Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikusként milyen...

Római katolikusként milyen közösségek vannak, melyekhez csatlakozhatnék?

Figyelt kérdés
28 éves nő vagyok, még nincs saját családom. A helyi egyházközösségben főleg családosoknak szerveznek programokat, ők alkotnak egy erős közösséget. Ezen kívül egy imakör van, ahol nem túlzok, mindenki 70+ és nagyon úgy éreztem, hogy kinéznek onnan. De nekem az kevés, hogy heti egyszer eljárok misére meg itthon olvasgatok vallási témájú könyveket. Szeretném valahogy közösségben megélni a hitem, de sajnos sem a családom, sem a barátaim nem vallásosak. Tudnátok javasolni (ha van ilyen) valamilyen programot, szervezetet, közösséget Budapesten, ahol a még gyermektelen fiatal katolikusokat is szívesen látják?

2019. jan. 30. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"főleg családosoknak szerveznek programokat, ők alkotnak egy erős közösséget. Ezen kívül egy imakör van, ahol nem túlzok, mindenki 70+ és nagyon úgy éreztem, hogy kinéznek onnan."


Ez egyébként jól bemutatja az egész hazai katolikus egyházat. Valahogy nem tudják megtartani a gyülekezeteket pedig a hívők nagy része katolikus.

Azért reagáltam csak, mert én is pont ugyanígy voltam, mint te, de én találtam másik keresztény gyülekezetet.

Budapestet viszont egyáltalán nem ismerem sajnos szóval nem nagyon tudok segíteni :/

2019. jan. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez máshol is probléma. Én 29 éves vagyok, és ennek a korosztálynak általában nincs a plébánián csoportja. A középiskolásoknak még van csoport, utána életkorban a fiatal házasok és a baba-mama klub jön. De aki huszonéves és még nem házas, az kilóg mindenhonnan. A Karitász gyűlés és adományosztás nálunk mindig hétfőn délelőtt van, amikor dolgozom és nem tudnék menni, pedig szívesen tevékenykednék ott is.

Nekem azért van szerencsém, mert a volt plébánosunk felismerte ezt a problémát és tartott nekünk beszélgetést, akik már "kinőttük" a hittant, de nem vagyunk még házasok. Így egy 8-10 fős baráti társaság alakult. Sajnos a plébános atyát elhelyezték, és most nincs lelkivezetőnk, de kéthetente összejárunk, kicsit önszervezően. Nem az igazi, de jobb, mint a semmi.

Nem tudom, hogy te hol laksz, de Pesten vannak ifjúsági közösségek, nem plébániákhoz kötődően. Én pl. voltam a jezsuiták által szervezett női lelkigyakorlaton, ahol 10 héten át heti egyszer egy este volt lelkigyakorlat. Nagyon jó volt, ilyesmihez érdemes kapcsolódni.

2019. jan. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pont nemrég beszélt erről a problémáról a lelkiatyánk, hogy sajnos ma a legfőbb és szinte egyetlen dolog a lelki életben a katolikusok számára a vasárnapi templomba járás, pedig ennek nem kellene így lennie. Ez budapesti, dél-budai templomban hangzott el. Ott úgy tudom van a férfiaknak valami imaközössége vagy ilyesmi, meg volt valami a nőknek is vagy vegyesen a fiataloknak. Nem tudom már a pontos infót, mert én nemrég kerültem a környékre, és még keresem a helyem, illetve mikor melyik misére tudok elmenni, az szerint váltok templomot (most pl. felvidéken voltam)...

Ha nem csak a közösség a lényeg, akkor pl. rózsafűzért is imádkozhatsz. Ha fontos lenne, akkor rákérdezhetsz a plébánosotoknál, hogy van-e valami, esetleg tud-e ilyen igényről, esetleg Te is segíthetsz ilyen közösség kialakításában. Illetve ha burkolt vagy nyílt szándékod ilyen helyen keresni a társad, akkor erre online is van lehetőség, pl. itt: [link]

Egyéb: Pál Feri atya "köré" is szerveződött egy közösség, a pálferisek. Nem tudom, hogy Budapesten kívül van-e valami szervezetük, de keress rá az interneten.

2019. márc. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!