Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan aki Muszlim lett?

Van itt olyan aki Muszlim lett?

Figyelt kérdés

Nem vagyok hívő típus, de mégis érdekel a vallás.


Ateistának sem mondanám magam.

De nagyon érdekes hogy a vallás mennyi mindenben segíthet az embernek.

Persze a kellemetlen hatásait sem tagadhatjuk, csak körül kell nézni a világban. Viszont ez lehet csak azért van mert vannak emberek itt is akik rosszul értelmezik vagy használják a vallást mint minden mást.


Kíváncsi vagyok van-e hasonló gondolkodású ember aki később áttért a muszlim vallásra. Még akkor is ha nem teljesen hiszi el ami az iszlámban van. Vagy éppen a Quaran-ban leírtakban.


Köszönök minden választ!



2019. jan. 14. 00:12
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
A saját akarat és elszántság segít egyedül az emberen, nem a vallás. Az, hogy ezt az akarást a vallás segítségével éri el, talán mondhatjuk hogy a vallás segített közvetetten, de nyilván nem a nemlétező isten áldotta meg.
2019. jan. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Nehéz elhinni, hogy tényleg érdekel téged ez a vallás, hiszen még az alapvető fogalmakkal sem vagy tisztában. A muszlim először is nem egy tulajdonnév, ezért nem nagy kezdőbetűvel írjuk. Másrészt muszlim vallás nem létezik, a vallás neve iszlám, a követői pedig a muszlimok vagy muzulmánok. A szent könyvüket pedig magyarul Koránnak hívják.
2019. jan. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Igen, én muszlim lettem.


Ha kérdésed van, itt tedd fel, ne privátban.

2019. jan. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
"Kíváncsi vagyok van-e hasonló gondolkodású ember aki később áttért a muszlim vallásra. Még akkor is ha nem teljesen hiszi el ami az iszlámban van. Vagy éppen a Quaran-ban leírtakban." - így eleve nem nevezhetjük muszlimnak az illetőt.
2019. jan. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Az iszlám vallásra térnek át a legtöbben a Világon, így Magyarországon és másutt is beszélhetsz sok áttért emberrel. Csak úgy lehet valaki muszlim ha teljes mértékben elfogadja és elhiszi a Koránban leírtakat, mivel az iszlám szerint a Korán Isten szava. Az általad említett kellemetlen hatások, annak eredménye hogy egyes emberek anyagi vagy politikai érdekből kiforgatják a vallást.
2019. jan. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az valóban nem vallásos, aki csak szimpatizál, de nem hiszi el feltétel nélkül... Ezt belülről kell érezned és parancsra nem megy. Aki ateista belső indíttatásból az, és aki hisz az is... nem lehet egymást pofozni tehát ezért, mert nem tehetsz róla... a szerelem dettó zenész. Nem tudsz parancsszóra szerelmes lenni vagy nem annak lenni....


Ergo, szimpatizálni valami eszmével, tanítással tannal még nem hit...

És az sem számít vallásosnak aki kiszedegeti magának azokat a téziseket amikkel egyetért a többit elveti... mert akkor ezt MINDENNEL szemben megtehetnénk.... :D

2019. jan. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is muszlim vagyok.

17 évesen tértem át.

2019. febr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!