Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hogy tekint azokra a...

Isten hogy tekint azokra a keresztényekre, akiknek fontos a vallás az életükben, nem melegek, de harcolnak a melegházasságért és kimennek esetleg a Pridera is? Komolyan beszéljünk erről a témáról, nem provokációnak szántam

Figyelt kérdés
2019. febr. 6. 10:31
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, nem kérdeztem még róla és közöm sincs hozzá.
2019. febr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Mansour ***** válasza:
20%
Mégis honnan tudnánk, hogy Isten kire hogy tekint? Csak azt tudom leírni, hogy én hogy tekintek rájuk. Szerintem egy olyan ideológia áldozatai, ami a vallások teljes eltörlésével akar új erkölcsi rendet teremteni, és ebben a harcban felhasználják a melegeket és a melegeket támogató, egyébként jószándékú embereket.
2019. febr. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
20%
Isten nem gyakorizik. Tehát itt csupán a gyarló emberek írnak véleményt. A vélemény az pedig mindig csupán vélemény, és nem az igazság. Sőt! nem az Igazság.
2019. febr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
79%
Ő mindenkire szeretettel tekint. Így minden bizonnyal a melegekre is, és azokkra is, akik az ő kirekesztésük és hátrányos megkülönböztetésük ellen küzdene.
2019. febr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
54%
Melyik? Zeusz? Odin? Kérlek, nevezd meg az istent, mert több ezret ismerünk jelenleg.
2019. febr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem Isten nagyra becsüli ezeket az embereket már csak azért is, mert bennük van a segítő szándék: olyan emberek problémáit karolják fel, amiben ők maguk nem érintettek.

Egy kicsit hasonló ahhoz, mint amikor a világ éhezőiért imádkozik valaki úgy, hogy ő maga sohasem éhezett.


Az más kérdés, hogy a jobboldali-keresztény retorika mindezt káros meleglobbinak tartja, és úgy állítja be ezeket az embereket, mint akik szándékosan tönkre akarnák tenni a világ rendjét, holott csak annyiról van szó, hogy szeretnék elérni, hogy minden embernek azonos jogai legyenek.

2019. febr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
24%

A hozzászólásokból azt fedeztem fel, hogy némelyek, nem Isten szavaként tekintenek a Bibliára.

Pedig azért íratta, hogy az emberek tudják meg az erkölcsi elvárásait, és azt, hogy hogyan gondolkodik olyan dolgokról, mint a kérdésben szereplő életformák.

(1Korintusz 6:9, 10) . . .Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, 10 sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát.


Gondoljunk bele, hogy a keresztény kifejezés azt jelenti, hogy:Krisztust követő utánzó. Ez egy életforma, és nem hivatás, ezért aki kereszténynek nevezi magát, vagy keresztény életet szeretne élni, azoknak a tökéletlenségük ellenére is igyekszenek erkölcsi szinten is tisztán, és szeplőtlenül élni.

Ennek ellenére, azt láthatjuk a világban, hogy azok is kereszténynek nevezik magukat, akik erkölcstelen, és természet ellenes módokon élnek, Isten erkölcsre vonatkozó elvárásaitól távol. Azonban Isten nem hagy bennünk kételyt azt illetően, hogy az utolsó napokban mi a véleménye, és hogyan fog értékelni embereket:


(Malakiás 3:18) 18 Ti pedig újra látni fogjátok a különbséget az igazságos és a gonosz között, aközött, aki szolgálja Istent, és aközött, aki nem szolgálja őt.”

(Róma 2:6) 6 Ő pedig mindenkinek a cselekedetei szerint fog fizetni:


Isten azt mondja, hogy sokakat félrevezetnek azzal, hogy engedményeket, és magyarázatokat nyújtanak kiskapuk létrehozásáért, amit Isten gyűlöl, és nem fogad el.


A homozexuli

2019. febr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
27%

Én sem provokácíónak szánom a válaszom, vagy megvetek, bárkit is. Viszont Isten igazságáért és szentségét figyelembe véve, segítséget szeretnék nyújtani azoknak akik így élnek. Az első században is voltak ilyen problémák, érdekes, hogy Jézusért, hálájuk kimutatásáért, és komoly erőfeszítésükért felhagytak ezzel az életmóddal.


A homoszexualitást úgy tekinti, mint amikor az angyalok némelyike elhagyta a rendeltetését, és szexuális kapcsolatot létesítettek a földi Nőkkel. Ezt természet ellenesnek nevezi, és ehhez hasonlóan a két azonos neműek viszonyát is, hiszen ez ellene megy a rendeltetésnek, és a természetességnek.

Mivel Isten nem hozott létre természet ellenes dolgokat, ezért nem is hagyja jóvá azok működését. Arra kéri az embereket, akik helytelenségben élnek, változtassanak a gondolkodás módjukon, és éljenek Isten szándékával összhangban.

Ha valaki ezt figyelmen kívül hagyja, az egyéni joga, viszont azt fogja learatni amit elvet.

2019. febr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
41%

Talán annyit még, hogy ez a vers önmagáért beszél:

(Róma 1:31, 32) . . .. 32 Ezek — bár nagyon is jól ismerik az Isten igazságos rendeletét, hogy akik ilyeneket gyakorolnak, halált érdemelnek — nemcsak hogy továbbra is teszik ezeket, de jóváhagyásukat is adják azoknak, akik ezeket gyakorolják.


Vagy is Isten rendelete ellen emelik fel a szavukat, és ellene támadnak a Teremtőjüknek. Vajon mennyire veszi komolyan valaki a "vallását" ha Isten ellen emeli fel a szavát?

2019. febr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
66%

"Vagy is Isten rendelete ellen emelik fel a szavukat, és ellene támadnak a Teremtőjüknek. Vajon mennyire veszi komolyan valaki a "vallását" ha Isten ellen emeli fel a szavát?"


Nem rémlik Isten szavából olyan rész, hogy "kezeljétek a melegeket alacsonyabbrendűként, kirekesztettként és undorodjatok tőlük", vagy bármi hasonló sem...

2019. febr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!