Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, vagy más hozzáér...

Rachel Warner kérdése:

Jehova tanúi, vagy más hozzáértő ember megmagyarázná ezt?

Figyelt kérdés

Tényleg nem értem,azt eddig is tudtam,hogy a tanúk szerint nő nem imádkozhat együtt a férjével,csak az "áment". Viszont a napokban láttam egy tanútól,hogy a 144 ezer "társKIRÁLY" között lesznek nők is. Most totál összezavarodtam,ha egy nő még imát sem mondhat a férje jelenlétében,mert szerintük az már sérti a férfi főségét,akkor hogy lehetne uralkodó? A saját családjában szinte kuss a neve,de több millió ember fölött meg uralkodhat?

Nem vagyok vallásos és félreértés ne essék,hímsovi se,mivel én is nő vagyok,de tényleg szeretném tudni,hogy mégis akkor mi alapján van ez így kitalálva és hol a határ akkor,ameddig egy nő elmehet,mert most valaki vagy rabszolganő,vagy királynő,nagyon nem mind1.



2019. jan. 25. 17:52
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
0%
A polgármesterek biztos a mennyországba mennek.
2019. jan. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
31%

Vallásban ne keress logikát. Főleg ne egy nőgyűlölő vallásban. Ilyen a : JT, katolikusok.


Tapasztalatból írom.

2019. jan. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 KZitus ***** válasza:
25%

Szia kedves nőtársam :-)

Szerencsénkre Isten nem úgy tekint a nőre, ahogyan ma az emberek többsége.(A saját családjában szinte kuss a neve,de több millió ember fölött meg uralkodhat?)

Isten méltósággal teremtette meg a nőt is, és egyáltakán nem kisebb "rangban", mint a férfi, csak egyszerűen más a szerepe.

Sok oka van annak, amiért sokan lenézik ma azt a szerepet amit Istentől kaptunk, de most ne menjünk bele abba, miért van ez így.

Valóban vannak a 144 ezer között nők, hiszen az első századi keresztények mindannyian égi elhívású emberek voltak, csak gondoljunk azokra a női követőire, akik Krisztus halála után a sírjánál voltak...

De miért lehetnek közöttük nők is?

Jézus azzal bízta meg a követőit, hogy prédikálják a Királyság jó hírét, és tegyék tanítványokká az embereket a Máté 28:19, 20 és a Csel 1:8 szerint. Ez a megbízatás minden kereszténynek szól, férfiaknak, nőknek, fiúknak és lányoknak egyaránt. Ezt bizonyítja a Jóel 2:28, 29-ben található prófécia is, amely Péter apostol szavai szerint 33 pünkösdjén is beteljesedett: „És az utolsó napokban – ezt mondja az Isten – kitöltök az én szellememből mindenfajta testre, és fiaitok meg leányaitok prófétálni fognak . . . ; és még rabszolgáimra és rabszolganőimre is kitöltök szellememből azokban a napokban, és prófétálni fognak” Cseleked. 2:17, 18. Ahogy láttuk, Fülöpnek, az evangéliumhirdetőnek is volt négy lánya, akik prófétáltak, ahogyan aról a Cselek 21:8, 9 ír.

Pál azt írta erről a Galácia 3:28

"Nincsen sem zsidó, sem görög, nincsen sem rabszolga, sem szabad, nincsen sem férfi, sem nő. Mert Krisztus Jézus tanítványaiként ti mindnyájan egyek vagytok."

Egy keresztény családban a nőnek méltósáteljes szerepe van a férje fősége alatt. Ez nem megalázó, hiszen a férj Krisztusnak tartozik felelőséggel azért, hogy hogyan bánik a feleségével.

1Péter 3:7

"Ugyanígy, ti férjek, továbbra is az ismeretnek megfelelően lakjatok velük. Tiszteljétek őket mint gyengébb edényt – a női nemet –, mivel veletek együtt ők is örökösei az élet ajándékának, hogy imáitok akadályba ne ütközzenek."

Az, hogy a nő a férje jelenlétében nem imádkozik, csak arra mutat, tiszteletben tartja Isten elrendezését.

2019. jan. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
10%

Bár nem tartozom a Jehova tanúi gyülekezetéhez,de megpróbálok válaszolni a kérdésedre.

Apostolok cselekedetei1/14

Ezek mindnyájan egy szívvel-lélekkel foglalatosak valának az imádkozásban és a könyörgésben, az asszonyokkal és Máriával, Jézusnak anyjával, és az ő atyjafiaival együtt.


Ezek az asszonyok az imádkozás és a könyörgés szolgálatában álltak, ezt a szolgálatot

nagyon aktívan és sikeresen tudják végezni a hölgyek.


ApCsel. 2,17-18

Az utolsó napokban, így szól az Isten, kitöltök Lelkemből minden halandóra, és

prófétálnak fiaitok és leányaitok, és ifjaitok látomásokat látnak, véneitek pedig álmokat

álmodnak, még szolgáimra és szolgálóleányaimra is kitöltök azokban a napokban

Lelkemből, és ők is prófétálnak.

Mi Isten ígérete az utolsó napokra a hívőkre vonatkozólag, nemre és fajra való tekintet

nélkül? Az, hogy mind férfiak, mind nők, ifjak és leányok meg fogják tapasztalni a Szent

Szellem kiáradását és be fognak töltekezni Szent Szellemmel!



Galata. 3/27-28

Mert a kik Krisztusba keresztelkedtetek meg, Krisztust öltöztétek fel. Nincs zsidó, sem

görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok a

Krisztus Jézusban.

29

Ha pedig Krisztuséi vagytok, tehát az Ábrahám magva vagytok, és ígéret szerint örökösök.


Azt, hogy aki megtér és felöltözi a Krisztust, az új teremtés lesz. Ilyen értelemben, ebből a

szempontból nézve, tehát az üdvösség és az új teremtés aspektusából, nem számít, hogy

valaki zsidó vagy görög illetve férfi vagy nő, hanem mindenben Krisztus számít!


1Péter3/7

A férfiak hasonlóképpen, együtt lakjanak értelmes módon feleségükkel, az asszonyi nemnek, mint gyöngébb edénynek, tisztességet tévén, mint akik örökös társaik az élet kegyelmében; hogy a ti imádságaitok meg ne hiúsuljanak.


Tehát a Bibliában nagyon sok helyen találsz igéket ezzel a témával kapcsolatban.


A 144 ezerrel kapcsolatban pedig a Jelenések könyve 7/4 ezt mondja:

És hallám a megpecsételtek számát: Száznegyvennégyezer, az Izráel fiainak minden nemzetségéből elpecsételve.


Tehát a 144 ezer Izrael nemzetségéből lesz,és mivel Izraelnek 12 nemzetsége van,ezért minden nemzetségből 12000 elpecsételt.(Jelenések könyve 7/5-8)

2019. jan. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
34%

Azt pedig ne felejtsd el, még ha le is nulláztátok Zitust, hogy az égben, nincs nemi kérdés.

Mivel ott nemtelen angyalok élnek, és a társuralkodók is ugyan olyan rendeltetéssel élnek ahogy más angyalok.


Valószínüleg, azért választott Nőket is ebbe, mert egy férfi nem tud együtt érezni úgy egy Nővel, mint ahogyen egy Nő igen. Minden ilyen dolgot figyelembe kell venni.

2019. jan. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Zitus,nem kisebb a rangja,csak a szerepe más? Az ima mióta szerep? Buzgó vallásos voltam,én voltam itt Merete néven és annyi azért meg maradt bennem,hogy az ima végülis egy mély beszélgetés Istennel,vagy könyörgés hozzá. Ti is azt mondjátok,hogy Isten a barátunk. Namost,egy nő miért ne szólhatna a "barátjához",ha ott a férj? Ha a férje vele van,akkor a nő már nem is könyöröghet,nem kérhet Istentől a maga számára semmit sem? Pl neki vagy egy hozzátartozójának baja van,erről nem szólhat Istennek egy nő,csak mert ott a férfi? Én ezért tartom lekicsinylőnek,mivel a keresztények állítása szerint az ima egy bensőséges dolog,egyfajta kapcsolattartás és nem áll össze,hogy ha egy nő is szóbaállhatna az Istenével,azt ti miért tartjátok lázadásnak,meg a férfi fölé kerekedésnek? Persze,hogy az ember lenézőnek találja,ha már egy felnőtt embernek az is meg van szabva,hogy kivel állhat szóba és mikor. Ez független a szerepektől,ahhoz nekem nem kell szerep,nem kell valakinek lennem,hogy megszólíthassak,akit akarok. Ehhez képest az állítólagos mennyben egész más a helyzet. Nem úgy van,hogy Isten nem változtat az eredeti elhatározásain? Elvileg a földre is azért kerülnek vissza az emberek,mert Jehova aztán nem változtat. Akkor az egyik legfőbb elrendezésén meg mégis?
2019. jan. 25. 20:03
 7/33 anonim ***** válasza:
36%
5: azt azért tudod, ha már Zita tagadja is foggal körömmel, hogy a Biblia teljesen egyértelműen leírja, hogy az új Jeruzsálem a Földön lesz és semmiféle égi uralkodók nem lesznek, hanem Isten fog köztünk lakni? Bár szerintem te is tagadod. Miért mentek amúgy teljesen szembe a Bibliával?
2019. jan. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
71%-os,gondoltam adok egy utolsó esélyt a dolognak,hátha...de nem nagyon akar összejönni,már úgy 8 hónapja rájöttem,hogy a vallás meg én nem illünk össze :)
2019. jan. 25. 20:16
 9/33 A kérdező kommentje:

" Valószínüleg, azért választott Nőket is ebbe, mert egy férfi nem tud együtt érezni úgy egy Nővel, mint ahogyen egy Nő igen. Minden ilyen dolgot figyelembe kell venni. "


Ezzel le is írtad a lényeget. Akkor imánál sem tudja egy férfi igazán beleélni magát a nő helyzetébe,ha nehézsége van és kérné Isten segítségét,de hát nem lehet,mert ő nem családfő. Valahogy nem értem az összefüggést,mi köze van a főségnek az imához?

2019. jan. 25. 20:20
 10/33 anonim ***** válasza:
59%

A volt gyülekezetemben volt egy "felkent" testvérnő.

Az egész gyülekezet tartott tőle, még a vének is.

Már közöttünk is úgy "uralkodott", mintha már a mennyben volna. Mindenkit mindenért számon kért, sok családban okozott feszültséget, problémát. Senki nem tudott neki megfelelni. Hál'Istennek olyan nagyra tartotta már a végén magát, hogy eladta a házát és felköltözött Budapestre, hogy a Bételben szolgálhasson (nem tudom hogy sikerült-e neki oda bekerülni).


Amikor elment, akkor szabadult fel a gyülekezet az állandó nyomás alól, és lassan a kezdett terjedni az a szóbeszéd, hogy a különleges isteni elhívás nem is a Szent Szellemtől érkezett, hanem a titokban fogyasztott "kontyalávalótól".


Amikor bejelentette az "elhívását" a véneknek, ők sem hittek neki, csak ilyenkor nem tudnak vele mit kezdeni.


Én már így személyesen itt a földön is megtapasztaltam a felkent nők " uralkodását" a bőrömön, amit senkinek nem kívánok.

2019. jan. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!