Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha te lennél Isten, akkor...

Ha te lennél Isten, akkor hogyan büntetnéd meg azokat, akik nem hiszik el, hogy létezel?

Figyelt kérdés
Kikkel vennéd magad körül a mennyekben?

2019. jan. 17. 19:46
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Pl. Ha két pár szeretkeztek házasság nélkül és egy baba is becsúszott, ők már biztos a levesbe mennek végtelen dühötöktől? Babával együtt?
2019. jan. 17. 19:50
 2/22 A kérdező kommentje:
És ha időben megbánják, hogy embert szültek? Elég csak meggyónni?
2019. jan. 17. 19:54
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Sehogy. Ha nem egyértelmű tény a létezésem, akkor a pofátlanság teteje ennek elfogadását bárkin is számonkérni.
2019. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
63%

Sehogy. Nem érdekel, hogy ki hiszi el és ki nem.


Nem lennének mennyek sem. Reinkarnáció lenne.

2019. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%

Nem büntetném őket, és ugyanúgy mehetnének a Mennyországomba.

Az ilyen agresszív hívőket, akik pl ráerőszakolják a hitüket a gyerekükre, azokat küldeném inkább a Pokolba.

2019. jan. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
10%

Előbb megbizonyosodnék arról, hogy tényleg nem hiszi létezésem.

Erre a legjobb módszer zuhanó repülőre tenni őket.

Ha ott sem hozzám fohászkodna az illető, a Mennyországba helyezném.

Azon egyszerű ok miatt, hogy ott pár emberre nem főznek, az örökkévalóságig ehetnék a párizsis zsemlyét.

2019. jan. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Simpleasthat ***** válasza:
29%

Egyiket sem büntetném.

Arra ott van a karma.A mennyországba azokat venném be akik megvilágosodtak.

Vagyis nem változna semmi.

2019. jan. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
14%

Állandóan összehoznám őket olyanokkal, akik viszont hisznek bennem, és így állandóan szembesülnének vele, hogy azoknak az élete, akik hisznek bennem, ugyan hullámvölgyekkel, de épül és gyarapodik (nem anyagilag vagy egészségileg vagy érzelmileg gondolom a gyarapodást, hanem a Lélek ajándékai szerint ld. Gal 5:22-23), a hitetleneké meg ugyan csúcspontokkal, de fokozatosan romlik (Gal 5:19-21), és egyre többet veszítenek mindabból, ami korábban volt nekik.


üdv

Stefán

2019. jan. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
16%

Ha ugyan úgy a bizonyítékok ellenére sem ismerik fel a létezésemet, akkor ugyan azt tenném amit a Teremtő-

Lehet nullázni

2019. jan. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom magam a helyébe képzelni, mivel sose voltam és sose leszek Isten. Nem én teremtettem a világunkat, nem én látok az emberi szívbe, nem nekem van végtelen hatalmam, nem én látom a múltat, jelent, jövőt. És mint ember el sem bírnám ezeket.
2019. jan. 18. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!