Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen intervallumonként...

Milyen intervallumonként érzitek fontosnak a gyónást a hitben elhalványuló, elvékonyodó gondolatok megelőzéséért?

Figyelt kérdés
A templomból utcára lépő ministránsfiúk vajon hamarabb eltévednek, mint a pap vagy egy masszív tudással rendelkező vallásban régebb óta topon lévő hívő?

2019. jan. 17. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Embere válogatja.
2019. jan. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem ez a gyónás célja, hanem sokkal inkább lelkünk tisztántartása. Egyébként szerintem legalább havonta lenne érdemes, persze ezt olykor nehéz tartani.

Hitben ami erőt ad inkább az Eukarisztia vétele.


Ettől függetlenül hitben érdemes szavaddal élve toppon lenni, de annak sokkal inkább másban látom okát. Főleg elnézve a gyakori vallásrovatát.

2019. jan. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%

Nem az a fontos, hogy egy embernek elmondd, hanem az, hogy leülj és átgondold, de persze ha csak akkor kerítesz időt ilyesmire, mikor tudod, hogy ki kell teregetned valakinek a legbelső godnolataid, akkor tényleg csak te tudhatod, milyen időközönként érzed szükségesnek.

Jelezném sokadjára ezen a fórumon: a hit a tudástól független dolog, lásd: Einstein.

2019. jan. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kb havonta ideális minden katolikus hívőnek. Nekem ezt javasolta a lelkiatyám. Egy hónapra nem olyan nehéz visszatekinteni, nem siklunk el a kisebb bűnök felett sem,de ez még túl gyakorinak sem mondható, nem esek az aggályoskodás csapdájába. De nyilván függ élethelyzettől is, de szerintem a havi gyónás egy jól tatható, gyümölcsöző rendszer.
2019. jan. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!