak a 21. században, kérem szépen...

2019. jan. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2 Móz.

20,5 Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn- szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.

20,6 De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.

2019. jan. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ugyanakkor:


Ezékiel:

18,17 A szegényre nem veti rá kezét, uzsorát és kamatot nem vesz, törvényeim szerint cselekszik, parancsolataimban jár: az ilyen ne haljon meg atyja vétkéért, hanem élvén éljen.

18,18 Atyja, mert nyomorgatást követett el, ragadományt ragadozott atyjafiától, és a mi nem jó, azt cselekedte népe között: ímé meghal a maga vétkéért.

18,19 És ti ezt mondjátok: Miért ne viselje a fiú az apa vétkét? Ám a fiú, törvény szerint és igazságot cselekedett, minden parancsolatimat megtartotta s cselekedte azokat: élvén éljen.

18,20 A mely lélek vétkezik, annak kell meghalni; a fiú ne viselje az apa vétkét, se az apa ne viselje a fiú vétkét; az igazon legyen az ő igazsága, és a gonoszon az ő gonoszsága.

18,21 És ha a gonosztevő megtér minden vétkéből, melyeket cselekedett, és megtartja minden parancsolatimat, és törvény szerint és igazságot cselekszik: élvén éljen, és meg ne haljon.

18,22 Semmi gonoszságáról, melyet cselekedett, emlékezés nem lészen; az ő igazságáért, melyet cselekedett, élni fog.

18,23 Hát kivánva kivánom én a gonosznak halálát? ezt mondja az Úr Isten! nem inkább azt, hogy megtérjen útjáról és éljen?

18,24 És ha az igaz elhajol az ő igazságától, és gonoszságot cselekszik, minden útálatosság szerint, melyeket a hitetlen cselekedett, cselekeszik, nemde éljen-é? Semmi igazságairól, a melyeket cselekedett, emlékezés nem lészen: gonoszságáért, melyet cselekedett, és az ő vétkéért, melylyel vétkezett, ezekért meg kell halnia.

2019. jan. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Rachel Warner ***** válasza:

" Az viszony tény, hogy azon a napon azok a gyermekek, akik még kiskorúak, és a szülők a felelősek értük, azt a büntetést fogják kapni, amit a szülők.


ezért jó ha a szülők, már most változtatnak az életükön, és Isten oktatása, és alapelve szerint nevelik a gyermekeket, és maguk is úgy élnek. "


Hát ez elég köcsög húzás egy istentől. Csak azért,mert iéyesmivel fenyegetőzik/fenyegetőztök,még nem lesz igaz,pláne nem helyes a hitetek. A szülőtől pont az a legfelelősségteljesebb,ha az ilyen vallást/istent úgy dobja ki a környezetéből,mint azt a bizonyos háziállatot nagydolgot intézni. Hát csak nem gondolod,hogy majd lehet fenyegetni meg zsarolni a gyerekkel? Milyen aljas húzás már ez.

2019. febr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Rachel Warner ***** válasza:
5-ös kommentelővel egyet értek. Te mit szólnál hozzá tanú,ha felkeresnénk a gyerekedet és meglincselnénk azért,mert te baromságokat hirdetsz+fenyegetőzöl és zsarolsz embereket a gyerekükkel? Gondolom a hitednek megfelelően élnél és még elénk is dobnád a gyereked,mert ugye ugyanazt kell kapnia a te sz*rságaidért,mint neked. Ugye?
2019. febr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!