Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha hiszel Istenbe, akkor...

Ha hiszel Istenbe, akkor miért követsz el bűnt?

Figyelt kérdés
Annyi embertől hallottam már,hogy ők hisznek Istenbe,tudják,hogy létezik stb... az életük mégis tele van bűnökkel, vagy megcsalja a házastársát,stb.... Én is hiszek Istenbe, és mivel tartok is tőle valamennyire, meg mellette állok ezért próbálom úgy élni az életemet,hogy ne kövessek el semmilyen bűnt. Tehát ha valaki hisz Istenben, akkor nem fél tőle,hogyha bűnt követ el,akkor Isten megbünteti?

2019. jan. 25. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
"próbálom úgy élni az életemet,hogy ne kövessek el semmilyen bűnt" Ezt próbálja szerintem az emberek 99,9%-a. Csakhogy ez nem egyszerű. Ha hiszed, ha nem, Kalkuttai Teréz anyának is volt gyóntatója, akihez rendszeresen folyamodott segítségért, noha nem élt egy csapodár, bűnös életet.
2019. jan. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%

Jézus a bűneinkért/miatt halt meg. Ha nem bűnözöl, akkor Jézus feleslegesen halt meg. Ez pedig legitimálja, sőt elvárja hogy bűnbe ess, mert tartozol neki ennyivel.


Másrészt nem arról szólt a kereszténység régen, hogy ha megveszed a búcsút akkor feloldoznak minden bűnöd alól? Ha kifizeted, akkor azt bűnözöl, amit csak akarsz, és úgyis megbocsátják egy kis pénzért. A papok voltak a legnagyobb maffiózók, de akkora hatalma volt a vallásnak, hogy nem tudtak az emberek felülkerekedni rajtuk. Most is elég csak meggyónni, és szabad az utad.

2019. jan. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
(2es ennyi bunkóságot egyedül hoztál, vagy segítettek?)
2019. jan. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Mindenki követ el bűnt, te is. A nagyobb probléma, hogy nem veszed észre saját bűneidet, ez pedig egy idő után torz lelkiismerethez vezet.
2019. jan. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
13%
Cirka ötszáz bűn van. Tudod, ha ismered a Bibliát. Te épp az önelégültséget csinálod és a másik leszólását, ami tulajdonképpen ítélkezés, tehát rosszabb a helyzeted annál, mint aki gyenge jellem miatt van a bűnben, hisz te tudatosan emeled magadat mások fölé. Alázatnak nyoma sincs benned.
2019. jan. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Mert hiába van szabad akaratom, nem tudok bűn nélkül élni, mivel nem vagyok hibátlan, gyarló ember vagyok.
2019. jan. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%

"Ha hiszel Istenbe, akkor miért követsz el bűnt?"

hát ez az:( Mert ilyen nyomorult vagyok a bűntől. De hála Istennek, hogy az Ő ereje ebből a nyomorból is kisegít!


"Én is hiszek Istenbe, és mivel tartok is tőle valamennyire, meg mellette állok ezért próbálom úgy élni az életemet,hogy ne kövessek el semmilyen bűnt."

Ez azért veszélyes is lehet, mert így a bűn kerül a figyelmed középpontjába. A sátán ezt egyből kihasználja, és óriási bűntudatot ébreszt + elbizonytalanít az üdvösség szempontjából is. Szemlélni kell Krisztust, növekedni a szeretetében, a hálában, üdvösségtudattal felvértezve


"Tehát ha valaki hisz Istenben, akkor nem fél tőle,hogyha bűnt követ el,akkor Isten megbünteti?"

Nem, mert nem ilyen Isten. Belülről szép fokozatosan tisztulunk a megszentelődés folyamán. De ez nem lehet ürügy arra, hogy bűnt kövessek el. De ki akar bűnt elkövetni? Pont azért tértem meg, mert undorító a bűn és szenvedtem tőle.


Olvasd el a Római levél 5; 6; 7 és 8. fejezetét.

2019. jan. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem mindegy milyen bűnről beszélünk, és az sem, hogy azt milyen lelkülettel követte el valaki.

Ugyan is, Isten ismeri a formáltatásunkat. Persze ez nem azt jelenti, hogy akkor minden helytelenség felett szemet huny, hanem megvizsgálja a körülényeket, egy ember szívállapotát, és figyelembe veszi a tökéletlenségünket.


S ez sem jelenti azt, hogy akkor ne gyakoroljunk önuralmat a testünk, tettein felett.

(Zsoltárok 103:14) 14 Mert ő jól ismeri formáltatásunkat, Megemlékezik róla, hogy por vagyunk.

(1János 5:17) 17 Minden igazságtalanság bűn; de azért van olyan bűn, amely nem von halált maga után.

2019. jan. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Talán még annyit, hogy Isten senkit nem büntet jelenleg olyan módon ahogy gondolod.

S azt is lekell szögezni, hogy az általad említett bűn, az erkölcsi alapelvek ellen van, tehát, ezt nem lehet véletlenül tenni.

Ha valaki megcsalja a Házastársát, akkor hazudott, amikor ki mondta az igent. Tehát becsapta nem csak a Teremtőjét, de azt akivel szövetséget kötött az életben.

ezt nem lehet véletlenül tökéletlenségből elkövetni.

2019. jan. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert a bűn sokszor édes. És csak a mellékhatása öl meg.
2019. jan. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!