Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Szentlélek is Isten?

A Szentlélek is Isten?

Figyelt kérdés

Először is leszegezném, hogy a kérdés nem provokáció.


Eddig nem hittem a Szentháromságban (JT családban nőttem fel), de mostanában el kezdett érdekelni mivel egész logikusan hangzik.


Viszont azt nem értem, hogy a szentszellem/Szentlélek hogy jön a képbe. Tehát honnan tudjuk hogy ő is Isten? És nem csak egy "segéd", vagy tényleg csak "Isten tevékeny ereje" ahogy a tanúk mondják? Van erre valami Bibliavers?


Azt hogy Jézus és az Atya miért egy Isten, azt kezdem megérteni (bár nem sértődök meg ha itt hagytok pár hasznos Bibliaverset), de ez még nem tiszta. Valahogy erről sosincs szó na :D


Ui.: Ez az első Szentháromságos kérdésem mielőtt valaki oltogatna..



2019. jan. 21. 17:57
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ezt az oldalt keresed:

[link]


Nem csak számtalan igével bizonyítja, hogy a Szentlélek is isteni személy, hanem arra is rámutat, hogy ez nem valami konstantini hitehagyás következménye, ahogy a tanúk mondják, hanem már az ősegyházban is így hitték.

2019. jan. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
0%

Ha valóban érdekel a téma,akkor szerintem nézd meg ezeket: [link]


[link]

2019. jan. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Először is szeretnék gratulálni, hogy sikerült gondolkodásodban idáig eljutni, hogy ilyen kérdéseket tudsz feltenni, és ezekre keresed az értelmedet és a szívedet is megnyugtató válaszokat! :)



Igen a Szentlélek is Isten! A Szentlélek működését önmagadban is megtapasztalhatod, mert minden olyan sugallat, érzés, gondolat, ami épít, buzdít és vigasztal, az a Szentlélektől jön, és minden ami elkeserít, kétségbe ejt, és rombol, az pedig a gonosztól jön.



Teremtés "rétegek":


Az Atya: Szellemi(gondolati) "szint"

Fiú: Fizikai "szint"

Szentlélek: lelki(éltető) "szint" a két (Szellemi fizikai) teremtés "réteget" "köti" "egybe".



"Isten oldaláról nézve, Nekem Jézusnak el KELLETT jönnöm. Miért? A szerető, teremtő Isten lényegével azonos, tehát Részéről szükséges az, hogy teremtsen. De az is szükséges, hogy Önmagához méltót teremtsen. Önmagához viszont csak Ő maga méltó!

Ezért logikailag Istenben az volt az ELSŐ, hogy teremtményesüljön. Ez történt meg Általam! Bennem úgy teremtményesült meg az Isten, mint sem előttem, sem utánam soha senki másban!

Teremtményi szinten azt lehet mondani, hogy Isten pontosan olyan, mint Jézus! „Aki Engem látott, az látta az Atyát is” (János 14:9)! Velem betelt az idő (Márk 1:15)! A teremtmény oldaláról is megtörtént az, ami Isten oldaláról egyáltalán megtörténhet.

E teljességgel elkezdődött tehát a mulandó világnak, mint CÉLNAK, a vége. E pillanattól kezdve már csak ESZKÖZ JELLEGŰ, már csak annak van CÉL-értelme, ami túlmutat a mulandóság határain. Ezért értelmetlen minden rang- és uralmi kórság! E pillanattól kezdve minden eszköz arra, hogy Általam, Velem és Bennem átértékelődjön a mulandó világ olyan múlhatatlan valósággá, amelyben Isten lesz minden mindenben, de nem úgy, mint a tengerbe visszatérő tengercsepp, hanem úgy, mint a parázsba került szén, amely szintén parázzsá válik! "



"Mivel a SZERETET mindig az ajándékozás valamilyen formája, ezért léte csak akkor lehetséges, ha van AJÁNDÉKOZÓ, van AJÁNDÉKOZOTT és van AJÁNDÉK. Ha bármelyik hiányzik e háromból, már nem létezhet szeretet-megnyilvánulás! És négy sem lehetséges, mert akkor a három közül valamelyiknek duplikálódnia kell.


Isten HÁROMSÁGA nem egyszerű elnevezés csupán, hanem értelemmel alátámasztható MISZTÉRIUM! Az Isten-kép egyik eltorzulási formája az EGY-ISTEN túlhangsúlyozása a HÁROMSÁGOS ISTEN rovására, tagadására. Akik ezt teszik, azok valójában Velem, Jézussal sem tudnak lényegében mit kezdeni, csupán felületi szinten, leszűkített kapcsolatban tudnak élni Velem. Emlékképpé zsugorodom életükben, s Lelkem ereje ezáltal nem képes megfelelő szabadságot biztosítani másoknak velük szemben, így úgy gondolják, hogy mindig szükségük van hatalmi támogatásra. Sajnos, ez nemcsak azokkal történik meg, akik tagadják Isten HÁROMSÁGÁT, hanem azokkal is, akik hirdetik ugyan, de úgy elmisztifikálják, hogy gyakorlatilag nem tudnak mit kezdeni vele, tehát gyakorlatilag tagadják azt.


Így épült a Sátán az ÉN TITOKZATOS TESTEMBEN hatalmi struktúrává! Így azok, akik nem fogadják el, vagy elfogadják, de csak elméleti síkon Isten HÁROMSÁGÁT, azok önmagukkal sem tudnak mit kezdeni olyan értelemben, hogy a szőlőtő-szőlővessző LÉTAZONOSSÁGOT FELFOGHATNÁK. Valamikor ezt így fejeztem ki: „Ha valaki szeret Engem, az Atya is szereti őt, hozzá megyünk és lakást veszünk nála” (János 14:23). Sőt!, szinte mind a HAT (6) megjelenési formámat bizonyos értelemben képzelgésnek tartják, s nem tudják elfogadni azokat megélhető realitásoknak. E megjelenési formáim a HANG köteteiben megtalálhatók. "


Jézus; A HANG - könyv 957

2019. jan. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Köszi az oldalakat, azóta olvasgatom!


És találtam valami érdekeset:


1Kor 6,20

Nagy volt a váltságdíjatok! Dicsőítsétek meg tehát Istent testetekben!


Ugyan ez az ÚVF-ben:

"mert nagy árat fizettek értetek+. Arra használjátok hát a testeteket+, hogy dicsőítsétek Istent.+"


Tehát ott az áll, hogy Istent simán, és ne Istent a testünkben. Utánanéztem a www.ujszov.hu -n és ott a katolikus fordításnak adott igazat

( [link]


Na most: Gondolom az oldal (ujszov.hu) készítői katolikusok voltak. De így mi garantálja, hogy ez az "igazi" görög jelentés? Hogy tényleg ez volt az eredeti levélben és nem csak átírták?

Most ez hülyén fog hangzani, de ők pl (a tanúkkal ellentétben xd) tudnak görögül, így bármikor átírhatják a Biblia görög részét. Mi a biztosíték, hogy nem tették meg? Mennyire megbízható forrás ez az ujszov.hu? Egyébként a www.jehovatanui.blog.hu -n találtam hozzá a linket.


Bocsi a sok kérdésért 😬

2019. jan. 21. 20:14
 5/33 A kérdező kommentje:

#3


"Teremtés "rétegek":



Az Atya: Szellemi(gondolati) "szint"


Fiú: Fizikai "szint"


Szentlélek: lelki(éltető) "szint" a két (Szellemi fizikai) teremtés "réteget" "köti" "egybe"."


- Aha, így már jobban el tudom képzelni.:)


A többi idézetet nem értettem, amíg el nem olvastam honnan származnak 🙈

Ez egyébként nem egy Hitgyülis könyv? (Jézus, a HANG)

2019. jan. 21. 20:21
 6/33 anonim ***** válasza:
80%

Itt olvashatod az eredeti görög szöveget, a szavak alatt ott szerepel az angol jelentése is. Szerintem ezzel nagyszerűen tudod ellenőrizni, hogy melyik a helyes.

[link]


Az ujszov.hu oldalt nem nagyon ismertem, de lényegében jobb, mint amit előbb linkeltem. Amit még használok, az a szentiras.hu, ahol szintén több fordítás olvasható.


"Aha, így már jobban el tudom képzelni.:)"

Hát úgy ne képzeld el, mert ez már inkább amolyan ezotériával fertőzött magyarázat. A "Hang" helyett inkább olvasgasd ezt:

[link]

Ezeket az írásokat olyanok írták, akiket az apostolok tanítottak élő szóban és írásaik által, illetve neveztek ki püspökké például, szerintem ezért a Szentírás értelmezésének egyik legautentikusabb formája.

2019. jan. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Röviden tömören: igen! Atya-Fiú-Szentlélek 3 személy 1 Isten. Ez a mi elménknek felfoghatatlan, de ettől még így van :)


Isten áldjon! :)

2019. jan. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 lilla64 ***** válasza:
100%

Egy Isten van és Istenben három személy:Atya,Fiú,Szentlélek

Így tanúltam amikor JT-ből katolikus lettem

2019. jan. 22. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Onnan tudjuk, hogy Ő is Isten, mert elválaszthatatlan az Atyától és a Fiútól. Megkülönböztetjük, mint harmadik személy, de mivel az Atya és a Fiú közötti Szeretet az maga a Lélek, ezért nem választható el tőlük.

"Nem mondhatja senki: »Úr Jézus«, csak a Szentlélekben" (1Kor 12,3). Ha megismered Krisztust, ez csakis a Szentlélek által történik, ugyanis a Szentlélek által nyilatkoztatta ki magát Isten.

2019. jan. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
21%

#5


Nem HIT- gyülis! :)


Az Égi Béke a Földön Jézusi közösség: Felekezet közi, vagy ökumenikus, amely alulról szerveződik . Vannak közöttünk mindenféle felekezettől, és olyanok is akik ateisták voltak(pontosabban kommunisták) mielőtt megtértek.

Viszont két felekezet közül nincs senki sem közöttünk: a Jehova Tanúk, és a HIT - gyülisek. Szerintem azért, mert ezen felekezet tagjai a leginkább lezártak, beszűkültek, akikkel nem lehet értelmesen beszélgetni.

Igen, mivel Jézus ahogyan ezt kifejtette: "a vallásosság ördöge az egyik legördögibb ördögök egyike." Ez felismerhető ott, ahol a szertartásokat "ezerrel gyakorolják" (Jézus él ~halleluja"), de a szeretettben és a Jézust megismerésben nincs növekedés és fejlődés, csak hallelujázás. :)



De semmi baj, ha még nem tudsz azonosulni az Evangéliumok alapján felismerhető Jézussal! A HANG - könyvek az Evangéliumokban felismerhető Jézussal van szinkronban, és nem a bibliai istenképekkel, mert ui. ha Jézust szeretnéd követni, akkor előbb-utóbb rá fogsz arra jönni, hogy a Bibliában rangsorolni kell! :)



"Most mondom az ismert példát: Egy képet nézve, kaptok némi ismeretet a kép alkotójáról. Még több ismeretet tudtok meg róla, ha az alkotó falujából jönnek emberek, és beszélnek róla. De a legtöbbet és legtisztább ismeretet akkor kapjátok, ha maga az alkotó jön el, és beszél önmagáról.


E példa alapján már a teremtés (kép) ad némi ismeretet Istenről. Sokkal több ismerethez jutnak azok, akik a sugalmazás (Biblia) által igyekszenek nagyobb istenismeretre. (Az alkotó falujából jött emberek által kapott ismeret), de minőségileg és mennyiségileg egyaránt tisztultabb és több ismeretre jut az, aki a MEGTESTESÜLT IGÉT hallgatja. (Maga az alkotó jön, és beszél önmagár"


""A Szentírásban rangsorolni kell! Csak azokban a sorokban él a Szentlélek lángja, amelyek hozzáigazíthatók az evangéliumaimhoz! A keresztények közötti meg nem értés egyik legsúlyosabb forrása az, hogy nem evangéliumaimhoz igazítjátok a Biblia többi részét, hanem azonos szintűnek tartjátok minden sorát. Pedig könnyen beláthatnátok, hogy így a Bibliából mindent ki lehet olvasni, és az ellenkezőjét is! Tehát érdemben használhatatlan! Arra kérlek benneteket, hogy az evangéliumaimat olvassátok nagy buzgósággal, és a Szentírás többi részével csak annyiban foglalkozzatok, amennyiben össze tudjátok egyezteti evangéliumaimmal." (Jézus/A Hang: 21/2092) "

2019. jan. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!