Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves keresztény hívők! A...

Kedves keresztény hívők! A jóga mindig is téma volt az egyházatokban, vagy csak mostanában lett az?

Figyelt kérdés

Sok hívő barátom emlegette mostanában a katolikus egyház szemszögéből a jógát. (A többi egyház nézőpontját nem volt szerencsém hallani) Kíváncsi vagyok, hogy régen is terítéken volt e, vagy csak mostanában?


Ha csak mostanában, akkor miért, illetve, miért pont a jóga? Sok minden jött keletről az utóbbi időben. Más fajta mozgás formák is, sokféle kaja, (történelmi szappanoperák). Én úgy vettem észre, hogy mégis leginkább a jóga lett vita téma hívő és hívő között. Èn meg csak bámulok ateistaként ès hülyén érzem magam mert nem értem az egészet.


2019. jan. 18. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden témával akkor kezd el foglalkozni az egyház, amikor találkozik vele.

Nyilván, ha a keresztények számára az ókorban ismeretlen volt a jóga, akkor ókori szövegekben nem találkozhatunk vele. Talán az indiai keresztényeknek lehetett vele kapcsolatuk, de ilyen írásokról nem tudok.

Viszont:

[link]

[link]

2019. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én még soha nem hallottam hogy szóbakerült volna. Gondololom a globalizáció miatt csak az utóbbi évtizedekben kerülhetett szóba. Meg gondolom az lehetett a baj a jógával eredetileg az újjászületés körforgásából való kiszabadulást segítte elő a hinduk szerint.
2019. jan. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

A gyülekezetemben egyszer egy csávó megkérdezte a pásztort, hogy baj-e az, ha ő aikido edzésekre is jár?

A pásztor azt mondta, amig nem öl meg senkit az edzésen, addig nem baj XD

Azért kérdezte, ugyanis az aikidonak is van vallási tartalma. Alapból buddhista vagy nem tudom milyen szerzetesek sportja volt. Vannak olyan részei az edzésnek, ahol meditálni kell, és ellazulni. Ő ilyenkor Istennel van, hozzá imádkozik.


Ezt mondom protestánsként, persze más a katolikus vélemény. A 777-es linken az ördögűző véleményével azért lehet vitatkozni, itt nem arról van szó, hogy kereszténység (pápaság) felvegye-e a jógát, mint hivatalos liturgikus kelléket a miséihez, hanem, hogy egy halandó hívő elmehet-e jógázni.

2019. jan. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
A jóga nem csak egy testgyakorlat, hanem a spiritualitás szervesen kapcsolódik hozzá. Ezért szokták mondani, hogy inkább kerülendő.
2019. jan. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%

A kereszténységhez is szervesen kapcsolódik a spiritualutás :) Ugyanis a vallás a spiritualitásba tartozik.

Nincs ezzel semmi gond, egészen addig,amíg nem kezdesz majomfejű elefántisteneket megidézni közben. Onnantól a jóga valóban ártalmas lehet, de nem egy tudatos Istenhívőnek :)

2019. jan. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!