Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan ember akinek...

Van itt olyan ember akinek szintén bűntudata van azért, mert önkielégítést végzett?

Figyelt kérdés
Másfél hónapig tiszta voltam, tegnap magamhoz nyúltam és nagyon megbántam. Nekem fontos iránymutatás a Tízparancsolat az életemben, és mindig igyekszem aszerint élni.

2019. febr. 4. 10:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Én is hasonlóan vagyok.
2019. febr. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Mansour ***** válasza:
31%

Olvasd el ezt:

[link]

[link]

És mivel a Tízparancsolatra hivatkozol, ezt is:

[link]

2019. febr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
51%
A Tízparancsolatnak semmi köze nincs az önkielégítéshez.
2019. febr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
42%
Az önkielégítés az paráznaság, így benne van a 10 parancsolatban. A kérdező lelkiismerete is helyesen jelzi, hogy ez bűn.
2019. febr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
47%
5 miatyánk 5 üdvözlégy és vigyél egy csokitortát a papnak legközelebb.
2019. febr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak olyan bűntudatom volt emiatt amit külső erők képeztek.
2019. febr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Mansour ***** válasza:
39%

Az önkielégítés nem paráznaság, a szó eredeti értelmében. Nyakatekert magyarázattal persze azonosítani lehet a paráznasággal, de szerintem ez félrevezető. A Tízparancsolat szerinti paráznaság annyit jelent, hogy házasságban élő (zsidó) nővel ne feküdj le. De ha van egy más népből származó rabszolgád, azzal nyugodtan csinálhatod.

A házasságtörésen kívül olyan értelemben használja még a Biblia a paráznaság szót, hogy prostituálttal való szexuális kapcsolat és idegen istenekhez, bálványokhoz való fordulás.

Önkielégítésről viszont a Biblia sehol nem ír, még utalás szintjén sem.

Mindezzel együtt én úgy gondolom, hogy bizonyos értelemben bűn lehet az önkielégítés, de csak olyan értelemben, mint a falánkság. Tehát ha a testi élvezetek hajszolása eluralkodik az elméden.

2019. febr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
27%
Ez kib*szottul nem bűn, sok hülyeség amit az egyház meg a kereszténység összehordott itt nekünk. Ha vágysz rá, csináld, csak neked lesz jobb. Senki nem fog kiutálni, sem undorodni tőled. Szerintem teljesen természetes és csináld csak jó sokat, amíg még lehet
2019. febr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%
Ha a "maga képére" alkotott tested és a parancsai szöges ellentétben állnak, vajon hol lehet a baj?
2019. febr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

erre itt nem fogsz választ kapni.

a Biblia nem ír erről.

a keresztények véleménye megoszlik.

Se szakirodalom, se bölcsesség. Marad az eredeti Forrás:)


...szóval inkább kérdezd meg közvetlenül a Jóistent, hogy van-e jelentősége?

2019. febr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!