Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Protestánsok, és a gyónás?

Ifjsandor kérdése:

Protestánsok, és a gyónás?

Figyelt kérdés
Ti protestánsok, nem féltek attól, hogy nem gyóntok soha? Én azért nagyon félnék az utolsó ítélettől, hogyha nem gyónnék. Szokták mondani, hogy az ember magában letudja imában, de azért na, ezt mindenki tudja hogy csak azért mondják, mert szégyellik a bűnt elmondani bárkinek is.(és mellesleg bibliával is ellenkezik) De azért gondoljatok csak bele, mi van, ha majd Isten előtt kell állni, ha még egy halandó embernek se meritek elmondani aki titokban tartja akkor Istennek mennyire lesz könnyű? Én például boldog vagyok hogy csak a papnak kell elmondanom és nem az egész hívő közösségnek, mint az őskeresztény időkben. Vigyázzatok magatokra. Nagyon ér

2019. febr. 1. 23:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
54%

Lehet, hogy ők nem követnek el annyi bűnt.

És lehet, hogy tényleg bánjak a hibáikat és nem a bőrüket féltik.

2019. febr. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
58%

Kedves katolikus barátom. Te milyen bűnöket szoktál vallasz bevallani a papodnak? Paráznaság? nem a papnak kéne hanem a feleségednek. Harag? Azt se a papodnak kéne, hanem annak akire haragudtál.


Én azt nem értettem sosem, hogy miért a papnak kell megvallani azokat a bűnöket, amiket nem ellene követtél el. Vagy ha elmondasz 4 miatyánkat és 5 üdvözlégyet, akkor miért lenne megbocsájtva az összes bűnöd. Mikor Jézus meghalt érted a kereszten a bűneidet felvállalta. Ő és nem a papod tudtommal, nem a papod oldoz fel, ha nem te saját magadat Krisztus álltal.


Ha van Isten, akkor pont nem fogja érdekelni, hogy egy harmadik közvetítőnek "privátban" mindenki háta mögött elmondod milyen rosszat csinálsz nap mint nap.

2019. febr. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
54%
Mikor azt mondog, hogy "boldog vagy, hogy nem a közösség előtt vállalod fel, hanem csak sutyiban a papodnak a sötétben" megint arra vall, hogy félsz a bocsánattól és a beismeréstől, csak egy kibúvót keresel, hogy valakinek elmondhasd mi bánt.
2019. febr. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
59%

"Te milyen bűnöket szoktál vallasz bevallani a papodnak? Paráznaság? nem a papnak kéne hanem a feleségednek. Harag? Azt se a papodnak kéne, hanem annak akire haragudtál."

Ez igen rossz és káros szemlélet. Azt gondolod, hogy adott bűnnel csak azt bántod meg, aki elszenvedi? Pedig minden egyes bűnnel Istent bántod meg elsősorban. Ha megcsalod a feleségedet, lehet ő nem is tud róla, de Isten ismeri titkos bűneidet is. A kiengesztelődésnek nem csak a megbántott emberekkel, de Istennel is meg kell történnie.


Persze csak akkor, ha hiszel Istenben. Amennyiben nem hiszel, úgy vedd hozzászólásomat tárgytalannak.

2019. febr. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
38%

Az nagyon jó ha elmondod a papnak de az viszont hamis bizalom, hogy mert pap előtt vagy emberek előtt mondja el valaki a bűnét akkor Isten irgalmasabb. Ez pont nem alázat hanem cselekedetekre való büszkeség. Isten meghallgatja már most is ha bocsánatot kérsz TŐLE és meg is bocsájt ha meg is akarsz változni. Utána már nem fog újból számonkérni azért HA azt a bűnt elhagytad.


Luk 18:13 A vámszedő pedig távol állván, még szemeit sem akarja vala az égre emelni, hanem veri vala mellét, mondván: Isten, légy irgalmas nekem bűnösnek!

Luk 18:14 Mondom nektek, ez megigazulva méne alá az ő házához, inkább hogynem amaz: mert valaki felmagasztalja magát, megaláztatik; és aki megalázza magát, felmagasztaltatik.

2019. febr. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Alex Fly ***** válasza:
38%

A Bibliában az olvasható, hogy Jézus által közvetlenül fordulhatunk Istenhez. És az isb hogy ő az egyetlen közbenjárónk az Atyánál.

Ezek után nem értem, miért kellene egy másik emberhez fordulnom bűnbocsánatért, ha ezt közvetlenül is megtehetem?

2019. febr. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
33%
Milyen jó, hogy nem a magadfajta mond ítéletet... Tudod, én Istent többre tartom, mint egy embert. Ha én Istennek mondom el, hogy mit vétkeztem, az nálam több, mintha csak egy embernek mondanám el, aki nem is ismer és lát belém? Vagy szerinted egy ember feloldozása többet jelent számodra, mint maga Isten????? Nagyon veszélyes úton jársz, meg kellene térned, mert ez a pokolba vezető út.
2019. febr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
28%

Én nem félek elmondani a bűneimet. Kész vagyok bevallani őket akár katolikus papnak, vagy csak egy idegen embernek.

Akkor ezután mi lesz? Bűneim eltűntek? Megnemtörténté teszi a pap? Ez miatt nyerek megbocsátást?

Ez nektek tényleg enyhíti a lelkiismeret furdalást az elkövetett bűnök után?

2019. febr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #2 válaszoló,

A gyónásban a pap Isten közvetítője, akit köt a papi titoktartás. Igen, valóban könnyebb magadban kiengesztelődni Istennel, de akkor hozol áldozatot??? Saját magam példája alapján, mondom, hogy néha nagyon nehéz betérdelni a gyóntatószékbe. Miért? Mert a legtitkosabb bűneimet is fel kell sorolnom...de hihetetlen jó érzés kijönni a gyóntatószékből úgy, hogy leraktam a bűneim. A gyónás számomra nyomatékosítja, hogy ne kövessem el újra ugyanazt a bűnt. A legjobb ha van egy lelkiatyád(TUDOM, TUDOM:"De atyának se hívjatok senkit a földön, mert egy a ti Atyátok, a mennyei.")/Erre is van amúgy magyarázat/ egy gyóntatód akivel egy szimpla "beszélgetésben" megtudsz gyónni. Ez a gyónás/lelki beszélgetés általában nem 5 perc alatt történik.

Katolikus

2019. febr. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Alex Fly ***** válasza:

@9: "könnyebb magadban kiengesztelődni Istennel, de akkor hozol áldozatot???" -Miért kellene? Nekem elég áldozat az, amit Jézus hozott értem. Ezt tudja bárki is überelni? Vagy gondolod, hogy az ő tökéletes áldozatához még egy bűnös ember bármit hozzá tudna tenni? Ennyire már nem kellene lenézni...

" A gyónás számomra nyomatékosítja, hogy ne kövessem el újra ugyanazt a bűnt. " -ha számodra ez szükséges hozzá, akkor legyen a te hited szerint. Nekem elég az, hogy Jézus a bűnös természetem helyett új emberré tett, aki már nem óhajt több bűnt elkövetni -de ha mégis előfordul, van bűnbocsánat minden közvetítő nélkül...

2019. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!