Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van közületek olyan, aki...

Van közületek olyan, aki áttért a buddhizmusra?

Figyelt kérdés
Hogyan?
2019. jan. 14. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Eddig nincs.
2019. jan. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mansour ***** válasza:
Nem tértem ugyan át, de egyre inkább érdekel a buddhizmus. Római katolikus vagyok egyébként, de érdeklődöm más vallások iránt is, és főként a buddhizmust érzem magamhoz közel állónak.
2019. jan. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 Én is itt tartok egyenlőre. És te miért érzed közelebb magadhoz ezt a vallást?
2019. jan. 15. 17:06
 4/7 anonim válasza:
61%
Szerintem nem kell áttérni, mert mindkettőt lehet csinálni párhuzamosan. Attól hogy pl fejleszted a belső látást, és meditációt gyakorolsz - vagy egyenlőre csak elméletben tanulmányozod a buddhista filozófiát - még simán hihetsz istenben is. Hiszen a buddha állapot - csak egy magasan kondicionált tudati minőség - vagy az egó meghaladása (ha úgy jobban tetszik). Dehát attól hogy magaddal mit kezdesz, még nyugodtan hihetsz a teremtőben is. ~ Ha létezik.., úgyis megbocsájtja neked ezt ;)
2019. jan. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mansour ***** válasza:
100%

Nagy valószínűséggel azért érzem magamhoz közelebb állónak, mert alapvetően racionális beállítottságú vagyok, és a kereszténységben (illetve a többi vallásban is) elég sok irracionális elem található, amivel nehezen tudok megbírkózni. Nem gondolom azt, hogy kizárólag a racionális megközelítés a helyes, de hát én ilyen vagyok, mit csináljak...

Úgy gondolom például, hogy a világban tapasztalt dolgok jól magyarázhatók a karma működésével, míg egy szerető és gondoskodó Isten képe viszont komoly kérdéseket vet fel.

És a 4-es válaszolóval egyetértve úgy vélem, hogy az ember problémáira a valódi megoldás az egón való felülemelkedés által érhető el, és ehhez a buddhizmus gyakorlati útja a legcélravezetőbb. Persze más vallások helyes és elkötelezett követésével is megvalósítható ez, de azokat nem érzem a saját utamnak. A kereszténységet, a keresztény kultúrát tisztelem egyébként, és fontosnak tartom a megőrzését, de magamat mégis egy kicsit idegennek érzem benne. Egyelőre még a buddhizmust sem érzem igazán sajátomnak, de egy kellemes, otthonos és egyúttal inspiráló szellemi közegnek érzem, ami simán összefér a racionális gondolkodásommal is.

2019. jan. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Buddha 😄😄😄aki ètelmèrgezèst kapott?

Naaaagy tanìtò 😄😄😄

2019. jan. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Időpont jan. 16. 12:07

Jééézus? Akit felszegeltek egy gerendára? Nagy tanító.

2019. jan. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!