Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem hiszik sokan azt,...

KZitus kérdése:

Miért nem hiszik sokan azt, hogy Isten jobban látja a jelenlegi helyzetünket, mint pl. ez az ember?

Figyelt kérdés

A Jelenések 21:4-ben elmondja Isten, mit tesz az emberért a közeljövőben.

[link]


Hányan látják ezt, éreznek úgy, mint ez az ember a videóban?



2019. febr. 2. 20:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
58%
Sokan egyszerűen nem hiszik, hogy létezne bármiféle isten aki láthatná bárki helyzetét is.
2019. febr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
6%

A legnagyobb probléma ezzel a videóval, hogy nem a megoldásokról beszél. (bár legalább jól megcsinálták).

Te pedig arra gondolsz, hogy egy láthatatlan valaki majd megold mindent, ha az emberek hirtelen megállnak.

Pedig ez a láthatatlan valaki teremtett ilyen világot, ami rothadásnak indult.

Egyébként segélyszerevezetek vannak most is.

Az pedig egy normális emberi tulajdonság, hogy szeretnél boldogan élni és nem dobod oda az életed hálátlan, fanatikus, beszámíthatatlan vadállatoknak.

2019. febr. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

1-es

Akkor nem az alapoknál kellene kezdeni?: keresni, van-e Isten. Persze minden előítéletet fétretéve, vagyis azt, amit addig/korábban mondtak/hallott?

Mert ha valaki nem hisz Istenben, az nem a korábbi tapasztalataira hagyatkozva jelenti ki azt?, illetve gondolja azt?

2019. febr. 2. 21:28
 4/27 A kérdező kommentje:

Szia Lucifer


"A legnagyobb probléma ezzel a videóval, hogy nem a megoldásokról beszél." - szerinted erre van megoldás és ember képes visszafordítani bármit is amiről ez a férfi beszél? Már azzal is elégedett, ha valaki gondolkodok....


"Te pedig arra gondolsz, hogy egy láthatatlan valaki majd megold mindent, ha az emberek hirtelen megállnak." - én teljesen biztos vagyok abban, hogy Isten mindazt helyrehozza, amit az ember elrontott!


"Pedig ez a láthatatlan valaki teremtett ilyen világot, ami rothadásnak indult." - ez hatalmas tévedés! Miért kell Istent hibáztatni azért, amit az ember rontott el? Azért vagyunk ebben a helyzetben, mert nem Istennek, Sátánnak engedelmeskednek az emberek tömegei. Ha szót fogadnának Istennek, most nem tartana itt a világ.

Ja, hogy ezt nem hiszed el?! Kedves Luci, hát járjál egy kissé utána, és akkor megtalálod...


"Egyébként segélyszerevezetek vannak most is." - és mire jutottak a sok sok évtized alatt?


"Az pedig egy normális emberi tulajdonság, hogy szeretnél boldogan élni és nem dobod oda az életed hálátlan, fanatikus, beszámíthatatlan vadállatoknak." - ey termésyetes, Isten által bekénk plántált kívánság. De őszintén válaszolj magadnak: a mai "vadállatok" megengedik ezt neked? nem a markukban vergődik az emberiség?

2019. febr. 2. 21:39
 5/27 anonim ***** válasza:
55%

"Akkor nem az alapoknál kellene kezdeni?: keresni, van-e Isten"

Sokan ezzel kezdik. Aztán arra jutnak, hogy semmi egyértelmű utalás nincs a létére, ami paradoxon egy olyan istennel szemben aki elvárja a belé vetett hitet, így értelmetlen az egész.

2019. febr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Isten a jelenlegi helyzetünkbe nem szól bele. Szabad akaratot, tudatot kaptunk, mi tettük ilyenné a Földet, mi lettünk ilyen gyarlók és kapzsik. A videó minden szavával egyetértek.

A "közeljövő" az ítélet napja lesz.

[link]

2019. febr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
52%
Minek kellene bármiféle istent keresnem, ha meg vagyok arról győződve, hogy a jelenlegi tudományos tények minden eddig alkotott istenséget cáfolnak, megfoghatatlan, mindenféle metafizikai lényt pedig értelmetlen kutatni?
2019. febr. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Zitus, olyanokat én is tudok írni, mint pl. ha nem lenne ennyi JT, akkor sokkal jobb világ lenne a bolygón. Szerintem ez neked nem esik jól, igaz? Nekem sem esett jól, mikor azt olvastam tőled, hogy

"Azért vagyunk ebben a helyzetben, mert nem Istennek, Sátánnak engedelmeskednek az emberek tömegei. Ha szót fogadnának Istennek, most nem tartana itt a világ.

Ja, hogy ezt nem hiszed el?! Kedves Luci, hát járjál egy kissé utána, és akkor megtalálod..."

Szóval én is tudok ilyen bizonyíthatatlan frázisokat pufogtatni, de minek? Mitől lenne jobb bármi is azzal, ha én is elkezdeném szítani a gyűlöletet?


Mellesleg, amit ez a figura mond, igen, sokan érezhetik így ebben az évszázadban. De mit gondolsz, szerinted hány ember érzett ugyanígy a múlt évszázadban? És az azelőttiben? És az előző évezredben? Minden korban rengeteg olyan ember élt, akinek soha életében nem volt összesen se annyija, mint amennyi felett a gazdag réteg rendelkezik nap mint nap. Szóval ez nem újdonság, sőt, kábé azóta ilyen az ember, az élet, a társadalom, mióta civilizációt építünk.

2019. febr. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
12%

Vidiripi


"Minek kellene bármiféle istent keresnem, ha meg vagyok arról győződve, hogy a jelenlegi tudományos tények minden eddig alkotott istenséget cáfolnak, megfoghatatlan, mindenféle metafizikai lényt pedig értelmetlen kutatni?"


Mondok egyetlen okot! Azért mert az ember kíváncsi!

De teheted azért is mert az ember nem csak fizikai lény hanem szellemi és érzelmi is egyben! Honnét tudod hogy minden istenség alkotott? Ki bizonyította ezt be?

Mi idézte elő az Ősrobbanást?


Lucifer!


"A legnagyobb probléma ezzel a videóval, hogy nem a megoldásokról beszél."


Szóba került az éhezés is! Azt tudjuk hogy éhezés nem a tudomány hibájából van. Tehát az emberiség képes elegendő élelmiszert termelni! A megoldás az hogy ezt az élelmiszert osszák el úgy hogy mindenkinek jusson belőle!

Szorítsák vissza a celebeket a médiában és tartalmas hírekkel és témákkal töltsék meg azt! Szerinted meg fogják csinálni az emberek?

2019. febr. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
72%
KZitus, neked a Jehova tanúi tagságod óta jobb lett az életed? Mindig azt hirdetitek hogy világ vége és aztán Jehova országába csak bizonyos számú ember juthat csak be, azaz ti tanúk. A tanúk mivel jobb emberek? Miért nem segíthetik a gyerekeiket vérrel, hogy ne halljanak meg? Miért jobb nekik hogy ezzel a vér dologgal megölik a saját gyereküket? Ezek jó emberek? Azt mondja Isten hogy öld meg a gyereked?
2019. febr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!