Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mostmár valaki tényleg adhatna...

Mostmár valaki tényleg adhatna rendes választ, hogy miért nem szeret Isten mindenkit egyformán?

Figyelt kérdés
Nincs az, hogy de igen. Ezzel amíg itt a többség. Én örülök nektek és csodálkozva néztek titeket, akik hálásak vagytok, mert van miért. De én...az előző év végén a nyomorult életemet a gondjaimmal együtt a "jó" Isten kezébe tettem. Jobb lesz igy, gondoltam. Erre az év első hetében beteg lettem és mivel fertőző elkapta a kislányom, aki az életéért küzdött. Én megbiztam Istenben ő meg mint valami kutya egy csonttal úgy játszik az életünkkel. Nem kellett volna megbetegednünk, nem kellett volna a gyerekkel kórházba siető em. Mert én imádkoztam, de semmi. Ne gyertek azzal, hogy happy end meggyógyított az Isten. Előbb azt magyarázza meg valaki minek kellett megbetegednünk? Le se *** az életünket. Ez az igazság.
2019. jan. 19. 09:47
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
85%
Ha vallásos lennél, képtelen lennél így beszélni Istenről.
2019. jan. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Nem beszélten róla mindig így. De mostmár tényleg úgy érzem, hogy szórakozik velem. Méghozzá kegyetlenkednek, amit élvez.
2019. jan. 19. 10:21
 3/40 anonim ***** válasza:
95%

"Előbb azt magyarázza meg valaki minek kellett megbetegednünk?"

Mert nem voltál elég elővigyázatos, fertőző betegséget csak így lehet elkapni. Ráadásul ez nem elég, még kislányodra is átadtad, és még Istent hibáztatod? Nem az ókorban élünk, lehet kapni különböző fertőtlenítőket. Ha én beteg vagyok, sokkal gondosabban ügyelek minden ilyesmire, hogy másnak ne adjam át.

2019. jan. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
88%
Úgy tekintesz Istenre mint egy áldás automatára: te bedobsz egy imádságot és cserébe Isten mindent elrendez ahogy te akarod. Ez nem így működik. Ha felütnéd a Bibliát, látnád, ahogy azt is, hogy az Istent szolgáló emberek nagyon nagy része szenvedett az életben. Jézus maga is. Mégsem követelőztek, hanem letették az életüket Isten kezébe (ők tényleg) és elfogadták tőle a jót is és a rosszat is. Ne itt várd az emberektől a segítséget, helyette ajánlom Jób könyvét.
2019. jan. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
11%
Ha majd lesznek gyerekeid, akkor rá fogsz jönni, hogy nem lehet őket egyformán szeretni.
2019. jan. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
37%
"Ezután Jézus így szólt tanítványaihoz: „Aki követni akar, tagadja meg magát, vegye fel keresztjét és kövessen. Aki meg akarja menteni életét, elveszíti, aki azonban értem elveszíti, az megtalálja." Mt-16,24-25
2019. jan. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
0%
Isten nem avatkozik be az életedbe. Semmivel. Akárhogy imádkozol, akkor sem. Ideje felnőnöd!
2019. jan. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon sajnálom a kislányod, de ha valóban hívő lennél és nem automatának tekintenéd Istent, akkor tudnád, mert mondaná neked, hogy nem ez az élet számít és attól, mert meghal valaki, aki te is lehetsz, ahogy a többi milliárd ember, még nem jelenti azt, hogy nem szeret, csak épp a születés következménye a halál.
2019. jan. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
77%

Sokan keresztények között is van aki ezt mondja ha megbetegszik, mint te, hogy ez biztos Isten csapása, büntetése.

Nem Isten terjeszti a megfázást, sem rákot, sem pestist, sem aids-et, sem sugárfertőzést.


"Nem kellett volna megbetegednünk, nem kellett volna a gyerekkel kórházba siető em."

Nem bizony, ahogy biztos észrevetted, nem a paradicsomban élünk. Én is vesztettem el rákban szerettemet, és nem hibáztattam Istent érte.

Arra koncentrálj, hogy egészségesen élj, mert épp ugyanolyan törékeny vagy, mint egy ateista, vagy sátánista, ugyanis Isten mindenkit szeret!


"csodálkozva néztek titeket, akik hálásak vagytok, mert van miért."

Neked is van miért, erre koncentrálj. Ez Isten ünenete is, nézd csak:


"A vidám szív a legjobb orvosság,

a bánatos lélek pedig a csontokat is kiszárítja"

Péld 17:22 (RÚF)


Szóval hagyd abba Isten bepanaszolását, mert csak bánatot hoz a lelkedbe...

2019. jan. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 Ozmium42 ***** válasza:
12%
Mmmm... kiszámíthatatlan ez az Isten, nem? Pont úgy, mintha nem létezne... vajon mi lehet ennek az oka?
2019. jan. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!