Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény nőknek úgy kellene...

Keresztény nőknek úgy kellene öltözködnie ahogy az apácák teszik?

Figyelt kérdés
Az apácák nagyon zártan öltözködnek és egységesen, de ezt nem látom keresztény hívők esetében. Ez egy Bibliai előírás amit az átlag már tart be, vagy az apácák önként öltöznek így?

2019. febr. 4. 11:40
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Én nem a szerzetesrendek belső szabályzatára vagyok kíváncsi hanem arra miért öltöznek úgy ahogy. És nem az egyenruhán van a hangsúly hanem azon hogy zárt. Elfedik a fejüket és a testet. Lehetett volna nyitottabb egyenruha is.

Amit nem értek, hogy a 67%-os válaszoló hoz két verset a Bibliából, amikből kiderül, el kell fedni a fejet és nem hivalkodóan öltözni. És még azt is leírja hogy sok helyen még ma is, a nők kendőt kötnek a fejükre és úgy mennek templomba, de a legvégén pedig azt hogy ez nem vonatkozik minden keresztény nőre.

2019. febr. 4. 13:36
 12/29 anonim ***** válasza:
12%
Azt, hogy miért öltöznek az apácák úgy ahogy, azt kérdezd a katolikus egyháztól, ennek semmi köze a keresztény nők öltözködéséhez. Ennyi erővel a férfiaknak is csuhát kéne hordaniuk mint egy katolikus pap?
2019. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
91%

#11

Szerintem te szándékosan akarod félremagyarázni amit írtam és kihozni belőle a te elgondolásodat.


Egyrészt nem a teljes fejet kell elfedni. Ostobaság is lenne, miért kéne. A fejkendő nem a teljes fejet fedi el, csak a hajat. De nem fontos fejkendő, lehet bármi más, akár egy sapka, akár egy kalap. Ráadásul ez is csak közösségi imádkozás idejére szól, ahogy olvashatod a hivatkozott apostoli levélben. Ezzel ellentétben az apácák folyamatosan viselik kendőjüket, ha olyan a rendi ruházatuk.


A másik vers pedig a hivalkodó és szemérmetlen ruhákat tiltja. De ettől függetlenül elég széles skála marad az öltözködésre. Tessék, itt egy hivalkodó és szemérmetlen öltözet.

[link]


"Ennyi erővel a férfiaknak is csuhát kéne hordaniuk mint egy katolikus pap?"

Egy katolikus pap se hord csuhát, ilyen hülyeséget nem kéne írni. A papok reverendát hordanak (ahogy egyébként az evangélikus, anglikán, ortodox lelkészek is) és azt se folyamatosan. Olykor csak egy sima inget és egy farmert.

2019. febr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem a szerzetesrendek belső szabályzatára vagyok kíváncsi hanem arra miért öltöznek úgy ahogy. És nem az egyenruhán van a hangsúly hanem azon hogy zárt."

Arra próbáltam utalni, de akkor ezek szerint nem jött át, hogy a szerzetesség mint az Istennek szentelt életállapot elkülönül a világi életállapottól. És ez bizonyos rendek esetében a ruhán is meglátszik (saját habitusuk van). Egyébként mivel akkor, amikor a szerzetesség kialakult és a rendek megalakultak alapból zártabb ruhát hordtak még az emberek, nem volt farmer és top, így nyilván nem meglepő a zártabb ruha. Sokkal inkább az egyszerűségen van itt is a hangsúly: a lehető legegyszerűbb anyagból készültek a szerzetesi ruhák, bármilyen kis dísz nélkül, ami a szerzetesi szegénységi fogadalom miatt van.

2019. febr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Az apácák gondolom a Biblia szerint élnek és így is öltözködnek. És nem azt mondtam hogy minden keresztény nő hordjon egyenruhát hanem hogy zártan kellene öltözködnie ha ezt parancsolja a Biblia. Annak szerintem nincs értelme hogy csak templomban öltözködnek zártan aztán levetkőznek, nyilván az apácák is ezért folyamatosan viselik kendőjüket.


Mit értesz hivalkodó alatt? Csak az olyan ruhákat mint a képen? Szerintem az is lehet hivalkodó ha látszik a test vonala.


Nyilván a férfiakra is vonatkozik hogy ne legyen hivalkodó az öltözékük, de a nők esetében ez fontosabb.

2019. febr. 4. 13:57
 16/29 anonim ***** válasza:

"Annak szerintem nincs értelme hogy csak..."

Teljesen irreleváns, hogy szerinted minek van értelme és minek nincs. A "fedett főt" csak közösségi imádkozás esetén írja elő a Biblia a nők számára és akkor is kimondottan az asszonyok számára, egy lányra pl. nem is vonatkozik. Az apácák olyan értelemben "asszonyok", hogy Krisztus menyasszonyai.


"zártan kellene öltözködnie ha ezt parancsolja a Biblia"

De nem parancsolja ezt, vagy ha igen, akkor idézd.


"Mit értesz hivalkodó alatt? Csak az olyan ruhákat mint a képen? Szerintem az is lehet hivalkodó ha látszik a test vonala."

Amit linkeltem az hivalkodó és szemérmetlen egyszerre. Hiszen nem csak a melle van teljesen kint, de aranyos, ezüstös csillogás az egész ruha.


"Nyilván a férfiakra is vonatkozik hogy ne legyen hivalkodó az öltözékük, de a nők esetében ez fontosabb."

Miért is? Ilyen megkülönböztetésre pedig végkép nem emlékszem a Szentírásból, ha van, kérlek idézd.


Ahogy látom az a problémád, hogy a keresztény nők nem úgy járnak, mint nálatok előírás. De miért is kéne egy keresztény nőnek követni a ti muszlim Koránotok előírását?

2019. febr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

"Ahogy látom az a problémád, hogy a keresztény nők nem úgy járnak, mint nálatok előírás. De miért is kéne egy keresztény nőnek követni a ti muszlim Koránotok előírását?"


Az hogy te hogy öltözködsz rád tartozik. Én a keresztény vallásod előírásairól beszélek. Elég nagy ellentmondást látok, ezért érdekel hogy keresztényeknek erről mi a véleménye.



"Teljesen irreleváns, hogy szerinted minek van értelme és minek nincs. A "fedett főt" csak közösségi imádkozás esetén írja elő a Biblia"


Tehát összejön a közösség imádkozni akkor be kell fedni a nők fejét, de ha más célból jön össze a közösség, akkor a nők levetkőzhetnek? Így érted? Ebben mi a logika? Az apácák az utcán sem veszik le a ruhájukat tehát nem igaz az állításod.



"Az apácák olyan értelemben "asszonyok", hogy Krisztus menyasszonyai."


Hol írja azt a Biblia hogy az apácákra más szabályok vonatkoznak?



"De nem parancsolja ezt, vagy ha igen, akkor idézd."


Te magad idézted a verseket. Azokból a zárt öltözet következik. Nyilván az apácák is így értelmezik.



"Amit linkeltem az hivalkodó és szemérmetlen egyszerre. Hiszen nem csak a melle van teljesen kint, de aranyos, ezüstös csillogás az egész ruha."


Ha nem csillogna és nem lenne áttetsző szerinted elfogadható lenne? Ha látható a fenék és a mell körvonala szerinted nem szemérmetlen?



"Miért is? Ilyen megkülönböztetésre pedig végkép nem emlékszem a Szentírásból, ha van, kérlek idézd."


Pedig van megkülönböztetés. Férfiaknak például nem kell fedett fővel imádkozniuk. Csak nőkre vonatkozik a Bibliai vers. Nyilván más szabályok vonatkoznak a férfiakra.

2019. febr. 4. 14:47
 18/29 anonim ***** válasza:

"Tehát összejön a közösség imádkozni akkor be kell fedni a nők fejét, de ha más célból jön össze a közösség, akkor a nők levetkőzhetnek?"

Sikerült elolvasnod azt a bibliai verset, vagy sem? Nem annyira nehéz szerintem, egyszerű szövegértés, egy alsósnak is menne. Ha azt írja, hogy az istentiszteleteken kell az asszonynak fedett fővel imádkoznia, akkor az igen meglepő módon azt jelenti, hogy az istentiszteleten kell így tennie. Egyébként ha tovább olvasod, ez is csak hosszú haj esetén előírás, rövid haj vagy borotvált fej esetén nem. ("Ha az asszony nem fedi be a fejét, vágassa le a haját; ha viszont szégyenletes dolog az asszonynak, hogy a haját levágassa vagy leborotváltassa, fedje csak be fejét.")


"Hol írja azt a Biblia hogy az apácákra más szabályok vonatkoznak?"

A Bibliában apácák se szerepelnek, így elég nehéz lenne. A női szerzetesrendek a középkorban alakultak ki. Ha az apácák önként sokkal szigorúbban öltözködnek, mint a Szentírás előírja, akkor tegyék. Ez az ő elhatározásuk, szép és jó dolog, de nem fog minden nőre vonatkozni.


"Azokból a zárt öltözet következik."

Idéznéd, hogy hol ír teljesen zárt öltözetet? Továbbra sem látom.


"Ha látható a fenék és a mell körvonala szerinted nem szemérmetlen?"

Ha csak nem valami zsákruhát húz magára, akkor látszódni fog a körvonal. Sehol sem írja a Biblia, hogy ne látszódhatna. A szemérmetlen az, ha kint van a melle, a feneke, esetleg nemiszerve.


"Pedig van megkülönböztetés. Férfiaknak például nem kell fedett fővel imádkozniuk. Csak nőkre vonatkozik a Bibliai vers."

Ugyan itt azt írja, hogy a férfiaknak fedetlen fővel kell imádkozni. Tehát egyedül ebben van különbség. Más megkülönböztetés nincs.


De ha már ennyire kötöd az ebet a karóhoz, imádkozás közben fedett főt nők esetében a korintusi gyülekezetnek írta Pál apostol, tehát még csak nem is feltétlen az egész Egyházra vonatkozik. Persze ettől függetlenül hagyományból tartották mindenhol, sőt sok helyen ma is tartják.

2019. febr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 KZitus ***** válasza:

Ha a Bibliának megfelelő ruhát szeretnél látni a keresztény nőkön, akkor veheted ezt példának, mintának:"A nők pedig ne úgy akarjanak szépek lenni, hogy különféle hajfonatokat készítenek, arannyal, gyönggyel díszítik magukat, vagy nagyon drága ruhákat hordanak, hanem úgy, hogy illő ruhát viselnek, ami szerénységet és józanságot tükröz, igen, úgy, hogy jót tesznek, ahogy az istenfélő nőkhöz illik." 1Timót 2:9,10

Az ilyen nő igazán szép Isten szemében:

1Péter 3:3, 4" Szépségetek ne külsőségekben nyilvánuljon meg – hajfonogatásban, aranydíszek és drága ruhák viselésében –, hanem legyen az a szív rejtett embere, melynek romolhatatlan ékessége a csendes és szelíd szellem. Ez a szellem nagyon értékes Isten szemében."

fontos: Példabeszédek 31:30

"Megtévesztő lehet a báj, és mulandó* a szépség, de azt az asszonyt, aki mélységesen tiszteli Jehovát, dicsérni fogják."

2019. febr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

"Ha azt írja, hogy az istentiszteleteken kell az asszonynak fedett fővel imádkoznia, akkor az igen meglepő módon azt jelenti, hogy az istentiszteleten kell így tennie."


Elolvastam és továbbra is ellentmondást látok. Nyilván az egyház is így gondolja mert az apácák mindenhova egyenruhában járnak. Abban semmi logika nincs hogy ha összejön a közösség imádkozni akkor be kell fedni a nők fejét és fel kell öltözni, utána pedig levetkőzhetnek. Ha látsz benne logikát nyugodtan megoszthatod.



"Ha az apácák önként sokkal szigorúbban öltözködnek, mint a Szentírás előírja, akkor tegyék. Ez az ő elhatározásuk, szép és jó dolog, de nem fog minden nőre vonatkozni."


Pedig nagyon sokáig minden keresztény nő így öltözködött. Sőt te magad írtad hogy még ma is, tehát nem csak az apácák hanem a hétköznapi viselet része volt a kendő.



"Ha csak nem valami zsákruhát húz magára, akkor látszódni fog a körvonal. A szemérmetlen az, ha kint van a melle, a feneke, esetleg nemiszerve."


Mit gondolsz az apácák miért húznak zsákruhát? Ha látszódnak a körvonalak az úgyanúgy szemérmetlen. Szerinted ha nem látszik ki a fenék és a mell akkor már rendben van? Van olyan fürdőruha amiből nem látszik ki. Szerinted így nincs is gond? Ha már itt tartunk mi a véleményed? Keresztény nők mehetnek strandra bikiniben?



"Ugyan itt azt írja, hogy a férfiaknak fedetlen fővel kell imádkozni. Tehát egyedül ebben van különbség. Más megkülönböztetés nincs."


Ez éppen elég. Egyébként kérésedre tovább olvastam az általad hozott verset.


"A férfinak nem kell befednie fejét, mert ő Isten képmása és dicsősége, az asszony azonban a férfi dicsősége."


Ez azért durva megkülönböztetés. A férfi Isten képmása, a nő viszont nem. Ráadásul Istenről antropomorfizmusban beszél. Emberi tulajdonságokat ad Istennek, ami az ókori pogány vallásokra jellemző. Az iszlám vallás szerint viszont Isten nem fogható a teremtményekhez.

2019. febr. 4. 20:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!