Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényeknek, keresztény...

Keresztényeknek, keresztény egyházaknak mi az álláspontja a strandolásról?

Figyelt kérdés

Biblia azt írja öltözzenek szemérmesen és tisztességesen a nők. A kétrészes, és az egyrészes fürdőruha is sokat megmutat. Ugyanez a kérdés férfiak esetében is. Például fecskében mehetnek strandra keresztény férfiak?

Beszéltem egy keresztény válaszolóval aki szerint teljesen rendben van ha keresztény nő bikiniben megy strandra ahol idegen férfiak vannak. Keresztényektől kérdezem hogy ők is egyetértenek ezzel?



2019. febr. 5. 10:13
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
93%
Szia, igen mehet bikiniben.
2019. febr. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
95%
Nem tiltja semmi, hogy ne strandolhassanak keresztények, szal rendben van. A nudizmus már necces lehet a meztelenség miatt, bár Isten se ruhában teremtette az embert.
2019. febr. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is teljesen rendben van. A strandra a bikini a megfelelő viselet. Hagy ne kelljen már nekünk is burkinit húzni a strandon. :D
2019. febr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem itt is az az irányadó (és ehhez nagyon még vallásosnak sem kell lenni), hogy aszerint öltözködjünk, amilyen helyre, eseményre megyünk.

Strandon belefér a bikini és a fürdőruha, mert alapvetően azért vesszük fel, hogy a vízben szabadon tudjuk mozogni. De ha valaki munkahelyre vagy színházba bikiniben menne, akkor ez nyilván nem felel meg a célnak. Meg nem nehéz belátni, hogy van különbség aközött, hogy egy lány strandon bikiniben van és fürdik, vagy ha egy éjszakai bárban egy ugyanannyit takaró "bikini-szerűségben" riszálja magát.

2019. febr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 A kérdező kommentje:

Biblia azt írja öltözzenek szemérmesen és tisztességesen a nők. Egy bikini ettől eléggé távol áll szerintem mivel alig takar valamit.



"Meg nem nehéz belátni, hogy van különbség aközött, hogy egy lány strandon bikiniben van és fürdik, vagy ha egy éjszakai bárban egy ugyanannyit takaró "bikini-szerűségben" riszálja magát."


Mi a különbség? Ugyanúgy szinte mindent megmutatsz magadból. Teljesen mindegy hogy strandon, bárban vagy az utcán sétálsz bikiniben. Attól hogy a strandon mindenki bikiniben van, még nem lesz elfogadható vallási szempontból.



Ezek szerint az átlag keresztény álláspontja ez. Esetleg van egyházaktól nyilatkozat a témában?

2019. febr. 5. 11:46
 6/60 anonim ***** válasza:
48%
Katolikus vagyok, és nem járok strandra. Saját magam jutottam erre már sok éve, hasonló gondolkodás alapján, amit itt leírtál. Gyakorlatilag alsóneműben van ott mindenki, én sem akarom így magam másoknak megmutatni, és én sem szeretnék így másokat látni (Tehát számomra a burkini és hasonlók is felejtős.) Én is többeket megkérdeztem, de csak megszilárdult magam számára ez az álláspontom, hiába sokan mondták, hogy lehet menni....
2019. febr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
84%

"Esetleg van egyházaktól nyilatkozat a témában?"

A Katolikus Egyházban tudtommal nincs, illetve a történelmi protestáns egyházaknál sem ismerek ilyesmit. Itt felnőttnek nézik a hívőket, akiknek nem kell minden szabályozást betűről betűre a szájukba rágni, hogy mikor hova mit vehet föl. Normális morállal rendelkező ember el tudja dönteni, hogy milyen közegben milyen ruházkodás való. Templomba, ami Isten háza nyilván nem csak a bikini, de egy alig takaró ruha sem megfelelő. Olaszországban pl. nem csak szentmisén, hanem a turistáknak is térd alá érő nadrág/szoknya és vállakat eltakaró felsőrész kötelező (különben nem engednek be).

2019. febr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 A kérdező kommentje:

Burkininek pont az a lényege hogy az egész testet eltakarja, csak az arc marad szabadon és a kéz-lábfej.



Hiába keresek rá a neten, nem találtam semmilyen egyházi nyilatkozatot a témában. Esetleg valaki tud ilyet?

2019. febr. 5. 12:29
 9/60 A kérdező kommentje:

"A Katolikus Egyházban tudtommal nincs, illetve a történelmi protestáns egyházaknál sem ismerek ilyesmit. Itt felnőttnek nézik a hívőket, akiknek nem kell minden szabályozást betűről betűre a szájukba rágni,"


Ahogy látod van eltérő vélemény is, így kellene hogy legyen. Minimum annyi hogy helyesli nem helyesli, mit javasolnak stb.

2019. febr. 5. 12:32
 10/60 anonim ***** válasza:
96%

Én katolikus fiatal lány vagyok, számomra nem okoz lelkiismereti kérdést a bikini.

Sőt, a káplánunkkal is voltunk már strandon, szerintem természetes egyházon belül is.

2019. febr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!