Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényi/bibliai elvek...

Keresztényi/bibliai elvek szerint bűn házasságon belül a petting?

Figyelt kérdés

Tudom, házasságon kívűl kb. minden szexuális tevékenység bűn, valamint az önkielégítés is(házasságban is).

Na de házasságon belül mit lehet a vaginálís közösülésen kívül egymással tenni? pl manuális kényeztetés/kielégítés, vagy orális esetleg?

Olyan esetben, ha pl a feleség állapotos lesz és orvosi utasításra nem történhet vaginális közösülés, de vágyak vannak, olyankor mit lehet tenni, ami nem bűn?

Bocsi a konkretizálásért, de egyértelmű információt ezzel kapcsolatban nem találtam.

Előre is köszi a válaszokat!

Kedves válaszolók, írjátok meg azt is hogy mely vallás/felekezet tagjai vagytok, és hogy mire alapozzátok a véleményetek. Köszi!



2019. jan. 26. 00:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Kérdezd lelki/gyontato atyádat! Biztosan kapsz rá választ. Mi csak egyszerü bünösök vagyunk. Mea culpa!
2019. jan. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mi a gond? Bántó/zavaró a kérdés? Nem kötelező válaszolni, lehet ignorálni is, különösen ha valaki nem tud/akar releváns választ adni.

Ott kérdeze, ahol akarok/lehet/jónak látom, ez egy ilyen oldal, benne is van a címében.

2019. jan. 26. 00:30
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Házasságon belül szerintem nem bűn semmi (persze a normális kereteken belül), amibe mindkét fél beleegyezik és élvezi. Főleg nem bűn a kézzel és/vagy szájjal történő kielégítés. Isten a szexet a házasságon belüli örömszerzésre is adta, nem csak a gyerekcsinálásra.
2019. jan. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

#2

Nem tudom, hogy miért kell így kikelned az első válaszolóval szemben és lepontozgatnod, mert teljesen igaza van. Például a következő hozzászóló is azzal kezdte, hogy "szerintem". Amit véletlenül sem akarok kritizálni, de igazából nem válasz a kérdésre és itt a többség erre nem is fog tudni válaszolni. Mindenki csak azt fogja tudni írni, hogy "szerintem". Sőt ha két különböző lelkészt kérdezel meg, ők is két eltérő választ adhatnak és jobb esetben hozzáteszik, hogy "szerintem". A legjobb amit tehetsz, hogy megkérdezed annak a felekezetnek a papját vagy lelkészét, amelyikben vagy és majd ő jobb esetben megválaszolja neked.

2019. jan. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Kézzel semmikép sem az szájjal es análisan nem tudom.

De a példádra visszatérve. Ha a feleség terhes lesz. Ha hivő vagy akkor úgy tartod sok minden Isten akarata szerint történik. Nem-e Isten akarata az,hogy ne lehessen vaginálisan örömöt okozni?


Ami való élet. Vallásos házas férfiak meséltek arról,hogy a feleségükkel az utolsó trimeszterben mennyi mindent kipróbáltak,akár anális kisérleteket is tettek.

2019. jan. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

Kedves kérdező! Mit mond a lelkiismereted?


A Biblia nem ír ilyesmiről, csak a hűtlenségről, házasságtörésről, megcsalásról, paráznaságról, saját neművel való testi kapcsolatról stb.


Gyakorlatilag arról, ha valaki házastársi kapcsolat mellett egy másik, vagy akár több másik illetővel is létesít nemi kapcsolatot, ill. házasságon kívül szeretkezik, valamint, ha azonos neművel szeretkezik.


Én úgy gondolom, hogy egy normális kapcsolatban a háló dolgok és titkok, melyeket egymás között megtudnak élni, osztani és beszélni, az csak is kettőjükre tartozik, ami szerintem nem számít bűnnek. Persze, nyilván, ha nem valamiféle aberrált dologról van szó.

2019. jan. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%

Keresztényként mondom hogy ez a felfogás a házasságról és a szexről egy vicc.

Bűnös vagyok, mert lefekszem avval akit szeretek örökké, de még csak jegyesem. De ha napi 6x megdugom, oral,anál, petting minden az oké ha már kimondtam az igent...

Ebből a szempontból a házasság egy hülyeség.

2019. jan. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Roland G. ***** válasza:
53%

Ami egymásnak örömöt okoz és mindkét fél benne van,sztem azt szabad.Kettőtök dolga.Örömszerzés céljából adta Isten a szexualitást házasságon belül.


Hallottam olyanokat,hogy orális,anális bűn.Nem értek egyet.Magánügyetek és nem olvasok sehol korlátozást a bibliában ezen a területen.

2019. febr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre egy görög kaolikus pap tudna jó választ adni. Kár hogy nem régebben tetted fel a kérdést,mert volt ilyen ,"Szólj be a papnak" dolog. Ott megkérdeztem volna.
2019. febr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én olyasmit hallottam, hogy a klasszikus módon a tuti, mikor egyszerre egymással történik a "happy ending"(lehetőleg). Ugye orálnál és manuális verziónál egyoldalúvá válik a dolog, mégha váltogatás is van.

Igen a görögkatolikus pap válasza jó lett volna, hiszen egy jó részük házas, tehát nem csak elméleteket vágják.

2019. febr. 6. 06:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!