Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem kedvelik a nagyobb...

Miért nem kedvelik a nagyobb keresztény felekezetekhez tartozók Jehova tanúit?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, köztük itt is hogy sokan nem kedvelik, szídják, egyenesen viccet csinálnak belőlük. Így a tanúk, úgy a tanúk, nem lehet őket komolyan venni, nem tudnak a semmit a Bibliáról, “az Őrtorony nevű szennylapot olvassák csak”.

Én református vagyok, de ezekkel az emberekkel akik bántják és kritizálják őket, semmilyen szinten nem tudok egyetérteni. Sokat olvastam a weboldalukon és az Őrtoronyt és nekem tejesen az jött le, hogy ha vannak akik értik, es komolyan foglalkoznak a Biblia tanulmányozásával, azok ők. Bármi amit leírnak, alá van támaszva a Biblia által és nem a -sokak szerint- saját, “átírt” Bibliájuk szerint állnak csak helyt az állítások.

Én redkívül hasznosnak talalom a jegyzeteket amiket olvasok. Ami számomra nem érthető, ott szépen leírva, belemagyarázás vagy mellébeszélés nélkül. Megtalálom a kérdéseimre a választ.

Személyes tapasztalom annyira nincs velük kapcsolatban, tudom hogy rendszeresen járkálnak házhoz, terjesztik az igét, ami önmagában szerintem nagyon is tisztelendő dolog. Olyanról soha nem hallottam hogy bárkivel erőszakoskodtak volna. Ezért nem értem, hogy miért bántják őket rendszeresen, legtöbbször ok nélkül.



2019. jan. 18. 00:16
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
84%

Hát, ez JT reklámnak elég gyenge...

Olyan sokat olvasgattad a weboldalukat, és nem tűnt fel hogy hány ponton tagadnak alapvető keresztény tételeket, mint Jézus Istensége, Memmyország, stb? Nem valami hihető.

2019. jan. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
81%
*Mennyország
2019. jan. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
93%

Na, te nem tűnsz reformátusnak.

Gyanús, hogy jehovista vagy.

Különben tényleg tudnád, hogy a Biblia mely pontjait tagadják.

És ráadásul ez változik is!

Az Őrtorony ugye folyóirat... régi őrtornyot tilos olvasni, ott a friss!

...és néha tényleg elég erőszakosak.

2019. jan. 18. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
73%

A tanú emberekkel csak annyi a bajom, ami veled is: szembementek a Bibliával. A tanításaik hamisak és ha neked ez nem jött le, ha még tetszik is, akkor nem vagy keresztény, ahogy ők sem. Ennyi a probléma.

Amúgy meg olvasd inkább el mellé vagy az exjt.hu vagy a jehovatanui.blog.hu oldalt. És vagy meglátod a hazugságokat, vagy nem.

2019. jan. 18. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
65%

Mert csak NÉVLEG, önmagukat hívők közé sorolva keresztények.

Ha azok lennének, betartanák a

"Szeresd felebarátodat...!" és

" Ha arcul ütnek, tartsd oda másik orcádat is!!

intelmeket, parancsolatokat!

.

Járnak téríteni, ez igyaz, ám soha nem tapasztaltam, hogy elküldésük után, erőszakosságuk miat ismét nyomták volna az ajtócsengőm.

2019. jan. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 lilla64 ***** válasza:
80%

1.Nem bántja őket senki és ha igen,csak maguknak köszönhetik,mert kiprovokálják,hogy néha jól odamondjanak nekik

2.Tulságosan gyakran "világosodnak"meg,vagyis változtassák a tanaikat

3.Átírták a Bibliát a saját szájízük szerint.

4.Lenéznek mindenkit aki más,szerintük"hamis vallást"gyakorol.Szerintük,csak ők vannak az igazságban

5.Családokat választnak szét életeket vágnak tönkre a szeretet nevében és még sorolhatnám

2019. jan. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
66%

Legfőképpen azért mert abban hisznek hogy Jézus = Mihály arkangyal.


Az ilyen "apróbb" belemagyarázások hogy a véradás bűn meg a szülinapozás bűn már csak hab a tortán.

2019. jan. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
8%

"szembementek a Bibliával. A tanításaik hamisak"


Ez is nézőpont kérdése. Ugyan is ezt másokra is rálehetne húzni, sőt.

Jehova Tanúi nem írták át a bibliát, a változás a modern kori nyelvezet, az értelmezés pedig ugyan az.

Régen, Mi is a Károli, katolikus, Csia, Ökomenikus,stb és egyéb fordtásokat használtuk, akkor is ugyan ezt mondták. A rágalmak ugyan azok.


A hamisításról pedig nnyit, hogy ezzel akkor azokat is vádolhatnánk, akik a többszáz éves fordításokból, kihagyják Isten nevét, és olyan értelmet adnak némely versnek, hogy Istent három személyiséggel azonosítsák.

Ne beszélve, hogy elég egy betű, vagy írás jel helyének megváltoztatása, és máris kész az új értelem.


Egy Példa: A Károli Bibliából:

Máté 6:11. A mi mindennapi kenyerünket add meg nékünk ma.

Ha Isten a mai napon adná ide a minden napi kenyerünket, ránk száradna.

(Máté 6:11) 11 Add meg nekünk ma a mai napra való kenyerünket;

Miért baj, hogy értelmesebben lett fordítva?

Vagy:Lukács 23: 43. És monda néki Jézus: Bizony mondom néked: Ma velem leszel a paradicsomban.

Jézus nem ígérhetett olyat, amit maga sem tehetett.

Ugyan is, Ő is majd három napig halott volt, a földi pardicsom pedig még most 2019-ben sem jött el.


Lukács 23:43) 43 Ő pedig ezt mondta neki: „Bizony mondom neked ma, velem leszel a Paradicsomban.”

Jézus felfogja támasztani ezt az embert, mikor elkezdi Jézus az ezer éves uralmát, de az még egy kicsit várat magára.

2019. jan. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
47%

„Bizony mondom neked ma"

A Bibliában valóban vannak értelmetlen dolgok.

De ha mind átírnánk, akkor a fele megváltozna.

Ahhoz pedig nagyon gőgösnek kell lenned, ha azt képzeled, hogy MINDEN esetben a tiéd a jó értelmezés.

2019. jan. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
83%

"Ne beszélve, hogy elég egy betű, vagy írás jel helyének megváltoztatása, és máris kész az új értelem."

Akkor valószínűleg ezért írtatok egy új "Bibliát".

2019. jan. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!