Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Baptistáknál, pünkösdistáknál,...

Baptistáknál, pünkösdistáknál, vagy hasonló kisegyházas vallásnál nem nagyon hallottam válásról. Van ilyen?

Figyelt kérdés
Ők elszoktak válni? Bűnnek számit náluk?
2019. jan. 16. 00:39
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Van, igaz ritkán, de van. De azért hallasz ritkán, mert egy baptista felnőtt korában merítkezik be, tehát nagyon is komolyan gondolja Istennel való kapcsolatát. De még így is van. A baptista hitvallás szerint bűn, de elfogadjuk.
2019. jan. 16. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Ugyanezt meg tudom erősíteni pünkösdi keresztények esetében is. Felnőtt korunkban merítkeztünk be, saját hitünk és döntésünk eredményeként, nem a nagymama vagy anyós kedvéért.

Ezen felül vettük és vesszük a Szent Lelket, ami mindig megújítja a családunkat, nem pedig szétszakítja.

2019. jan. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Egy baptistát ismerek, 30 éves és elvált kb. másfél év házasság után. Nem ítélkezem, csak a kérdés kapcsán eszembe jutott. Szóval igen, van náluk válás. Pünkösdistákat nem ismerek személyesen.
2019. jan. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Csatlakozom az előttem szólókhoz, adventistaként mi is az önkéntes választáson alapuló hitvallással egybekötött felnőtt keresztséget gyakoroljuk, így nálunk is viszonylag ritka a válás, de sajnos előfordul. Elsősorban akkor ha valaki megszegi a házastársi esküt és egy harmadikkal megcsalja a másikat. A megcsalás bűnnek: házasságtörésnek számít, így a másik félnek van joga ilyenkor kezdeményezni a válást. Ez nem bűn. A probléma akkor van ha nincs harmadik, és a válás oka nem házasságtörés. Ilyenkor a közösség mindent elkövet azért, hogy segítsen a házas feleknek rendezni a nézeteltéréseket. A közösségünk megelőzés céljából nagyon sok házassággondozó alkalmat szervez, a lelkészeink képzettek ezen a területen és mindent elkövetnek azért, hogy segítsenek a tagoknak abban, hogy boldog és jó házasságban éljenek. Ez folyamatos "munkát" igényel a házastársaktól, de megéri a befektetett munka!

Egy video a témában: [link]


Üdv. Péter

2019. jan. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Annyira nem ritka szerintem a kisegyházakban se a válás. Adventista voltam 17 évig, sajnos úgy alakult, hogy el is váltam de nem 3. fél miatt. A mi közösségünkben, ami elég kicsi( 20 fő sincs) 3 pár is elvát, ez ugye statisztikailag se alacsony. Egyik esetben se 3. fél miatt. Nem sokkal jobb a helyzet a keresztények között sem mint a világban :(

2019. jan. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Kedves utolsó! Úgy tűnik, hogy te nem olvasol statisztikákat! A "világban" a házasságok több mint fele végződik válással! [link]

Azért az adventisták közt ez a szám még mindig töredéke ennek! Nézd meg a videót, amit az előző hozzászólásomban belinkeltem!


Üdv. Péter

2019. jan. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Péter!

Akkor csatolom a linket az Adventista Egyház oldaláról...

[link]

2019. jan. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!